Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani tehničari,

Ja poznajem samo osnove TA. Da li bi neki od iskusnijih kolega mogao pogledati graf u prilogu i posebno ovaj označeni dio.

Pitanje je: Da li je moguće da ovdje slijedi obrat trenda?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Neka ni netko objasni kako se u TA uvrštava Grčka???

Isto ko i u FA.


Neka ni netko objasni kako se u TA uvrštava Grčka???

Isto ko i u FA.
[/quote]

Eto ušao sam u eurchf maloprije, sell.
SL 1.2440, TP 1.2210.

Probija trend uzlazni, ima nešto otpora prema gore, vrijeme je da okrene, ako sam dobro prebrojao ovaj val prema gore je gotov, ima gap dole koji treba zatvoriti itd.

Ako ode gore, izgubiti ću 2% računa. Ako ode dole dobiti ću 12%. Pod uvjetom da ne diram nalog i ne mijenjam postavke.

Hoće li Grčka bankrotirati? Ostati u eurozoni? Hoće li Izrael napasti Iran nuklearnim oružjem? Hoće SNB podignuti ljestvicu za franak na 1.3?

Ne znam. Ne zanima me. Nije bitno.

Tko to ne može shvatiti, ovca je za šišanje.


@K-PAX

Moguće je, probilo je trend. Hoće li? Neće? Nemam pojma.
Gdje vam je ulaz? Zbog čega? Gdje vam je SL? Gdje vam je target? Koja je rezervna izlazna strategija?
Odlučite sami, ne očekujete valjda da će vam to netko reći?

@Graziani
Hvala na odgovoru.
Ja imam svoju strategiju to nije problem, htio sam samo provjeriti da li dobro vidim ovaj obrazac koji mi se čini školski primjer promjene trenda.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pitao bih vas za ovaj plus 500 jel to muljatorska stranica ili šta već preporučavate?

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Za primjetiti je da je sve manje naivaca koji srljaju na kupnju dionica po svaku cijenu. Kupite neku dionicu i onda ona raste dan do dva pa zaroni još niže nego je bila kad ste ju " povoljno " kupili. Tako da je izgleda većina dioničara skužila da još nije vrijeme za dokup dionica i da nas nova kriza može jako neugodno iznenaditi.



Neka ni netko objasni kako se u TA uvrštava Grčka???

Isto ko i u FA.
[/quote]

Eto ušao sam u eurchf maloprije, sell.
SL 1.2440, TP 1.2210.

Probija trend uzlazni, ima nešto otpora prema gore, vrijeme je da okrene, ako sam dobro prebrojao ovaj val prema gore je gotov, ima gap dole koji treba zatvoriti itd.

Ako ode gore, izgubiti ću 2% računa. Ako ode dole dobiti ću 12%. Pod uvjetom da ne diram nalog i ne mijenjam postavke.

Hoće li Grčka bankrotirati? Ostati u eurozoni? Hoće li Izrael napasti Iran nuklearnim oružjem? Hoće SNB podignuti ljestvicu za franak na 1.3?

Ne znam. Ne zanima me. Nije bitno.

Tko to ne može shvatiti, ovca je za šišanje.


@K-PAX

Moguće je, probilo je trend. Hoće li? Neće? Nemam pojma.
Gdje vam je ulaz? Zbog čega? Gdje vam je SL? Gdje vam je target? Koja je rezervna izlazna strategija?
Odlučite sami, ne očekujete valjda da će vam to netko reći?
[/quote]
nadam se da si pomaknuo stop … [cool] tu je bio dobar ulaz

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@inverter

nažalost spavam po noći… [bye]

to je bila čista demonstracija pohlepe … ma koji 1:6, koje su to gluposti, ne sjećam se da sam ikada dobio više od 1:4. Da sam lijepo stavio SL na zadnji vrh, imao bi odličnih 1:3 ….

@Graziani

Mislim da si ovdje povukao pogrešnu liniju trenda. Početak linije je u višem dnu od najnižeg dna u promatranom razdoblju.

@Darius
eurchf? na nižim TFovima je probijalo, to nije bio glavni kriterij ulaza.


Neka ni netko objasni kako se u TA uvrštava Grčka???

Vrlo dobro, kako smo vidjeli.
Kao i Italija, šta ćemo vidjet.

U zadnje vrijeme sve je očitije da je tehnička analiza razlog zašto se neke stvari ( poput ove s grčkim i talijanskim ministrima ) događaju u točno određenom trenutku, a ne, kao šta većina misli, da su te stvari razlog kojima se objašnjava tehnička analiza. Ko to ne razumije i ne prihvaća, ne mora se ni trudit razumjet.

never surrender



Neka ni netko objasni kako se u TA uvrštava Grčka???

Vrlo dobro, kako smo vidjeli.
Kao i Italija, šta ćemo vidjet.

U zadnje vrijeme sve je očitije da je tehnička analiza razlog zašto se neke stvari ( poput ove s grčkim i talijanskim ministrima ) događaju u točno određenom trenutku, a ne, kao šta većina misli, da su te stvari razlog kojima se objašnjava tehnička analiza. Ko to ne razumije i ne prihvaća, ne mora se ni trudit razumjet.
[/quote]

Zanimljiva varijacija na temu [cool]

New Report

Close