Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Dr.-Propast-Europa-je-sudar-vlakova-u-usporenoj-snimci?homesrclink=car
Evo ovo je vrlo mogući scenarij.


Evo ovako imam dvije vijesti.

Jedna vijest je da sam izgleda ipak krivo procjenio dno za sp500 na 119x, al dobro, to ćete mi valjda oprostit obzirom da mi zaista praćenje sp500 marginalno.

A druga vijest će mnogima vjerojatno izmamit osmjeh na lice, iz bilo kojih razloga, il će se smijat meni il će se smijat ako sam u pravu.

Fakat ne znam koliki je najveći dvodnevni rast zabilježen na europskim indeksima, al sutra bi prema TA europski indeksi mogli doslovno eksplodirat, a kad kažem eksplodirat mislim na rast i od 8 posto. Ne znam šta mi došlo pa vidim takav count.

Samo DAX danas skoro 3% u minus. Tvoja prognoza bila je + 8 %. U jednom danu promašio si za više od 10%. Jao ostao bez gaća. [lol]



Evo ovako imam dvije vijesti.

Jedna vijest je da sam izgleda ipak krivo procjenio dno za sp500 na 119x, al dobro, to ćete mi valjda oprostit obzirom da mi zaista praćenje sp500 marginalno.

A druga vijest će mnogima vjerojatno izmamit osmjeh na lice, iz bilo kojih razloga, il će se smijat meni il će se smijat ako sam u pravu.

Fakat ne znam koliki je najveći dvodnevni rast zabilježen na europskim indeksima, al sutra bi prema TA europski indeksi mogli doslovno eksplodirat, a kad kažem eksplodirat mislim na rast i od 8 posto. Ne znam šta mi došlo pa vidim takav count.

Samo DAX danas skoro 3% u minus. Tvoja prognoza bila je + 8 %. U jednom danu promašio si za više od 10%. Jao ostao bez gaća. [lol]

[/quote]
Nemam ovdje osobno protiv nikoga ništa, ovo vam govorim onako čista srca, no zašto se stalno netko proziva, "Ti si rekao ovo, ti si ukazivao na ono,, samo zavist, čangrizavost, ne mislim Quo sada samo na tebe, opčenito večina samo to radi. Nedostaje .."Ja sam rekao ovo a ti si rekao ono, USPOREDBE, ukaz na znanje. Pa zar se ne zove ova podgrupa "SAVJETI, grafovi analize. Lijepo bi bilo kada bi svi vršili te analize, ne bez veze se udjeljivale ocjene, nego onaj koji bude točan i nj.. udjeliti mu ocjenu 100, a onome tko najviše fula njemu ocjena 1, već kada su tu te proklete ocjene, prem da bi ih ja osobno izbacio da se mene pita. Timski rad je najači rad, složna braća kuću rade, a ovako svakodnevno blačenje nekoga, a osoba je možda imala najbolje namjere, jer to tako vidi.. ukažite joj da nije tako na svoj način, stavite svoj graf u kontra smjeru i argumentirajte.
Sorry sad sam se probudio !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!

bravo MRGI , slažem se evo stotka




Evo ovako imam dvije vijesti.

Jedna vijest je da sam izgleda ipak krivo procjenio dno za sp500 na 119x, al dobro, to ćete mi valjda oprostit obzirom da mi zaista praćenje sp500 marginalno.

A druga vijest će mnogima vjerojatno izmamit osmjeh na lice, iz bilo kojih razloga, il će se smijat meni il će se smijat ako sam u pravu.

Fakat ne znam koliki je najveći dvodnevni rast zabilježen na europskim indeksima, al sutra bi prema TA europski indeksi mogli doslovno eksplodirat, a kad kažem eksplodirat mislim na rast i od 8 posto. Ne znam šta mi došlo pa vidim takav count.

Samo DAX danas skoro 3% u minus. Tvoja prognoza bila je + 8 %. U jednom danu promašio si za više od 10%. Jao ostao bez gaća. [lol]

[/quote]
Nemam ovdje osobno protiv nikoga ništa, ovo vam govorim onako čista srca, no zašto se stalno netko proziva, "Ti si rekao ovo, ti si ukazivao na ono,, samo zavist, čangrizavost, ne mislim Quo sada samo na tebe, opčenito večina samo to radi. Nedostaje .."Ja sam rekao ovo a ti si rekao ono, USPOREDBE, ukaz na znanje. Pa zar se ne zove ova podgrupa "SAVJETI, grafovi analize. Lijepo bi bilo kada bi svi vršili te analize, ne bez veze se udjeljivale ocjene, nego onaj koji bude točan i nj.. udjeliti mu ocjenu 100, a onome tko najviše fula njemu ocjena 1, već kada su tu te proklete ocjene, prem da bi ih ja osobno izbacio da se mene pita. Timski rad je najači rad, složna braća kuću rade, a ovako svakodnevno blačenje nekoga, a osoba je možda imala najbolje namjere, jer to tako vidi.. ukažite joj da nije tako na svoj način, stavite svoj graf u kontra smjeru i argumentirajte.
Sorry sad sam se probudio !!
LP [angry]
[/quote]

pepe7

SPX…kamo i dokuda?

Trenutno, kao i većina njih sam međed. Kupio sam bearove i tražim poziciju gdje dokupiti ako ode gore, a ako pak ode dolje još bolje.
Glede toga, napravio sam malu analizu dokle SPX može doći (prema gore)…
U ove dvije slike koje sam posto (SPX na 12 minutnom i 30 minutnom grafu) najviše otpora pokazuje se na točki 1275.

Što se tu dešava ?
* Prije svega fibo prvog vala (visina prvog vala * fibo broj 3,236) daju ovdje target.
* Nadalje, tu se nalazi i fibo 76,4 od ukupnog pada.
* Još se pojavio i Gartley (0,618; 0,5; 1,618; označan na slici u pravokutniku) koji daje isti target.
* Gledajući EWT-ovski 76,4 je vrlo čest retrace za val 2


Nema naš nekog smisla ovih dana buljiti u grafove,tu sad politika vodi glavnu riječ,svaka i najmanja izjava nekog političara može poremetiti te vaše grafove,valove i trokutaste formacije…

Jedino ctice imaju smisla!

Prvi dan u zivotu jedne dionice.
Dobo ajde bez prvih par minuta koje su najstresnije…

Osjećam se dužnim da odgovorim na ova podbadanja.

Za razliku od prethodnih postova, u četvrtak sam rekao da bi mogao u petak uslijedit 8-postotni rast. Naravno, nisam bio isključiv u pogledu toga, zato sam i rekao "mogao", a ne "hoće", time sam samo pokušao bit pronicljiv i ukazat na jednu mogućnost ( od ukupno dvije moguće ). Naravno druga je sad isključiva i bit će ovako kako ću dalje napisat i nikako drugačije.

Bio sam često prozivan da se javljam samo nakon šta se odigraju određene formacije da ne dajem prognoze valova unaprijed, već samo targete i ovo je upravo jedan od tih razloga zašto obično ne dajem takve prognoze kretanja, a možda ne bi ni trebao obzirom na reakcije..Targeti velikih valova su bili i ostali najbitniji i točka, to sam bar dvaput ranije već spomenuo, ovi manji valovi su ionako podložni promjenama, pa ih se ne isplati predviđat jer samo dodatno zbunjuju ( kao ovo moje predviđanje u četvrtak ).

No nije mi bilo teško jučer odmah nakon otvaranja eu tržišta ( u 9:29 h ) reći da otpada ovaj mogući count sa žestokim rastom. Još je bilo malih nedoumica iza toga kako će se stvar rasplest, al sad je apsolutno jasno i nema drugih opcija osim slijedeće:

Primjer francuza, čiji mi je indeks od početka sumnjiv da se radi o velikom flatu. Osnovni target korekcije četvorke je bio 3050-3060 bodova ( naravno to je itekako precizno određeno i to puno puno ranije, a ako vas zanima mogu vam to dokazat gdje eksplicitno o targetu te četvorke govorim ). Sva iduća dna, a bila su čak 2 iza toga, su zapravo "lažna dna" i to me malo omelo. Recimo dax nije imao ta dna. Iz tog razloga sam najavio moguć eksplozivni rast u slučaju da ipak nisu bila lažna dna.

No kako se ispostavilo da jesu, sad zapravo ostaje jedna jedina opcija a to je korekcija masovnog flata ( koji se i sam sastoji od flatova ), za francuski indeks na vjerojatno oko 3090, plus-minus koji bod. Ovo je target visoke sigurnosti, znači oko 90 posto sigurnosti, i zato ga postam ( najniži mogući bi bio oko 3060 ). To ćemo vidjet u ponedjeljak, a onda samo rast i rast, pa tu negdje i slijedi onaj najavljivani rast, koji je odgođen.

Inače, za dax bi to bilo dno oko 5875, plus minus 0.1 posto, sa sigurnošću malo manje od 90 posto.

Sp500 je najkompliciraniji, zato ga i manje proučavam, pa mi je dno nepoznato. Vjerojatno između 1220 i 1230, al to je s nekih 60 posto vjerojatnosti.

Na većini indeksa ova dna bi zapravo činila dovršetak većeg head and shoulders obrasca ( kojeg su neki zamjetili ) koji najavljuje moguću žestoku korekciju, a koji će naravno propast.

Inače, sve skupa ovo šta pišem od dna francuskog indeksa na 3057 su sekundarni targeti, dakle targeti onih nižih valova koji nemaju veliko značenje, osim za trejdere. I kako kolega khmm kaže, možda vas ne bi ni trebao zamarat time, al eto, zamaram vas. Neki će to protumačit kako mijenjam mišljenje malo-malo…al pogledajte bolje, svi moji grafovi unazad više tjedana su otpočetka pravilno numerirani. Ja samo najavljujem targete za velike valove, i one rastuće i one korekcijske.

Uživajte! Idući put kad se budem javio po ovom pitanju, a to će bit nakon vala c ću vas pitat kako vam se svidio taj europski rast i moje dosadašnje prognoze.

never surrender


SPX…kamo i dokuda?

Kolega flyer, koliko mi moje skromno znanje TA pruža, vaš 1. graf – SPX2.PNG ne prikazuje divergenciju cijena vs. RSI, jer i RSI i cijena imaju lower high.
No, ono što niste nacrtali je ono što prilažem dolje…
Crte mi nisu ravne, no mislim da ćete na tu estetiku zažmiriti [smiley]

Ako se ne varam – imamo slijedove higher lows na SPX-u i lower lows na RSIju, a to je skrivena bullish divergencija koja bi značila higher high za SPX.

Inače, kao što sam pred tjedan dana ovdje i predvidio, BDI i dalje pada i od onda je pao već gotovo 15%.

Evo 100-tka mrgude

Tjedni graf SPX. Mislim, da je Full STO overbought, što znači, da u ponedeljak index može još malo porasti ali nakon toga sljedi pad barem do 1220. Probojem toga ide se na target SHS-a – cca. 1135.

Sa vidika EWT primarni mije count val 2 od [C], koji se sada odrađuje i koji neće biti važeći ako index pređe 1292,66. Ajd.

@shefsale

Na prvom grafu nisam na tu uopće ukazivao. Nacrtao sam padajući kanal koji se formirao na SPX-u, kojim sam htio pokazati da smo pri vrhu istog.
Glede divergencija (iako ih nisam spominjao one su se pokazale na 2. om grafu) prije ovog pada i ukazivale da će do pada doći….

Ove skrivene divergencije koje ste označili na grafu su odradile rast (ili će ga odradit), po mojim prognozama da najviše 1275.

Pozdrav,

Neka ni netko objasni kako se u TA uvrštava Grčka???

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close