Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega machete, pitanje, zašto crtate ovolike korekcijske valove na daxu, iz ovog vašeg crteža ispada da će se dax korigirat s 6400 na 6000??? 400 bodova nije malo..

jel i ovo tome razlog?

p.s. inače svaka čast za dosadašnje prognoze, pokazale su se i više nego ispravnima, ko zna zna!

never surrender



U jebemu, kod mene 6346,29. Promašaj za čitav bod i 29 stotinki.

Istina da je to promašaj od samo 0,02 posto, al boli i moram reć da nisam bio u pravu.

Dakle, priznajem, ne znam, pojeo sam svoje govno.

Evo dao sam kolege sve od sebe, al očito me moja pamet vara, teška srca napuštam ovaj forum. Nadam se da ćete nastavit uspješno s tehničkom analizom. Svima sretno!

koji ti je ovo put?
već 15 puta napuštaš pa se vraćaš.valjda ćeš ovaj put održat obećanje.

spx potvrdio double bottom, target 1350?
[/quote]


Joj pero, do suza si me nasmijao.. Apokalipsa odrađena, idemo dalje?

DAX danas 6430!!!!!!!!!!!

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore

Muguce, da je rast gotov.

http://img267.imageshack.us/img267/5515/spxexpanding.png

Što se BDI-ja tiče, njegov rast je za neko (short do, možda, intermediate) vrijeme sigurno gotov (ako primijenimo divergencijske obrasce na njega: BDI vs. MACD histogram)…



p.s. inače svaka čast za dosadašnje prognoze, pokazale su se i više nego ispravnima, ko zna zna!

Kolega Peromadjar, graf je umjetnički izraz moj,a ne sad striktno pogađanje jer da budem i iskren sada bi trebalo malo sjesti i proučiti kako DALJE ide DAX.
Glede čestitki za DAX trubim odavno da je DNO na cca 4900 i da ide odbijanac do minimalno 6400.
Svejedno 6400 nije vrh, jer idemo do 6800, al nažalost ne sad.
[/quote]
Možda sam preoptimističan, ali već idući tjedan vidim DAX iznad 6800. [smiley] Ima već hrpa razloga za takav scenarij!


Ovaj topic je postao mjesto čistog lupanja napamet…Niti jedan graf, a svi izbacuju cifre…

Imaš ovog sa strelicama od prije neki dan


Dakle,

crobeks iz range-a u kojem se borio tri tjedna, izlazi prema gore. Ok.
Prema ovoj formaciji meni se čini da bi 1900 bilo konzervativno za očekivati da se dosegne.
Podosta je oversold,a i strelica je izašla, dugo se borio na potpori, pa stoga bilo bi logično da će imati
snage potegnuti bar do tih 1900.

Ok.
Dugoročni, a i dnevni bi rekli da će se oko 1950-2000 voditi bitka dal je bull ili nije.

Al dobro,
pustimo ga da prvo dođe do 1900+.

[tongue]

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.


Muguce, da je rast gotov.

http://img267.imageshack.us/img267/5515/spxexpanding.png

http://www.wavetrack.com/articles/elliott-wave-expanding-diagonal-patterns.html …malo više o ovoj formaciji…
Trenutno ne nalazim grupiranje otpora oko neke brojke što je pouzdan zanka za jak otpor, no ovaj pattern mi nekako djeluje uvjerljiv ovdje…

Nadalje na ABC korekciji (upravo kako je kolega označio), vidljivi su fibo omjeri:

1,5 * (0-A) = 0-C (0 je početak 1074,..), te
0,618 * (0-A) = B-C

Još kad se nadoda da je u blizini veliki fibo (0,764% retrace od 1370-1074) ovo ovoj pretpostavci daje dodatnu težinu….

Nisam ja "ovaj" ili "onaj" [lol]

Evo Crobeks. Sve isto kao i prije, ništa novo.
Dosada žešća.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Dabome, dabome. Zasvrbilo me ispod desnog brka nakon što sam ga sad zafrkao. To mi nekako govori da bi se sad DAX trebao odbiti! Ho, ho, izgleda da i je! Dabome!

A Mo will make you richer, beards are for beggers

Lele, cac na oko 3100 i dax na oko 5800 su baš moji targeti korekcije. Al šta ja znam.

never surrender

I opet se ispostavilo da sam bio u pravu, sve ovo šta smo gledali je zapravo velika flat četvorka na francuskom indeksu. O tome sam cijelo vrijeme tlapio al nitko nije slušao. Osim kolege shefsale koji me pratio. Da mi je sad čuti šta ostali misle…

Slika francuske flat četvorke u prilogu.

Sorry machete, target za rast daxa ti je očito bio točan, al count ti od početka ne valja ni pišljiva boba i to se sad pokazalo.

Inače, evo šta sam s knechotm diskutirao na dan 24.10. kad sam govorio o američkom indeksu ( kojem nedostaje val b ) i dax-u ( val 4 ).



Val b bi u korekciji po svemu trebao past na oko 1185-1195.

DAX bi nešto vrlo slično trebao odradit, il će postavit novi vrh i odradit il running flat s dnom na oko 5700 u nekom blitz-krieg padu, il sa il bez novog vrha običnu korekciju na oko 5800. Evo preciznije ne mogu reći.

Zadovoljni?

Samo ipak treba bit oprezan kod svakog counta, lakše je prvo odredit targete a poslije posmatrat kako se razvija situacija. Targeti se često mogu prilično precizno odredit, al iz raznoraznih razloga detaljniji count uvijek ne mora bit točan i lako vidljiv, dapače, najčešće nije i najčešće se u hodu mijenja. Zato ewt sam nije dovoljan za točnu analizu, već trebaju i ostali tehnički indikatori.

Evo boldao sam ono najvažnije. Kad se zna točan raspored valova targeti su prilično jasni, count manjih valova ionako može bit raznolik između dva veća vala. Živjeli!

never surrender

http://www.collective2.com/cgi-perl/system64862505#

Ovaj dotični gospodin je abnormalno – pre dobar u investiranju.
Ima rast od 800% u zadnja 2 mjeseca. (trenutno).

Vrlo interesantan fenomen. [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close