Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E loody sad ti pričaš gluposti!

Pa kako pobogu nema petice u valu c??

Šta je c val? Dio zig-zaga il flata. Oboje su abc formacije.

Kako izgledaju u shematskom prikazu valova zig-zag il flat?
5-3-5 i 3-3-5.

Šta znače onih 5 na kraju? Pa val c naravno!

A za tebe eksluzivno par ewt pravila:
1. Wave C must be an Impulse or an Ending Diagonal.
2. Wave 5 must be an Impulse or an Ending Diagonal.

U ovom slučaju je dakle val c impulsni s ending dijagonalom u obliku vala 5!

Ajd još jednom prouči te svoje knjižice, pa se javi i objasni kako to da ne postoji val 5 od c.

never surrender

@Raikkonen
Ako ti nije teško, vidjeli bi i tvoju analizu budućih kretanja na tržištima.
Unaprijed zahvaljujem

Šta su optimalne točke rasta i pada u optimalnom vremenu?

Kad gledaš ewt smjernice onda postoje određene mogućnosti kako se rastući il padajući val razvijaju ( razni obrasci od impulsa do korektivnih valova ). Kako svaki obrazac nije unaprijed zadan već se otkriva tek kad se dobar dio već odradi tako nisu unaprijed ni zadane točke do koliko obrazac može rast il padat.

Kako svaki od tih obrazaca ima svoja pravila/smjernice koliko može u odnosu na prethodni obrazac/ obrasce rast il padat, tako su i te smjernice zapravo optimalne točke unutar kojeg se posmatra moguć raspon kretanja cijene promatrang indeksa il dionice. Jednako vrijedi za temporalnu dipserziju valova.

Tako mogu reći za sp500 da je na kraju vala 1 na 1074 imao optimalni vrh korektivne dvojke između 1222 i 1280, u optimalnom vremenskom periodu od 15 dana i 2 mjeseca.

A trenutno sp500 ima optimalni vrh korektivne dvojke između 1256 i 1280 u optimalnom vremenskom periodu od par dana do nešto više od mjesec dana.

Tu ti je i odgovor na ono tvoje pitanje dokle se dvojka može korigirat. Nema posebnog pravila, može i 99 posto, al obično je manje od 80 posto jedinice ( ovo najčešće završava na razini vala 4 od 1 ), a uglavnom više od 30 posto.

never surrender

Naravno kad se uzme u obzir gore napisano, sp500 je već "ispunio" optimalni target u optimalnom vremenu, tako da je teoretski ( al samo teoretski ) val 2 kod njega možda i gotov.

Al teoretski nije isto šta i definitivno. Kako vidimo ima još fore i da nije rast gotov, jer krajnja optimalna točka rasta za val 2 može bit i na razini 1280-1290 bodova kroz optimalno nekih mjesec do mjesec i pol dana. A kad prođe taj vremenski period i dalje je moguć rast na te razine, samo više nije vremenski optimalan šta znači da su daleko manje šanse za to.

never surrender


E loody sad ti pričaš gluposti!

u valu o kojem smo mi pričali ne postoji.
ne postoji ni ED, pa ni val C u njemu.

pozdrav perice [thumbsup]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

A ne ne loody, nemoj se sad izvlačit, pokazao si svoje znanje, ti si taj koji si izjavio


5 val od C ne postoji

I još boldano.

Al nema veze, ne moraš se meni pravdat. A ti broj kako želiš, najmanje me to briga. Vidim da ti je trademark kontradiktornost.

I za tvoju informaciju, u izjavi

peromadjar, 26.10.2011. u 12:55
kako pola foruma ne razumije, pola ne zna, a pola ne želi ni shvatiti
gdje sam ja kao
peromadjar, 26.10.2011. u 12:55
u prve dvije polovice
,samo da te obavijestim da ne postoje 3 polovice, već samo dvije.

Pozdrav loody

never surrender

ti si stvarno smiješan lik, ali tako mi i treba kad se igram u pješčaniku…
tri polovice je cinizam na "pola meni, pola tebi, pola Bagi" ako znaš o čemu pričam, ako si čuo za dionice u vrijeme kad je ta rečenica bila aktualna.ako ne, ništa…

o valovima nema svrhe raspravljat jer si još u pelenama i veze nemaš, ko bude htio, shvatit će. ali mogao si citirat cijelu rečenicu, nije duga.[yawn]


Pero,
5 val od C ne postoji,jer ni jedno ni drugo nije ED.ne da mi se raspravljati više, pokušavam ti objasniti, ali da bi razumio, nešto moraš i znati!a ti ne znaš ništa.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!



@Raikkonen

Ako ti nije teško, vidjeli bi i tvoju analizu budućih kretanja na tržištima.
Unaprijed zahvaljujem

Moja analiza budućih kretanja na tržištu nije tehnička analiza. Cijenim vaš trud, grfove i projekcije pa makar one bile dijagonalno suprotno u bilo kojem smjeru ( jer "bikovsko" ili "medvjedasto" mišljenje smjera tržišta je ipak bolje nego nikakva analiza). Ja sam samo rekao da se ne bakčete prošlosti- već da stavljte buduče TA.

...biti najbrži čovijek na svijetu...

@Raikkonen
Nema veze ako vaša analiza nije tehnička, iznesite vi vašu netehničku analizu budućih kretanja na tržištima kapitala, recimo za narednih 6 mjeseci. Ja uvažavam sve vrste analiza.


ti si stvarno smiješan lik, ali tako mi i treba kad se igram u pješčaniku…
tri polovice je cinizam na "pola meni, pola tebi, pola Bagi" ako znaš o čemu pričam, ako si čuo za dionice u vrijeme kad je ta rečenica bila aktualna.ako ne, ništa…

o valovima nema svrhe raspravljat jer si još u pelenama i veze nemaš, ko bude htio, shvatit će. ali mogao si citirat cijelu rečenicu, nije duga.[yawn]


Pero,
5 val od C ne postoji,jer ni jedno ni drugo nije ED.ne da mi se raspravljati više, pokušavam ti objasniti, ali da bi razumio, nešto moraš i znati!a ti ne znaš ništa.


[/quote]

Ma slažem se s tobom da sam smješan lik i da zapravo nemam pojma ewt i sigurno manje od tebe. Ja sam samo mislio da znam ewt, a eto ti si me razuvjerio. Pa ne želim se sad oko toga ovdje svađat. Samo vidim da ni tebi ne ide od riječi kad pokušavaš nešta objasnit. I kad se pravdaš, jednako si i ti meni smješan.

Već sam rekao da sam sve targete do sad pogodio zapravo pukom slučajnosti. Doduše nije sve puka slučajnost, imam i jednu kristalnu kuglu, koja mi sve govori, a nekad i na temelju snova znam izračunat targete. Ewt tu ima najmanje veze. Znam, znam, zvuči nevjerojatno al tako je.

p.s. jel ti se sviđa ovaj rast crobexa? Šta nam govori iz tvoje perspektive?

never surrender

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/ECB-ce-nastaviti-kupovati-obveznice-zaduzenih-clanica-eurozone
Evo jedne dobre vijesti.


Ja sam samo rekao da se ne bakčete prošlosti- već da stavljte buduče TA.

buduće TA? Ovo mi je nešto novo. Buduće TA?!?
Na osnovu kojih podataka radite "buduće TA"?

Najbolju TA u zadnje vrijeme radi Angela Merkel.
Tko ne vjeruje nek usporedi.

volim PITI (Principal, Interest, Taxes, Insurance)

New Report

Close