Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@peromadjar

Šta nije ovo na sp500 umjesto A peti val?


Mislim da se kolega Peromadajr pogubio do daske! Dečko bi htio pazariti ATPL po 200kn, al presmiješno da sad čeka! Ma kupovat ćeš ti na 600kn Pero moj, jer nemaš hrabrosti niti 1mm,a bogme ni valove ne znaš brojiti. Za tebe je KNECHT doktor nauka.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

@pero
Yup, realan count. Meni čak ni minor count u A ne izgleda kao impuls.

Glede EWTa, moje iskustvo kaže da je EWT upotrebljiv isključivo kada jasno možete prepoznati određeni uzorak. I to najbolje funkcionira na impulsu, jer je on tipičan i prepoznatljiv. Npr na SPXu je pad 2008-09 prekrasno jasan impuls. A opet je minorni count 4-5 u zadnjoj 5ici bio smuljan tako da nije baš bio jasan prelaz u korekciju. No znali ste da je on tu. i onda se moglo ući na neku drugu strategiju.

S korekcijama nikad ne znaš. S korekcijama jedino znam da treba čekati. Tek kada se razvije, onda postaje jasna.



@pero

Yup, realan count. Meni čak ni minor count u A ne izgleda kao impuls.

Glede EWTa, moje iskustvo kaže da je EWT upotrebljiv isključivo kada jasno možete prepoznati određeni uzorak. I to najbolje funkcionira na impulsu, jer je on tipičan i prepoznatljiv. Npr na SPXu je pad 2008-09 prekrasno jasan impuls. A opet je minorni count 4-5 u zadnjoj 5ici bio smuljan tako da nije baš bio jasan prelaz u korekciju. No znali ste da je on tu. i onda se moglo ući na neku drugu strategiju.

S korekcijama nikad ne znaš. S korekcijama jedino znam da treba čekati. Tek kada se razvije, onda postaje jasna.

Pa i nije impuls, osim šta je A val abc strukture, taj c je kako sam rekao ending dijagonala. Sastoji se od "trica" a ne "petica" i tipično se korigira za tu strukturu – oštro i opsežno.

never surrender

@graziani

A onaj pad 2007-2009 je zapravo vrlo sličan, nije baš sve veliki impuls ( iako ima puno impulsnih kretanja ) već dio velikog flat vala. Tako da padajuća struktura nije "petica" već "trojka". Kad se tako gleda, baš sve štima i onda nije ni minorni val 5 smuljan.

never surrender

Hoće li se ernt pokrenuti??

A kad dax dotakne 6120 raspast će se ko bugarska skupština.

never surrender

Pero – vidim sada si u grafovima sa događajima isprijed 3 godine. Kada ćemo već jednom vijdeti tvoj graf sp 500 isprijed 2 godine do danas sa prognozom, da usporedimo? [undecid] [undecid]

A bogami i malo više za dax, čovječe šta je stop-lossova tu bilo…eh da je i nama shortanja i shortera gdje bi nam kraj bio…

knecht, ne razgovaramo više, jer nismo na istoj razini očito, ja sam tebi pokazao grafove i znanje šta si me i tražio, a ti nisi pokazao ništa. Prema tome ne ispunjavam više tvoje želje, a ti samo nastavi crtkarat ewt valove.

never surrender


A kad dax dotakne 6120 raspast će se ko bugarska skupština.

Dax će tek počet da pali i žari..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


A kad dax dotakne 6120 raspast će se ko bugarska skupština.

…pero, moj sell na DAX-u je tek na razini 6250 bodova. [cry]…zar sam pogriješio u analizi? [angry]

"Istina je neotkrivena laž"



A kad dax dotakne 6120 raspast će se ko bugarska skupština.

Dax će tek počet da pali i žari..
[/quote]
Ajd da pojasnim.. Imaš potvrđeno dvostruko dno na na SPX-u i zaobljeno dno na DAX-u.. Prvi otpor koji ja vidim je cca 1275 na SPX-u i cca 6500 na DAX-u..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!




A kad dax dotakne 6120 raspast će se ko bugarska skupština.

Dax će tek počet da pali i žari..
[/quote]
Ajd da pojasnim.. Imaš potvrđeno dvostruko dno na na SPX-u i zaobljeno dno na DAX-u.. Prvi otpor koji ja vidim je cca 1275 na SPX-u i cca 6500 na DAX-u..
[/quote]
ok, DAX još otpor na cca 6300.. To bi mogli simultano, 1275 SPX i 6300 DAX..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

New Report

Close