Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo sam iskopirao par grafova uvaženim kolegama. Ako znamo da je 2007-2009 bio impuls 1-2-3-4-5 a 2009-2011 čisti ABC … mislim da je jasno kamo idemo srednjoročno.
Bakar ne laže

Poseban pozdrav blesanima koji su prerano krenuli pumpati neke dioničice

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Sve dok ne izađe iz kanala na snazi je isti trend kojeg samo potvrđuju ovi obrasci konsolidacije.

Moram priznati, da ti je graf dobar – mnogo bolji od nekih, koji već godina pišu ovdje i još uvijek TA predviđaju samo pomocu indikatora, divergencija…. [thumbsup]

Ali komentar odnosno prognoza grafa? – "Sve dok ne izađe iz kanala…….." To ti je prognoza? Dobro znam, da je crobex naporan. Dozvoli savjet: počinji analizirat sa EWT. Zašto? – jer ćeš onda jednostavno znati kada se izlazi iz kanala. Jako malo ljudi na ovom forumu prakticira EWT – odnosno ne sječam se skoro nikoga ovdje u zadnje vrijeme.

Čini mi se, da si pisao, da ne ulažeš u dionice sustava crobexa – pa što onda stavljaš komentare? Volio bih, da vidim kakve su ti analize američkih indexa ili barem indexa DAX.

Evo ja ću za sada staviti svoj 60 min. EWT graf indexa sp 500 – kojeg pratim.
Prognoza:
– primarni count – korekcija do proljeća oko 900-1020.
– alternativni count – ako index pređe 1371 – za…bo sam i neće biti prvi put.
Ajd
[/quote]

Baš tako, sve dok ne izađe iz kanala i ne razvali sma20 to je i dalje padajuće tržište. Namjerno izbjegavam govorit o targetima, gdje je dno i da li je bilo dno i da li će bit dno, jer to nije ni bila poanta mog pisanja ni tog grafa. Šta se tiče divergencija, ovo je još jedan dokaz da je ovaj trend iznimno jak i da treba imat izrazito iskustvo i znanje kada i kako trgovat na divergencijama. Više puta je pokazano da se iz preprodanog može otić u još preprodanije, pa divergencije nisu posve pouzdane. Toliko o crobexu.

Šta se tiče ewt-a, pa naravno da koristim ewt, praktički u svakoj analizi ga uzimam u obzir, samo ni ewt nije sam dovoljan da bi se znalo trgovat, moraju se gledat i ostali tehnički pokazatelji a ne samo lupat bezveze valovi. I naravno mora se poznavat generalna fundamentalna slika, karakteristike pojedinih tržišta i sl.

A kad smo kod ewt-a, na sp500 grafu ti ne štima nikako count. Nemoguće je da sp500 radi ABC korekciju s targetom 900. Osim ako ne misliš da je rast od 2009 do početka 2011 bio impulsni? A to se nikako ne bi složio. Dakle nije ovaj prvi val A već 1, i nije ovaj drugi val B već 2. Da, upravo tako, ovaj pad koji je počeo 2011 će imat 5 valova i razvalit će indeks. Čak i unutar tog vala B ( točnije vala 2 ) je po meni krivi count, osim šta djeluje bitno skraćeno, mislim da ovaj drugi b ( koji btw nije b već još uvijek dio a ) kojeg crtaš kao running flat il nekakav sličan konsolidacijski obrazac još nije na redu. Uostalom tako b ni ne može izgledati po ewt-u. Val b bi u korekciji po svemu trebao past na oko 1185-1195.

DAX bi nešto vrlo slično trebao odradit, il će postavit novi vrh i odradit il running flat s dnom na oko 5700 u nekom blitz-krieg padu, il sa il bez novog vrha običnu korekciju na oko 5800. Evo preciznije ne mogu reći.

Zadovoljni?

Samo ipak treba bit oprezan kod svakog counta, lakše je prvo odredit targete a poslije posmatrat kako se razvija situacija. Targeti se često mogu prilično precizno odredit, al iz raznoraznih razloga detaljniji count uvijek ne mora bit točan i lako vidljiv, dapače, najčešće nije i najčešće se u hodu mijenja. Zato ewt sam nije dovoljan za točnu analizu, već trebaju i ostali tehnički indikatori.

never surrender


Evo

http://www.teletrader.com/us/bay-motoren-werke-ag-st/stocks/chart/tts-458822


malo sam se poigrao, puuuuuno bolji od staroga

Dobro jutro – rast od 2009 do početka 2011 bio je impulsni. Što si radio zadnje dvije godine? Evo slike, koja govori više od….a ti ? baviš se esejima ovdje na forumu TA?.

Kad ćemo vidjeti tvoje grafove umjesto rijeci? Ako ne želiš stavljati grafove nemoj mi se više obračat.




teletrader je redizajnirao svoj site, jel nude i dalje besplatni jtrader za tehničku analizu ili se sada sve naplaćuje? ako ne naplaćuju di se onda klikne…..plz

Redizajnirali su SVE (tako kažu), sve je i dalje dostupno i besplatno osim što više nema log skale na grafovima. [angry]

Kreneš s prve strane i snađeš se.
[/quote]

Ima
[/quote]
Hmm.. Ni ja ne mogu pronać log skalu na novom sučelju.. Ti kažeš da ima.. Gdje? Jedina opcija mi je sad na limunu jer oni koriste jtrader, al` tamo imaš samo dnevni graf s podacima od prošlog dana..
Vaš link i klikneš na ikonicu s brojem 2 pored tickera koji te zanima..

Ok je novo sučelje, samo još log skala..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Log skala

@hrca01

Svaka čast.. Bit će da sam očoravio od buljenja u grafove.. Haha, a tak jednostavno.. [thumbsup]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Dobro jutro – rast od 2009 do početka 2011 bio je impulsni. Što si radio zadnje dvije godine? Evo slike, koja govori više od….a ti ? baviš se esejima ovdje na forumu TA?.

Kad ćemo vidjeti tvoje grafove umjesto rijeci? Ako ne želiš stavljati grafove nemoj mi se više obračat.

Ajde molim te ostavi se ti ewt-a, skupa s ovim čiji si graf prekopirao.

Vidim da nisi u stanju prepoznat ni osnove osnova, da jesi znao bi kako izgledaju trojke u impulsnim valovima, a na tvom grafu nijedna trojka nije prepoznatljiva. Naravno, jer to nije impulsni val! Da ne kažem još da su odnosi među valovima totalno nakaradni! Kakva je to petica? Siguran sam da ni sam ne znaš kako bi unutar ovih označio valove niže kategorije. Naravno da ne znaš, jer ih je nemoguće označit kao impuls!

A kako inzistiraš da budeš posramljen do kraja sad si upravo dobio šta si tražio. Učit osnove ewt-a pa kad vidim normalno označen graf tek onda možemo raspravljat!

btw, u prilogu kako se stvarno koristi ewt i označavaju valovi! Uz napomenu, svi c valovi su ending dijagonale.
[bye][bye][bye]

never surrender



@hrca01

Svaka čast.. Bit će da sam očoravio od buljenja u grafove.. Haha, a tak jednostavno.. [thumbsup]

Ma stavili su je poslije. U početku je nije bilo, vidi se i po tome kako je nelogično na dva mjesta postavljen (%) za relativan prikaz.

@peromadjar

Šta nije ovo na sp500 umjesto A peti val?

Opet rasprodaja dionica ništa novo.



@peromadjar

Šta nije ovo na sp500 umjesto A peti val?

Pa je, samo nisam stavio brojku, na vrhu A završava peti od c iz abc. Cijela ABC struktura je flat val. Dakle korektivni.

never surrender

New Report

Close