Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ps. taj hs je odraden.

1370-1250 = 120
1250 – 120 = min 1130

pero hoćeš reći da su diomice i crobex na fer vrijednosti
ne bih se baš složioovo što se desilo građevinarima i brodarima u 10 dana
a razlika u crobexu tek 49 bodova je non sens

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]





Dax

Ako ovime sugeriraš da će dax rast, a vidim da na to aludiraš, ja ću odgovorit DA…ali u paralelnom svemiru. U ovom našem nastavlja s padom.
[/quote]
Kolega Pero, DAX ide minimalno do 6400, iako mene ne bi iznenadio ni rast fo 6800.
Target 4900 je bila moja prognoza DNA i već tada sam postao da je odbijanac do 6400 barem!
[/quote]

Kolega machete, za početak nit si ti ikad prognozirao pad daxa na 4900 nit si nakon tog dna prognozirao rast do 6400. Do ovog si zaključka upravo sad došao.

A ja kažem da će europski indeksi idući tjedan malo žešće zaronit.

Pod 1 ) pogledajte mjesečne grafove europskih indeksa. O takvim prekupljenostima i udaranju u gornji bollinger sam već govorio, pump and dump sistem u medvjeđem tržištu, ovaj rast je samo igra koju rade prvenstveno shorteri koji su pritisnuti zatvarat pozicije.

Pod 2 ) pogledajte opet mjesečne grafove. Još jučer je krajem dana vladala potpuna rasprodanost i bilo je očekivano da će doći do odbijanca. Ovaj je bio žešći, al to sam objasnio u točki 1.

Pod 3 ) pogledajte kretanje europskih indeksa zadnjih 7 trgovinskih dana, lutaju gore-dolje tražeći daljnji smjer tj čekajući vijesti. Koje vijesti? Pa raspleta svih ovih problema i traženja odgovora, koliko je zapravo zdrava europska ekonomija? A indirektan odgovor se vidi u tome kad su ameri uz svoja izviješća rasli, europski indeksi su stagnirali i padali. Pametnom dovoljno.
Ameri inače samo glumataju ovim rastom da im je budućnost ekonomije u dobroj poziciji ( dobra su im jedino izviješća za 3q ) i da ih ne zanima budućnost europe, al zapravo su na istom putu, tako da oni koriste izviješća za sell on news. Dok ide ide.

Pod 4 ) u zadnjih 14 dana su europski indeksi rasli više nego ikad u tako kratkom razdoblju u zadnjih nekoliko godina, pa čak i više od 14-dnevnog perioda nakon dna iz 2009 ( a onda se bar bespotrebno rasprodavalo uzduž i poprijeko ). Al osnovna razlika između rasta onda i rasta sad je ta da su tada bar čelnici zemalja imali nekakav plan i suvisli program kako oporavit gospodarstvo, a sad nemaju baš ništa, il bolje rečeno ništa učinkovito. Dakle rast je čisti tehnički odbijanac koji se kao kula od karata gradi samo na dobrim željama. Kako od tih želja nismo vidjeli baš ništa, sasvim logično je očekivat pad.
[/quote]
Sve mogućnosti su otvorene, zašto bi bio pad, ako se dogovore idu indexi ponovno na visine prije krize.

Neko vrijeme namjerno nisam stavljao graf indexa sp 500. Poslednji graf bio je nakon zadnjeg javljanja flyera, kada je index bio cca. 1150. Tada sam stavio prognozu rasta do 1250. Jučer je index postigao najvišu vrijednost 1239. Gledam ovo u zadnje vrijeme, da vidim dali ima netko ja.. pa da stavi neku prognozu tog indexa s konačnim targetom ali [undecid] Naravno bolje je sjediti sa cigarom u fotelju u lupat ako se pogriješi. Svaka čast hrci i ostalim, koji stavljaju kvalitetne grafove.

Indexi su već sada oversold i samo je vrijeme, kada će gazde odlučiti, da idu u veliku prodaju. Zato sam opet u dolarima sa nekim mali portfeljem dionaca, koje ne prodajem. Ipak moguče je, da index sp 500 još sljedeći tjedan ide prema po mome max. 1257 mada ne bi stavio. Nakon toga (ili već odmah) ide veliki [C] prema targetu cca. 900. Ajd.

Aha, evo još jedan lažni prorok, vidi šta ih sad ima, niču najednom ko gljive poslije kiše..

Ništa vi niste kolega knecht19 na vrijeme predvidjeli, dapače, čak ste više puta gadno fulali.

4.10.2011. u večernjim satima ste izjavili:


..
Ide odbijanac – samo prema dole. Sljedeći target indexa sp 500 na na dole – 5 % – to ti je cca. 1036. [wink]

Tad je sp500 bio na 1090, da bi dan završio čak na 1120, i od tada danima raste ko germa. Dakle, gadan promašaj ako se mene pita.

Potom dan poslije:


..
Ako pričamo o indexu sp 500 onda sada prema EWT ctram val (4)-3-C. Znači sljedi nakonove rastuće četvorke petica, koja će biti niža od jučerašnjih 1074,77. Ajd

I dalje ne odustajete od svog targeta i tvrdite da je to korektivni val 4 po ewt-u i da će ipak uslijedit pad s 1120 na ispod 1074 ( koje je tad bilo dno, a i ostalo ). A indeks nastavio rast od 1120 do 1145.

Dva dana poslije, kad je sp500 došao na 1150:


..
Mada sam propustio ovaj zadnji odbijanac (sjedeći u kešu u dolarima) mislim, da sada postoje realne šanse za jednim porastom čak do cca 1250. Naravno prije se moraju ameri malo ohladiti prema grafu ( hlađenje može biti manje od 1100).

Alterantivni count: još uvijek je moguć pad prema targetu od 1037 sa čime bi završili 5-[A].

Dakle, vi ste izjavili da je moguć rast prema 1250, da je obavezno hlađenje, možda i do ispod 1100, ali i da je moguć pad na 1037. Pa bome precizno od vas nema šta! Vidi se da niste imali blage veze kud će indeks.
To je isto kao da ja prognoziram da će utakmica završit pobjedom domaćina od jednog gola razlike, nerješeno il porazom. To ne znači kad završi utakmica da sam ja dobro predvidio.

Ma ja ne bi ni riječi rekao na vaša razmišljanja, događa se da se promaši pa dobro, onda se šuti i polako nastavi dalje, ali moram sad reagirat. Osim šta se bahatite s izjavama da ste vi kao nešta točno prognozirali i onda provocirate s izjavama tipa "ima li netko jači", iako ste vidjeli koliko vaša predviđanja mogu bit pogrešna, još indirektno prozivate druge da vas kritiziraju iz "fotelje s cigarom u ruci"? Pa kako vas ne bi kritizirali, ponašate se kao nekakav umjetnik koji se psihički iscrpio da bi eto donio svima dobrobit kroz hvale vrijedne targete. Evo sad opet kad gledam ovu vašu novu prognozu opet je jednako "precizna" kao i prethodne!

Moguće je da indeks još slijedeći tjedan raste do 1257 il odmah ide pad prema 900??? [shocked]
Pa kakve su to prognoze? To ni baba Vanga nebi izgatala!

Nitko ne zna kako će i šta će ameri, može se samo pretpostavit s manje il više sigurnosti. Prekomplicirano je za uhvatit neke detaljne prognoze pogotovo jer se njihovi indeksi kreću drugačije od europskih. Ja sam samo vidio da će se nakon početnog rasta do 1170 vrlo blago korigirat prvo do 1150, a potom rasti do iznad 1200. Taj target nisam znao točno izračunat, nit sam se trudio jer ne trgujem u americi, a mogao sam samo pretpostavit i otprilike sam ga pretpostavljao na oko 1220, ali nisam javno pisao o tome jer nisam siguran. Al bio sam siguran za francuski indeks kojem sam prognozirao rast do oko 3300 ( došao do 3266 ). Tu nastaje problem jer su europski i američki indeksi nakon toga međusobno otišli u divergenciju. No bez obzira, rekao sam da je prvo iduće dno koje će sp500 napravit na 1160 bodova i kod tog stojim.

never surrender

peromadjar, 22.10.2011. u 18:33
pero hoćeš reći da su diomice i crobex na fer vrijednosti
ne bih se baš složioovo što se desilo građevinarima i brodarima u 10 dana
a razlika u crobexu tek 49 bodova je non sens

Crobex je tek sad u usporedbi s većinom europskih i regionalnih indeksa na fer vrijednosti.

Crobex je imao izuzetan rast krajem prošle godine od čak 25 posto ( daleko više nego europa u tom periodu ) i tek je u prvom mjesecu ove godine zapravo dosegao prethodni rast europskih tržišta. Taj prvi mjesec se može faktički računat kao zadnja fer vrijednost crobexa u usporedbi s europskim indeksima. Kad je krenula rasprodaja svi znamo da je crobex daleko manje pao u 8 i 9 mjesecu u odnosu na europske indekse i onda sam već govorio da će se to svima odbit o glavu jer će crobex zaostajat dok drugi budu napredovali ( a istodobno da će naši fondovi rasprodavat na tim odbijancima ). I tako je bilo, dok su drugi rasli mi smo stagnirali, nismo imali kvalitetne odbijance, a barem jedan veliki dionički fond se gadno iskrcavao.

I tek sad smo se ponovo nivelirali s europskim indeksima, jedini je problem šta će dalje bit… Lijepo usporedite prinose tj gubitke od prvog mjeseca ove godine na ovamo. To je nažalost tako, da smo pali ranije koliko smo trebali kad i ostali imali bi vjerojatno i više prilike za odbijance i više prilike za zaradu, al nekome se ta ideja nije svidjela. A to je upravo i razlog zašto izbjegavam aktivno trgovat na našem tržištu. Sjećam se da sam na forumu napominjao da naši investitori mogu bit sretni i zahvalit našim market makerima da su im dali šansu da prodaju relativno skuplje prije nego se cijene debelo korigiraju. I to se opet pokazalo istinom.

Svi zaboravljaju uzet u obzir da je europa suočena s velikim problemom, iz tog razloga je mnogo dionica jeftino i kod nas i u europi, jer se svi boje bliske budućnosti i to s velikim pravom. Zato jeftina dionica danas ne mora značit baš ništa, jer za 3 il 6 mjeseci može na istoj cijeni bit skupa ako se uvjeti oko nas dramatično promijene. Jedino su ameri blentavi jer kad nije problem u njihovom dvorištu oni se prave da problem ni ne postoji, a masa se lako zavara zadnjim dobrim financijskim izviješćima, zato im indeksi i rastu. Al i njima će se prije il kasnije ta europa odbit od glavu. Vjerujte ljudi, europa je u gadnom problemu a posljedice ćemo tek vidjet.

never surrender

po meni jos malo up a onda pad koji ce trjati do proljeca ocekujem s&p na 880-885gdje mu je i dno

peromadjar

Opet netko sa cigarom u fotelju, koji pametuje što je netko napisao. Bilo ih je zadnjih cca. 5 godina koliko pišem na ovo forumu – ne brojim više. Ako si tačno pročitao što sam pisao uvijek pišem što je za mene primarni count i što je alternativni. Ponekad mi se čak oba poklope. To mi omogučuje, da ne gubim na burzi i da zaradim neku sitnicu. Primarni count je za mene za sada korekcija prema dole a ti kako želiš.

Nađi mi ti nekog na ovom svijetu tko 100% pogođuje i jaću platiti za takve analize. Daj nacrtaj radije koji graf i prestani sa filozofijom. Mrzim tipove, koji ovdje punu pričaju i jako malo crtaju (a ti puno pričaš u zadnje vrijeme i jako malo crtaš) što za mene znači, da nemaš pojma. Makar možda crtaju pogrešno ja cijenim trud. Ajd pričaj dalje što želiš.

Dečki bez svađe ,ovdje svatko može reći svoje predviđanje razvoja situacije na burzi a tko će pogoditi to normalno nitko ne može sto posto pogoditi.


peromadjar

Opet netko sa cigarom u fotelju, koji pametuje što je netko napisao. Bilo ih je zadnjih cca. 5 godina koliko pišem na ovo forumu – ne brojim više. Ako si tačno pročitao što sam pisao uvijek pišem što je za mene primarni count i što je alternativni. Ponekad mi se čak oba poklope. To mi omogučuje, da ne gubim na burzi i da zaradim neku sitnicu. Primarni count je za mene za sada korekcija prema dole a ti kako želiš.

Nađi mi ti nekog na ovom svijetu tko 100% pogođuje i jaću platiti za takve analize. Daj nacrtaj radije koji graf i prestani sa filozofijom. Mrzim tipove, koji ovdje punu pričaju i jako malo crtaju (a ti puno pričaš u zadnje vrijeme i jako malo crtaš) što za mene znači, da nemaš pojma. Makar možda crtaju pogrešno ja cijenim trud. Ajd pričaj dalje što želiš.

Koliko vidim ni ti nisi crtao nikakve grafove kad si predviđao te countove, zašto mene prozivaš da ja moram sve crtat? Uostalom i sam si puno toga napričao dok si bacao svoje pogrešne targete.

Ja bar ne trošim riječi ako nisam siguran u njih. A pokazalo se da sam sve točno izračunao, bez obzira koliko puno pričao i koliko malo crtao. A ti me i dalje mrzi zbog toga, to puno govori o tebi. I krivo si protumačio moje riječi, nije da ja ne cijenim ničiji trud, nego ne podnosim kad se neko pametari, bahati i onda još druge proziva da nema podršku, a nema nikakve osnove za to. Nema potrebe da se sad ponašaš ko uvrijeđeno dijete.

Ali udovoljit ću da stavim i poneki graf, makar ne vidim zašto bi to morao.

Evo primjer crobexa. Graf i dalje pokazuje nastavak negativnog trenda i za sada neuspješan izlazak iz kanala. Sve dok ne izađe iz kanala na snazi je isti trend kojeg samo potvrđuju ovi obrasci konsolidacije. Usput linija sma20 se pokazala kao konstantan jak otpor u padu, ne samo sad već i povijesno gledano. Dok se ne izađe iz kanala i dok se značajno ne probije sma20 – nema rasta.

Dok sam pratio europske indekse ja sam pomalo naivno smatrao da je još tamo početkom ovog mjeseca i na crobexu moguć takav proboj il barem doseg sma20, uz naravno manji domet odbijanca, al to nije bilo slučaj. Crobex i dalje ostaje kompliciran indeks za određivat suvisle targete, a obzirom na nedavna kretanja prednost ipak dajem padu.

never surrender


Daj nacrtaj radije koji graf i prestani sa filozofijom. Mrzim tipove, koji ovdje punu pričaju i jako malo crtaju

Upravo tako kolega KNECHT. Koliko god pratim pisanje kolege Peremadjara isto tako mogu primjetiti da je i sam priznavao ulaske,a vjerujem da je po tko zna koji put opet izlazio na gubitku jer kolega ispravno koristi STOP LOSS.
Ovaj put koleg Peromadjar uistinu nema pojma gdje će tržište i to i otvoreno priznaje.
Vjeruje da će dolje, al isto tako kaže može i gore.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



Daj nacrtaj radije koji graf i prestani sa filozofijom. Mrzim tipove, koji ovdje punu pričaju i jako malo crtaju

Upravo tako kolega KNECHT. Koliko god pratim pisanje kolege Peremadjara isto tako mogu primjetiti da je i sam priznavao ulaske,a vjerujem da je po tko zna koji put opet izlazio na gubitku jer kolega ispravno koristi STOP LOSS.
Ovaj put koleg Peromadjar uistinu nema pojma gdje će tržište i to i otvoreno priznaje.
Vjeruje da će dolje, al isto tako kaže može i gore.

[/quote]


@peromadjar

braco, 23.10.2011. u 18:54
Crobex i dalje ostaje kompliciran indeks za određivat suvisle targete, a obzirom na nedavna kretanja prednost ipak dajem padu.

1760, min 1750, prednost prvom targetu. Ali ako krene gore, zar to nije bolje.
LP [angry]

Sokol ga nije volio ... Mrgud !!

New Report

Close