Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Pero iz Mađarske

Pa svatko tko ima dva zdrava oka i zna čitati, može posvjedočiti sljedećem.

1) Slika sa predikcijom je dana unaprijed sa TOČNO i jasno ocrtanim smjerom gibanja burze
2) Taj smjer je prvo dolje malo, onda gore.
3) Točno taj smjer se odigrao, osim što je dno bilo 1790, a ne niže kako je nacrtano,
odnosno intezitet pada je nešto slabiji bio, dok je intezitet rasta točno nacrtan. Na predikciji
je vrh nacrtan na 1830, dok je stvaran vrh bio 1830.

Dakle,
vi tvrdite da je je ostvarenje "jako netočno".

Predikcija je rekla 10.10.2011 : dvije crvene svijeće, sa dnom oko 1750 (hammer),
zatim tri zelene sa vrhom na 1830.

Ostvarenje u stvarnosti od 10.10.2011 – 13.10.2011 je sljedeće : dvije crvene svijeće, sa dnom na 1790, zatim tri zelene svijeće sa vrhom na 1830.

Koji je dio predikcije i ostvarenja točno nepodudaran?
Odnosno kako je to ostvarenje "jako netočno".

I da, btw dajte se Vi okušajte u jednoj ovako konkretnoj predikciji,
pa ćemo Vama vidjeti/mjeriti preciznost. [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Zapela ATPL na 400, treba počet drukat.
MACD pred okidanjem uz divergineciju, do 420 će bit drž ne daj, a onda gliser.

g. James ste kupili štogod Ingre po 8,90 ili tek budete …
ja naime jesam nešto niže ali svejedno

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


I da, btw dajte se Vi okušajte u jednoj ovako konkretnoj predikciji,
pa ćemo Vama vidjeti/mjeriti preciznost. [lol]

Ispričavam se kolega ferengiHr, nešta sam očito krivo razumio iz vaših grafova oko ovog donjeg targeta, nemojte mi odmah to uzet za zlo šta nisam iz prve shvatio vašu poantu. Svakako dobro ste predvidjeli taj vrh na 1830.

Inače, šta se tiče mojih predikcija, deplasirano je govorit da se nisam do sada konkretno i točno izjašnjavao. Zapravo ako ćemo mjerit preciznost slobodno možemo. Evo od mene demonstracija analize na primjeru francuskog CAC 40. Mjesto pisanja: tehn.analiza i komentari trg.na hrv.trž.kapitala.

23.09.11. | 14:00


..zadnji poziv…
..
za ukrcavanje

Ostvarenje u stvarnosti: CAC40 ostvario dno isti dan u 14:02, 2 minute nakon moje prognoze.

23.09.11. | 15:45


..

Vani je odbijanac zicer, prvi otpor za francuski indeks mu je vjerojatno na 2900, a prođe li to idući su otpori na 3000 i 3300.
..

Ostvarenje u stvarnosti: CAC 40 je nakon 3 dana uzastopnog rasta došao do prvog otpora na oko 2900 i korigirao se. Nakon narednih tjedan dana rasta je došao na oko 3050 i opet se korigirao..

04.10.11. | 16:19


I evo ga, klasična korekcija prethodnog rasta s očekivanim targetima na europskim indeksima.

I potom odbijanac, novi…

…nakon očekviane 70 postotne korekcije slijedi rastući val, potom realizacija obrasca inverted head and shoulders, te dosezanje postavljenog targeta na oko 3300.

Ostvarenje u stvarnosti CAC 40 je ni pola sata prije mog posta napravio dno na 2808 ( u trenutku moga pisanja je bio na 2828 ). Od tada je samo rastao i to danima sve do 3250.

A da ne bi za kraj ništa bilo prepušteno slučajnosti:

13.10.11. | 09:53


..
Paa, sad bi nekako taman trebala doć korekcija

Ostvarenje u stvarnosti: CAC 40 je isti dan u 9:59, 6 minuta nakon moje procjene ostvario vrh i krenuo u podužu korekciju.

Dakle da sumiramo, točno sam predvidio dno indeksa na 2700 ( u minutama ), točno sam predvidio dva targeta/otpora za rast na 2900 i potom 3000. Nakon toga sam točno predvidio novo dno i odbijanac ( unutar pola sata ). Nakon toga sam točno procjenio daljnji nastavak rasta. I nakon toga sam točno predvidio ( u minutama ) vrh tog rasta i početak nove korekcije. Dakle ne samo da apsolutno ništa u ovom skakanju indeksa gore-dolje nisam propustio, ne samo da sam bio vremenski i prostorno točan, već od 23.9. do 13.10. niti jednom nisam promjenio svoj iskaz.

Jel to bio dovoljan test preciznosti?
A znate šta je najbolje? Mislim da mi je svaki od ovih postova ocijenjen s 1 il 2 posto. Vidite koliko ljudi danas cijene znanje? Očito znanje nije popularno…eto, javim se ja opet ovdje s pokojim targetom za strane indekse, ove za domaće stvari ću ipak ostavit za sebe, jer ipak je ovo osjetljivo tržište, tu čim zinem sam druker…

never surrender

@peromadjar,
Kolega, vaš prethodni post navodi impresivne rezultate. Bio bih vam zahvalan da vaš talent podijelite s nama neiskusnima, pa makar predviđanja budu u dan (u sat i minutu samo za napredne).
Pozdrav [wink]

Kolega peromadjar, moram napomenuti da sam primijetio točnost vaših analiza tako da sam siguran da su i ostali. Jedinice su tu zato jer vaše točne analize nekome ne odgovaraju (čudi me da je to većina!?). Evo, samo sam želio izraziti malu podršku jer bi volio da ima više takvih poput vas.

Pozdrav

[img][/img]


Kolega peromadjar, moram napomenuti da sam primijetio točnost vaših analiza tako da sam siguran da su i ostali. Jedinice su tu zato jer vaše točne analize nekome ne odgovaraju (čudi me da je to većina!?). Evo, samo sam želio izraziti malu podršku jer bi volio da ima više takvih poput vas.

Pozdrav

Kolega St Iskus,
ovim putem ja bih zelio Vama izraziti takoder malu podrsku, jer ste vi izrazili malu podrsku kolegi Perimadaru.
[smiley]






[/quote]
[/quote]
[/quote]
[thumbsup]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Baš me zanima kad bi sad na CAC 40 opet krenula korekcija koja bi strmopizdila indeks za nekih 200 bodova…

never surrender



short na podrušku-r-a.

Imaš moju podršku.. [lol]

čuj, čim se svi toliko podržavaju, to ne može uspjet..
[/quote]
sad više niste podrška, nego otpor.

Može li TA za Belje, hvala.




short na podrušku-r-a.

Imaš moju podršku.. [lol]

čuj, čim se svi toliko podržavaju, to ne može uspjet..
[/quote]
sad više niste podrška, nego otpor.
[/quote]

Volumen na podršci se smanjuje – znak slabljenja trenda

New Report

Close