Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakan skupljanja bearova na razinama SPX-a iznad 1200 bodova jučer sam ih sve utopio, mada po svemu sudeći (s obzrom na sadašnje futurese) sam pogrešio…No, ipak veseli zarađeno….
Iz tog razloga pogledo sam današnje grafove i evo kako to izgleda…

Prije svega na grafu SPX vidljiv je jak otpor na razinama od 1165 bodova gdje je cca jučer i stalo…Linija kanal, razvučen fibo od 1370-1100 i fibo 1100-1230…
Na drugoj slici SPXintraday se vidi da je tu i u blizini (1168) fibo od 1100-1220, što daje dodatnu težini točki gdje smo stali….

Što dalje ???
U slučaju pada osobno čekam razinu 1150-1155 gdje je moguć zaokret. Ukoliko do istog dođe (znači uđemo u prugu i izletimo prema gore), vjerujem da ćemo malo rasti, pa ću razmisliti o ulasku u FAS i ERX (zavisno jasno od situacije). Nadalje tada treba razvući fibo od 1220 vrha do te točke gdje smo se odbili i čekati potencijalne razine preokreta (fibo linije). Od 38,2 fiba pa sve naviše treba dobro pratiti i na signale preokreta ukrcavati se u bearove (velika vjerojatnost za razvoj harmonica)…

U slučaju rasta (mada to današnji futuresi ne nagovještavaju). Razvući fibo od 1220-1166 i čekati odbijance od 38,2 naviše za ulazak u bearove. Veoma izgledan razvoj butterfly-a…

BTW, ovo je moje razmišljanje i nije nagovor nikog na kupnju/prodaju…Naravno da sve ovo može izjaloviti…

Prvi put sam spomenuo ove divergencije prije nekih godinu dana, pa evo, jos uvijek me lijepo sluze!!!!!!

http://flic.kr/p/anFG2E

Kolega Mrgud,
slažem se da dno na IGH nije baš izgledno tu.

Samo mi se čini da je počelo napinjanje cijene.
Do 900 mi se čini da ide šus.

A i INGRA je tek krenula u napinjanje.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Može TA za dalekovod?

Stari dobri CROX još nije probio niti donji Bollinger na mjesečnom grafu, a trebao bi, jer je ovo za nas samo najava stvari koje dolaze.
Niti Crobex nije, a trebao bi. Znači, do kraja godine sigurno hoće. Ipak je ovo kriza eurozone, nema zahebancije. Mjerilo je naravno linearno, kako bi i trebalo biti.

…pošto će ovo u Americi izgledati puno krvoločnije, predlažem čekati odbijanac na 1065. Zašto baš tu ??? Ima jedna slika koju sam stavio na forum prije par tjedana (treba je samo pronaći)…

1,772.91 low 30/11/2010

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Kolega Mrgud,
slažem se da dno na IGH nije baš izgledno tu.

Samo mi se čini da je počelo napinjanje cijene.
Do 900 mi se čini da ide šus.

A i INGRA je tek krenula u napinjanje.


zašto koristite izraz napinjanje?
postoji izraz preprodano…

ja tnam kada se najviše napinjem [cool]

Znam da kolega Graziani neće smatrati 3 mjeseca dovoljnim za reprezentativni uzorak,
ali evo mTrade se oporavio : http://www.collective2.com/cgi-perl/system57436717

Tehnički sustav, automat, koji se napatio sa mnogo pravih tehničkih problema (sa feedom i serverom)
čisto fino radi. Pedeset osam posto u tri mjeseca [tongue]

Bit će interesantno ga pratiti.

@sprajc

haha, dobra dobra [lol]

a gledajte, meni se to čini da se cijena jako “napregnula” prema jednoj strani,
pa se treba malo “popraviti”, pa eto ja koristim te svoje neke čudne izraze [lol]
čudne strelice itd …

btw, strelice na našim dionicama poprilično dobivaju po turu
(atgr trenutno i lkpc)

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Nakan skupljanja bearova na razinama SPX-a iznad 1200 bodova jučer sam ih sve utopio, mada po svemu sudeći (s obzrom na sadašnje futurese) sam pogrešio…No, ipak veseli zarađeno….
Iz tog razloga pogledo sam današnje grafove i evo kako to izgleda…

Prije svega na grafu SPX vidljiv je jak otpor na razinama od 1165 bodova gdje je cca jučer i stalo…Linija kanal, razvučen fibo od 1370-1100 i fibo 1100-1230…
Na drugoj slici SPXintraday se vidi da je tu i u blizini (1168) fibo od 1100-1220, što daje dodatnu težini točki gdje smo stali….

Što dalje ???
U slučaju pada osobno čekam razinu 1150-1155 gdje je moguć zaokret. Ukoliko do istog dođe (znači uđemo u prugu i izletimo prema gore), vjerujem da ćemo malo rasti, pa ću razmisliti o ulasku u FAS i ERX (zavisno jasno od situacije). Nadalje tada treba razvući fibo od 1220 vrha do te točke gdje smo se odbili i čekati potencijalne razine preokreta (fibo linije). Od 38,2 fiba pa sve naviše treba dobro pratiti i na signale preokreta ukrcavati se u bearove (velika vjerojatnost za razvoj harmonica)…

U slučaju rasta (mada to današnji futuresi ne nagovještavaju). Razvući fibo od 1220-1166 i čekati odbijance od 38,2 naviše za ulazak u bearove. Veoma izgledan razvoj butterfly-a…

BTW, ovo je moje razmišljanje i nije nagovor nikog na kupnju/prodaju…Naravno da sve ovo može izjaloviti…

Savršeno pogađanje [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Možda se ne čini tako, ali po meni se sve razvilo vrlo dobro.. Naime, iz korektivnog kanala završili smo na potencijalnom dvostrukom/trostrukom dnu.. Ovo je naravno pod uvjetom da index ne probije ove dvije linije potpore, tada smo najeb..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Ajde valentine ne mrdaš ni k..m a kamo li, da bi ti stavio koji graf. Zato ostavi flyera i ostale, koji žele sa grafovima i svojim trudom doprinijeti ovoj temi. Kada budeš počeo stavljati grafove onda kritikuj koliko želiš.

Inače prognoza indexa sp 500. Priznajem očekivao sam veći rast od 1220 (cca. 1250) ali ne žalim se. Za sada izgleda kao mali odbijnac gore pa onda opet korekcija sa valom [3].

Dolar će rasti, švicarac će padati u odnosu na EUR. Ajd.

New Report

Close