Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SPX skrivene…

ovaj Flyerje čudo.
kad god kupi neku dionicu reklamira je ko Birtić .
nije se moglo ostat od njega ni na adpl, jnaf, blje i šta ti ga ja znam.
opet, kad proda, e onda ide smak svijeta.iako je za te iste grafove crtao bullovog bulla bull market, trojke, četvorke, sedmice…
samo ne znam šta Hanfa radi, di oni gledaju [undecid]

nego kako ostali tehničari komentiraju što SPX nikako ne želi dolje i pomalo mic po mic osvaja teritorij za UP?nije li to dobar znak?kao da se svbara DB pattern?

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore

dax?

Optimistični scenario za dax, možda nešto propuštam. Khmm??

@hrca01

Odi na ovaj link.. Trenutno imaš realizaciju h&s na 1min grafu.. O optimizmu ćemo kasnije..
Vaš link

ps. odeš na studies i klikneš na rsi..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

@hrca01

O optimizmu ćemo kad dax probije kanal na gore.. E onda imamo prostora za pozitivne prognoze..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Hvala za link.

@hrca01

I dođeš u kanal.. Al’ bi mogla biti zastavica..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


dobro jutro….evo jedan poklon za napaćeni narod.

Radi se o valutnom paru EUR/CHF koji se trenutno trguje malo iznad 1,20. Kako je SNB obećala braniti tečaj na 1,20 nije baš pametno kladiti protiv njih bar neko vrijeme(dok imaju arsenala)..to bi trebalo rezultirati smanjenim interesom za CHF-e odnosno rast tečaja EUR/CHF. Također pošto je ovo forum tehničke analize imamo i obrnuti šampon koji to potvrđuje.
Dakle ponašate se ovako : ulaz 1,2050 stop loss 1,1950 Take profit (odnosno target) neka bude 1,35.
Dakle risk/reward je nekih 1/15
sve ako i ne trgujete valutama vjerovatno će mnogi dužnici vezani za švicarce drukati za ovo, odnosno ako ovo odradi bit će veliko olakšanje za hrvatski živalj i naše gospodarstvo.

pozdrav!

Od prošlog tjedna imam nekoliko BUY pozicija na EURCHF, ukratko vjerujem u SNB. [cool]

Problem je u tome što je pad franka iznad 1.2 uzrokovan vanjskim utjecajem na sustav, tako da TA na dužim TFovima ne radi trenutno. Dakle, šampon koji sugerirate nije ispravan.

Za očekivati je dalji pad franka dugoročno zbog odlučnosti SNBa da brani 1.2 (koji je to potez bio!), a i zbog toga jer se može očekivati da će pomagati dalji pad jer je za pretpostaviti da im je 1.2 najviša prihvatljiva granica.

Dakle … na 1.35 ne bi računao, možda na duuuži rok. Khmm im solidan osjećaj za te dugoročne, možda da on nešto kaže.

Planirao sam kapitalizirati na 1.2150-1.22, tu sam očekivao nekakav double-triple top, a sada mi je žao šta nisam zatvorio na 1.2080-90.
Očekujem da će se barem nekoliko tjedana tečaj kretati u vodoravnom kanalu, pa ću tome prilagoditi svoje trgovanje.

Sad izgleda optimističnije

@Graziani

Evo par sličica vezano za EURCHF.. Uglavnom, probojem otpora prikazanom na zoom-u možeš očekivat nesmetani rast do gornje linije kanala na cca 1.25..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

@hrca01

Je, mogli bi još jednom do gornje linije kanala..
Ili bude zapeo na gapu..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

New Report

Close