Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pozdrav tehničari [wink]

zanima me preko koga radite TA na ZSE?

prije sam koristio od Avidus grupe jedan programčić (ne rade više), Abacus brokere (bilo je dovoljno fiktivno registrirati se), i 1G [bye]

nisam neki znalac za TA, ali ustalio sam određene indikatore, što šljaka …
sad povremeno pogledam kod brokera (nije bog zna što, možda jer sam se naviknuo na ove gore navedene) i limun.hr

može i na pp

zahvaljujem
lp

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

spx …mogli bi u ovoj turi i do 1250 potegnuti

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Bilo je nekih protivljenja (u stilu ne valja) sa strane brutalnog Tigrusa, kada sam crtao ovaj count na sp 500 prije par dana.

Za sada daje rezultate a volio bi vidjeti tvoj count tigrus.

Inače EWT je zakon ako se tačno crta i poštuju pravila. Pozdrav

kolega Knecht,

taj dan je sp500 bio 1150 kada ste vi postali prvu verziju svog grafa,
ja sam postao kontra graf koji upravo prilazem i obznanio da sp500 ide do 1230.
zarada na bull ETFovima je bila cca 25%.

sada tvrdim da ide odbijanac od nekih 2-3% do cca 1195 – 1204.

mozda cete zaraditi nekih +10%.

[smiley]

@flyier
da, bear da, ali mozda moze preciznije…
[wink]

[/quote]

@ forum

evo kolege – jos jedna potvrda snage Brutalnog Kapitala.
odbijanac je zavrsio na 1204.

@ inverter

pogresno analizirate

izvolite graf

[smiley]

@tigrus

zaboravio si jednu liniju.. nebitno.. ovo mi sad ne miriši na dobro.. odbijanac je morao biti žešći..
rast bi se trebao nastaviti još neko vrijeme, ali ovo je sad već formirana korekcija u padajućem trendu tako da se bojim da će se on (kad dođemo do crvene linije) i nastaviti.. shit

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Prije svega, lijep graf tigruse…Dobrov vidljiv proboj RSI-a i testiranje linije proboja….

No, da se malo nadovežem….
Kao što je vidljivo u grafu retrace je išao na fibu 0,707. U literaturi se ovaj fibo spominje ali rijetko. Uglavnom nakon njega idu relativno dobri retracmenti. Kod harmonica imamo AB=CD obrazac s omjerima 0,707/1,414, što bi dalo targete tom patternu ispod donje linije kanala.

Po grafovima je trenutno situacija takva da sa velikom sigurnošću možemo reći da ćemo teško iznad 1210 bodova jer tu stoji ona brana o kojoj sam jučer pisao (fibo 0,786; prethodni vrh; padajuća linija trenda i EMA 34). Znači 4 jaka razloga…
Proboj donje linije kanala predstavlja realizaciju H&S-a…

bez komentara

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.




@ferengi

A google će ti otkriti čarobni svjet decompilera.

Kolega, ako vi iz assemblera možete protumačit kompleksan kod , (kao što je mTrade),
onda ste stvarno posebni [lol]
[thumbsup]

Lijep pozdrav.
[/quote]

decompiler vrši obrnutu operaciju od compilera. Dakle dobivati source code u jeziku u kojem je napisan.

Brkate to sa disassemblerom. To bi trebali znati.
Upotrijebite google, to je bio dobronamjeran savjet.





@ferengi

A google će ti otkriti čarobni svjet decompilera.

Kolega, ako vi iz assemblera možete protumačit kompleksan kod , (kao što je mTrade),
onda ste stvarno posebni [lol]
[thumbsup]

Lijep pozdrav.
[/quote]

decompiler vrši obrnutu operaciju od compilera. Dakle dobivati source code u jeziku u kojem je napisan.

Brkate to sa disassemblerom. To bi trebali znati.
Upotrijebite google, to je bio dobronamjeran savjet.

[/quote]

http://en.wikipedia.org/wiki/Decompiler

Dakle kolega,
ako vi mislite da decompilerom možete izvedbeni kod prevesti u source čisti, onda
ja stvarno ne znam da li da Vam vjerujem kada kažete da ste programer po struci [smiley]

Lijepo Vam piše na linku gore

The decompiler does not reconstruct the original source code, and its output is far less intelligible to a human than original source code.

Volio bi da me uputite na neki decompiler koji će recimo reverse kompajlat windowse :))
Pa da bill gatesu uzmemo lovu [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

@Graziani

napisi sam neki programcic, prevedi ga u izvrsni kod, a nakon toga decompiliraj ga i
vidjeces sto ces dobiti. [undecid]

Bez straha, pohlepe i sentimenta.






@ferengi

A google će ti otkriti čarobni svjet decompilera.

Kolega, ako vi iz assemblera možete protumačit kompleksan kod , (kao što je mTrade),
onda ste stvarno posebni [lol]
[thumbsup]

Lijep pozdrav.
[/quote]

decompiler vrši obrnutu operaciju od compilera. Dakle dobivati source code u jeziku u kojem je napisan.

Brkate to sa disassemblerom. To bi trebali znati.
Upotrijebite google, to je bio dobronamjeran savjet.

[/quote]

http://en.wikipedia.org/wiki/Decompiler

Dakle kolega,
ako vi mislite da decompilerom možete izvedbeni kod prevesti u source čisti, onda
ja stvarno ne znam da li da Vam vjerujem kada kažete da ste programer po struci [smiley]

Lijepo Vam piše na linku gore

The decompiler does not reconstruct the original source code, and its output is far less intelligible to a human than original source code.

Volio bi da me uputite na neki decompiler koji će recimo reverse kompajlat windowse :))
Pa da bill gatesu uzmemo lovu [lol]
[/quote]

Pa kada ste počeli lupetat o disasembliranju ja sam posumnjau u vašu stručnost, no nisam to napisao.
A sada se zakopavate sa teoretiziranjima.

Dobiva se source koji naravno nema komentare koji su u orginalu zapisani, i imena varijabli su izgubljena (osim ako nije ostao debug info nekim slučajem) i to smanjuje čitljivost, tako da je potrebno uložiti nešto više truda u razumijevanje onoga što piše.
No ako iskompajlirate taj source, dobiti ćete identičan izvršni kod.
Vidim da ne koristite metatrader, tamo vam to radi savršeno.

I ne morate se bojati da će netko ići analizirati mtrade: ne zbog njegove izuzetne kompleksnosti, nego zato jer još niste dokazali da radi.

A i ako se nekome svidi kako radi, neće ga kopirati, nego će napisati nešto slično, jer ste dali dovoljno informacija o tome kako radi.

Je li ovo ATPL procurila???
Po meni na vidiku novi pad ispod 440kn, ostaje vidjeti.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Dobiva se source koji naravno nema komentare koji su u orginalu zapisani, i imena varijabli su izgubljena (osim ako nije ostao debug info nekim slučajem) i to smanjuje čitljivost, tako da je potrebno uložiti nešto više truda u razumijevanje onoga što piše.

No ako iskompajlirate taj source, dobiti ćete identičan izvršni kod.
Vidim da ne koristite metatrader, tamo vam to radi savršeno.

Meta Trader. Tko priča uopće o Metatraderu? [smiley]
Dovoljno informacija za rekonstruirat mTrade ? [lol]

Nešto više truda? [lol]
Ajmo radije završit ovu diskusiju i ne spamat više temu,
prije nego dobijem grčeve od smijeha [lol]

Evo malo strelica na Raselu2000, tj … TNA.
Neloše. A inače strelice i mTrade VEZE nemaju jedno sa drugim.
Princip rada je potpuno drugačiji.

To sam ja svom kolegi opisao logiku kojom bi se mogao napravit automat,
on je to doradio i eto mTradea. Al ta logika je skoro potpuno drugačija, jer
kupje na trend u principu, a ne na elastičnost.

Al dobro,
vi ćete ga (ako se dokaže) vjerojatno dekompajlat [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close