Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo odgovor iz ravnica (ne onih zagrebačkih).

Jel liče ko jaje jajetu?


Šteta što nemaš graf od stoljeća sedmog.
Razlike su ogromne, jer je Zabin ponder i free-float mali.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Asko fulaš bit TA, a neki dan si lijepo napisao.

TA JE SLIKA TRŽIŠTA.

to ti je kao da ti ja objašnjavam kako izgleda osječki trg, ili ti jednostavno pošaljem ovu sliku:

I love the Smell of Profits in the Morning


Evo odgovor iz ravnica (ne onih zagrebačkih).

Jel liče ko jaje jajetu?


Možda kao jaje od fazana i noja….liče

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Asko fulaš bit TA, a neki dan si lijepo napisao.

TA JE SLIKA TRŽIŠTA.

to ti je kao da ti ja objašnjavam kako izgleda osječki trg, ili ti jednostavno pošaljem ovu sliku:


Pa ja sam odavno prerastao slikovnice, ni meni se ne sviđa al matka je surova.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Asko fulaš bit TA, a neki dan si lijepo napisao.

TA JE SLIKA TRŽIŠTA.

to ti je kao da ti ja objašnjavam kako izgleda osječki trg, ili ti jednostavno pošaljem ovu sliku:


U širem smislu je tako (odnosi se na likvidna tržišta) , al ako gledaš što sve pokreće trgovanje na ZSE….hmmm

Fascinira me podatak da Praška burza ima milijardu kuna promet dnevno!

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


fazan: ” Evo odgovor iz ravnica (ne onih zagrebačkih). Jel liče ko jaje jajetu? ” Šteta što nemaš graf od stoljeća sedmog. Razlike su ogromne, jer je Zabin ponder i free-float mali.

3,5% baš i nije mali udjel …

a sunac mu poljubim, evo i zadnja godina ZABA vs CROBI

I love the Smell of Profits in the Morning

@vlad

Ne želim biti general poslije bitke…
Uopće ne tražim pogreške u tvojim analizama…
Ne napadam, ne moraš se braniti…
Samo sam želio kazati, kako mi se čini da tvoja cash pozicija ima veliki utjecaj na objektivnost tvojih procjena.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


vlad1111: ” pa, poBogu, asko… postoji i TA takvih dionica. osim ako su potpuno nelikvidne – tada TA ne vrijedi puno: trguje se po infosima i fundamentima. ” U tome i jest srž promašenosti TA na našem tržištu. Čim je tržište više regulirano (neslobodno – pod presijom mnogobrojnih pravila) više je podložno manipulacijama, kako protumačiti takve stvari pomoću TA. Osim toga, da se hoće uspostaviti reda, posebno na dionicama bez likvidnosti, treba donijeti pravilnik o “market makerima” između ostalog.

uh, da samo znaš kako TA funkcionira de facto na svim interesantnijim dionicama naše burze.
(formacije + oscilatori) inkorporirani u strategiju ulaza/izlaza- tako ja radim.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Asko:

fazan: ” Evo odgovor iz ravnica (ne onih zagrebačkih). Jel liče ko jaje jajetu? ” Šteta što nemaš graf od stoljeća sedmog. Razlike su ogromne, jer je Zabin ponder i free-float mali.”

3,5% baš i nije mali udjel …


Nemoj očekivati da je korelacija samo -1 i +1. To se skoro nikad ne događa u praksi.
Pukni par postotnih dnevnih promjena nasumično selektivno pa ćeš vidjet o čemu pričam.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!



@vlad
Ne želim biti general poslije bitke… Uopće ne tražim pogreške u tvojim analizama… Ne napadam, ne moraš se braniti… Samo sam želio kazati, kako mi se čini da tvoja cash pozicija ima veliki utjecaj na objektivnost tvojih procjena.

ne.
moja keš pozicija je posljedica mojih procjena, ne njihov uzrok.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

uh, da samo znaš kako TA funkcionira de facto na svim interesantnijim dionicama naše burze.
(formacije + oscilatori) inkorporirani u strategiju ulaza/izlaza- tako ja radim.


Ja znam, ti znaš, al velika većina ne zna.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Gledam npr IGH i vidim William %R pokazuje da je kraj BUY signala. Fast stohastic pokazuje isto da je kraj BUY perioda. Da li se trebam zabrinjavati?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close