Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


prognosa DAX-a za danas:
https://sites.google.com/site/bndanalytics/dax-technical-analysis


Tonemo bit će gadno ovaj tjedan velikih rasprodaja dionica.

Prosto obožavam ovaj forum i paušalne procjene koje neki uvaženi članovi daju. Ful mi uljepša dan.


@tigrus

Nažalost ne dijelim Vaš optimizam. Head and shoulders uzorak je očit, neckline pokazuje podjednake nivoe oko 1257. Završetak prošlog tjedna ispod 1257 podova na S&P praćen izrazito povećanim volumenom pokazuje postojanje značajnog otpora oko 1257. Neckline je trenutno na 1270. Ta granica od 1270 biti će značajan otpor ukoliko dođe do rasta tržišta i ukoliko "bulls" uspiju primiriti prodaju.
S&P je također pao ispod 200SMA, daily chart.
Pogled na 10 godišnji weekly graf otkriva da je resistance iznad 1400, a prvi veliki support je na 1000.
Nažalost nije dobra perspektiva za rast.

Naravno, sve je ovo reagiranje tržišta ne nedavna političke odluke i ekonomske krize. Veliki preokret bi bio moguć samo neočekivanim pozitivnim rezultatima u gospodarstvu i "mudrijim" odlukama.

Sretno trgovanje želim.

P.S. Koristim neke engleske riječi radi nedostatka prikladnih u hrvatskom jeziku.

Ali samo do srijede ,,,najači analitičari spominju izlaz ,,,,preuzeto sa burze Studgart [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Kratkorocno gledano, ako dno od petka na 1.168 poena ne izdrzi onda cemo sledeci suport da trazimo na 1.130 odnosno na 1.060 poena. Nadam se da ipak necemo da gledamo takav scenario, iako je Pandorina kutija sada sirom otvorena. Treba imati na umu da prema EWT teoriji, rast se odvija u 5 talasa, a koreksija odnosno pad u tri. To znaci da ceo ovaj rsum ne mora da traje dugo, iako ce da ovisi o oporavku fundamenata/uvodjenju novih ekonomskih mera, a to more da ipak potraje. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Ameri će se opet svima smijati za 2dana i sve će biti ko da se ništa nije dogodilo…nažalost

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Prosto obožavam ovaj forum i paušalne procjene koje neki uvaženi članovi daju. Ful mi uljepša dan.


@tigrus

Nažalost ne dijelim Vaš optimizam. Head and shoulders uzorak je očit, neckline pokazuje podjednake nivoe oko 1257. Završetak prošlog tjedna ispod 1257 podova na S&P praćen izrazito povećanim volumenom pokazuje postojanje značajnog otpora oko 1257. Neckline je trenutno na 1270. Ta granica od 1270 biti će značajan otpor ukoliko dođe do rasta tržišta i ukoliko "bulls" uspiju primiriti prodaju.
S&P je također pao ispod 200SMA, daily chart.
Pogled na 10 godišnji weekly graf otkriva da je resistance iznad 1400, a prvi veliki support je na 1000.
Nažalost nije dobra perspektiva za rast.

Naravno, sve je ovo reagiranje tržišta ne nedavna političke odluke i ekonomske krize. Veliki preokret bi bio moguć samo neočekivanim pozitivnim rezultatima u gospodarstvu i "mudrijim" odlukama.

Sretno trgovanje želim.

P.S. Koristim neke engleske riječi radi nedostatka prikladnih u hrvatskom jeziku.

P.S. Nije da nema riječi u hrvatskom jeziku, nego je tvoje znanje ograničeno, tj. polupismen si.


Kratkorocno gledano, ako dno od petka na 1.168 poena ne izdrzi onda cemo sledeci suport da trazimo na 1.130 odnosno na 1.060 poena. Nadam se da ipak necemo da gledamo takav scenario, iako je Pandorina kutija sada sirom otvorena. Treba imati na umu da prema EWT teoriji, rast se odvija u 5 talasa, a koreksija odnosno pad u tri. To znaci da ceo ovaj rsum ne mora da traje dugo, iako ce da ovisi o oporavku fundamenata/uvodjenju novih ekonomskih mera, a to more da ipak potraje. Prijatno.

Hvala fotiju na talasanju, opet sam nešto novo naučio. A ja mislio da rast ide u tri talasa, a korekcija u pet.

IGH- prva 4 vala teoretski savrseno odrađeni, trenutno smo u pri kraju 5. vala koji vec dosta dugo traje i duzi je od 3. vala, trebao bi uslijediti polagani odbijanac u plus
Svaki daljni pad je cisto pretjerivanje u fazi panike, moje viđenje je da bi sad trebalo zapocet kupovat pa ako eventualno malo jos zaroni samo nadokupit jer ce prije ili kasnije sve to bit vraceno



Kratkorocno gledano, ako dno od petka na 1.168 poena ne izdrzi onda cemo sledeci suport da trazimo na 1.130 odnosno na 1.060 poena. Nadam se da ipak necemo da gledamo takav scenario, iako je Pandorina kutija sada sirom otvorena. Treba imati na umu da prema EWT teoriji, rast se odvija u 5 talasa, a koreksija odnosno pad u tri. To znaci da ceo ovaj rsum ne mora da traje dugo, iako ce da ovisi o oporavku fundamenata/uvodjenju novih ekonomskih mera, a to more da ipak potraje. Prijatno.

Hvala fotiju na talasanju, opet sam nešto novo naučio. A ja mislio da rast ide u tri talasa, a korekcija u pet.
[/quote]

…ne slušaj sve što se piše, jer ovo nije istina….




Kratkorocno gledano, ako dno od petka na 1.168 poena ne izdrzi onda cemo sledeci suport da trazimo na 1.130 odnosno na 1.060 poena. Nadam se da ipak necemo da gledamo takav scenario, iako je Pandorina kutija sada sirom otvorena. Treba imati na umu da prema EWT teoriji, rast se odvija u 5 talasa, a koreksija odnosno pad u tri. To znaci da ceo ovaj rsum ne mora da traje dugo, iako ce da ovisi o oporavku fundamenata/uvodjenju novih ekonomskih mera, a to more da ipak potraje. Prijatno.

Hvala fotiju na talasanju, opet sam nešto novo naučio. A ja mislio da rast ide u tri talasa, a korekcija u pet.
[/quote]

…ne slušaj sve što se piše, jer ovo nije istina….
[/quote]
A sta je istina, da cujemo?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Pritom se misli na 5 talasa u razvoju bull marketa, a tri talasa u razvoju bear marketa. Ne govorimo ovde o manjim talasima unutar bull i bear marketa. Posto smo prosle sedmice usli u bear market moremo ocekivati tri talasa da nas zapljusnu, pre no sta dodje do novog bull marketa.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

ATPL mi se cini odlicna na razini 505-515
komentar?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close