Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neki su ovdje postalo paranoični pa su im sad i analize koje govore oprez još ne znamo kamo ćemo i kolko postali drukanje…
mene zanima jel današnje trgovanje (posebno ATPL i LEDO) išta imalo promjenilo ili je i dalje sve neizvjesno.
hvala.

zbunjujete ljude s ovim industrogradnja avatarima…još kad jedan drugom odgovarate mislim da sam prolupo….drukeri![shocked]


fazan: ” Goran8: ” Svi ovi grafovi izgledaju jako realno ali me zanima koliko se u njima nalazi neke nepredviđene situacije? ” Što god tko rekao, ne nalaze se, nažalost. Nepredviđene događaje nitko ne može predvidjet na osnovu TA.[smiley] Nadalje, oni svojim nastankom remete “prirodan” slijed ciklusa kretanja te tako oslabljuju prediktorne alate koji spadaju pod TA. IMHO.

istina.
zato TA nije potpuno pouzdana: uvijek se radi o većoj ili manjoj vjerojatnosti oživotvorenja predikcija.
i, upravo zato se dozvoljavaju tzv. filteri, cjenovni i vremenski.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


@ krpa morao si već naučiti da se kapitalizira pri rastu, ne padu. dionice koje imam prodajem u skladu sa svojom strategijom ulaza / izlaza iz dionica. sve dionice koje sam prodao imale su signal prodaje, osim jedne- to je bio jedan manji, preventivni iskrcaj. za preostale dionice iz portfelja čekam sell signal.

Ne znam koje si dionice imao, pa ću prihvatiti da si, što se njih tiče, u pravu.
Ali, što ćemo s analizama crobexa?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


1. pozitivni vlada najavi daljnju privatizaciju INE i razno raznim spletom okolnosti INA dostigne cijenu od cca 4000kn na burzi, u tom trenutku svi zarađuju nadprosječne prinose i polako se prebacuju u ostale dionice koje također rastu Crobex —–4000 do …..

Vidjet ćeš grafikon koji ima rastući trend. U jednom trenutku će kritična masa reći da joj je dosta zarade. Na vrhu uzlaznog trenda će ti se pojaviti evening star ili medvjeđi engulfing. To ti je signal da prodaš i kapitaliziraš dobit. Ako je čekaš gdje će pasti, onda pogledaš graf i vidiš u kojoj točki je bio velik otpor koji je probijen, normalno uz veliki promet.

Ja jednostavno više ne znam kako bi ulazio i izlazio iz pozicije bez da pogledam svijeće, liniju trenda i otpore i potpore. Eto, najjednostavnije što može biti.

I love the Smell of Profits in the Morning

crox TA- brzinski

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ne znam koje si dionice imao, pa ću prihvatiti da si, što se njih tiče, u pravu.
Ali, što ćemo s analizama crobexa?


A što će ti analiza Crobexa ako npr. imaš dionice koje su izvan sastava. Ili su atipične za crobex.
Evo npr. ZABA. Crobex raste, zaba pada i obrnuto. Nema baš puno smisla, osim za utjehu.
A ni to nema puno smisla…IMHO

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


vlad1111: ” @ krpa morao si već naučiti da se kapitalizira pri rastu, ne padu. dionice koje imam prodajem u skladu sa svojom strategijom ulaza / izlaza iz dionica. sve dionice koje sam prodao imale su signal prodaje, osim jedne- to je bio jedan manji, preventivni iskrcaj. za preostale dionice iz portfelja čekam sell signal. ” Ne znam koje si dionice imao, pa ću prihvatiti da si, što se njih tiče, u pravu. Ali, što ćemo s analizama crobexa?

pa bar sam za grobi bio potpuno jasan.
otpor na 3900- bome smo se zapetljali.
potom novi otpori između 3900-4000 + klin u formiranju.
imaš sve na grafovima postanim zadnja dva dana.
sve vrijedi.
još uvijek.

p.s.
moji grafovi su sve samo ne sveto pismo.
nikakav naputak za trgovanje- samo moje viđenje situacije.
sigurno ću fulati još puno puta.
ali, i svaki put nešto novo naučiti.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


crox TA- brzinski

Kako komentiraš današnji pad većine dionica nakon 3-tjednog rasta.
Jel to signal ili samo odmorište na putu prema vrhu?
TA analiza Oscilatori govore da je kupovini kraj, promet opada. Ima li tu nešto?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Vidjet ćeš grafikon koji ima rastući trend. U jednom trenutku će kritična masa reći da joj je dosta zarade. Na vrhu uzlaznog trenda će ti se pojaviti evening star ili medvjeđi engulfing. To ti je signal da prodaš i kapitaliziraš dobit. Ako je čekaš gdje će pasti, onda pogledaš graf i vidiš u kojoj točki je bio velik otpor koji je probijen, normalno uz veliki promet.


Kolega cijenjeni iz ravnica, nemojte se ljutit, al to je školsko viđenje stvari. Psihologija pretočena u sile pomaka cijena je ipak nešto rafiniranija i kompleksnija od objašnjenja preko jednostavnog engulfinga. IMHO NHF

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


krpa: ” Ne znam koje si dionice imao, pa ću prihvatiti da si, što se njih tiče, u pravu. Ali, što ćemo s analizama crobexa? ” A što će ti analiza Crobexa ako npr. imaš dionice koje su izvan sastava. Ili su atipične za crobex. Evo npr. ZABA. Crobex raste, zaba pada i obrnuto. Nema baš puno smisla, osim za utjehu. A ni to nema puno smisla…IMHO

pa, poBogu, asko…
postoji i TA takvih dionica.
osim ako su potpuno nelikvidne – tada TA ne vrijedi puno: trguje se po infosima i fundamentima.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Evo odgovor iz ravnica (ne onih zagrebačkih).

Jel liče ko jaje jajetu?

I love the Smell of Profits in the Morning

pa, poBogu, asko…
postoji i TA takvih dionica.
osim ako su potpuno nelikvidne – tada TA ne vrijedi puno: trguje se po infosima i fundamentima.


U tome i jest srž promašenosti TA na našem tržištu. Čim je tržište više regulirano (neslobodno – pod presijom mnogobrojnih pravila) više je podložno manipulacijama, kako protumačiti takve stvari pomoću TA.

Osim toga, da se hoće uspostaviti reda, posebno na dionicama bez likvidnosti, treba donijeti pravilnik o “market makerima” između ostalog.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close