Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moje čestitke znalcima TA i trudu utrošenom da bi malo pomogli ovakvim kao ja na ovom forumu

AL mene osobno zanima Crobex dije Crobex u toj cjeloj priči svi smo bili svjedoci rasta stranih indexa koji su došli na 10% od svoje vrijednosti ATH 2007g a Crobex je i dalje 80% u minusu i više kad bi izuzeli INU i još par fondovskih gubitaša

Kakve su prognoze za Crobex do kraja god aj da vidimo to

Disu tehničari zar se ne usudite Crobex prognozirat il je to dokaz koliko je ZSE lopovska burza a vi svi što ovuda navlačite imate isti zadatak u suradnji sa kojekakvim fondovima da opljačkate još kojeg preostalog malog ulagača il samo prepisujete sa stranih portala onako iz dosade da se pravite malo važni

PTKM samo za gospod Wasu33, odradila 5.val i sad može dolje!
A bit će gadna padalica! Procurio kanal, RSI proboj prema dolje, pad RSI-a ispod 50.
Ne treba velike mudrosti za reći PTKM čisti SELL signal!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Kakvo trgovanje…
DAX je išao dolje, pa gore, pa sad opet dolje…
Vrlo, vrlo nervozno u nadanju hoće li ECB krenuti u kupnju obveznica.
Tržište jest kratkoročno preprodano, ali to ne znači ama baš ništa, pa je jednostavno trebalo plasirati priču o ECB-u i kupnji obveznica.

ide futuresi S&P 500 ispod 1240, kao i nafta ispod 90$
ukoliko ne bude novih vijesti danas

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Možda rade na tome:

– srušiti svjetske indexe;
– dolar zbog toga raste;
– sa jakim dolarom platiti Kinezima dugove.

Usput sj..u Obamu sljedeće godine na izborima. OK?

Petrokemija – vjerujem kako će u samo 5 burzovnih dana izgubiti svu vrijednost rasta od 4 mjeseca.
Ali to neće biti dno jer realno ode ona glatko do 100kn i tu tek možete očekivati veće promete.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Jednostavno ne mogu vjerovati, ali izgleda da će se moj target na DAX-u ostvariti.
Nisam mislio da hoće, bio je to tjedni graf, ali na žalost izgleda da hoće.


DAX tjedni graf, target 6400-6500?
OBV ima gadan proboj.

Dakle, evo i slikom što se dogodilo danas.
Znam, imamo još sutra, ali nema te sile na ovom svijetu koja će popraviti stanje.
Skala je linearna, ali time je stanje još gore.

sto kazu ewt-ovci na ovakav razvoj situacije ?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Hm, hm, hm,… moram priznati da ni u najluđem scenariju nisam očekivao da će moj prekjučerašnji target na SPXu biti dosegnut u – 2 trgovinska dana. E sad, ostaje za vidjeti, da li je ovo danas samo backtest SMA74 linije, ili definitivno propadanje kroz nju i potvrda bear marketa.

Inače, ima još jedna zanimljiva koju vani dosta često znaju koristiti, SMA377 na dnevnom grafu. Ona je trenutno na SPXu cca 1209 bodova. Dakle, druga crta obrane…
(u prilogu)
BTW, sudeći po ADX-u SPX-a i DAX-a, kako na dnevnom, tako i na tjednom grafu, pad će se nastaviti, tako da bi se moglo reći da je ovaj tjedan inicirao ulazak u bear market.

Sudeći po raznim indikatorima, odbijanac sad mora uslijediti (Money Flow Index na tjednom grafu je npr. niži nego na 666 bodova 2009. godine), no čini se da će to biti "sellable bounce"…

Malo za usporedbu, 1998. godina, 2008. godina i danas.
SMA377 na dnevnom.
Bit će zanimljivo vidjeti, da li će se sljedećih tjedana ponoviti rujan 1998. ili pak siječanj 2008.
S obzirom na pisanja po vijestima (komentirao sam na topicu "Usporedba kretanja…", kao da se vratila 1998. [lol]

a sto nebi i crobex roknio na 1700 bodova narednih dana? Lp STFACA

New Report

Close