Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega FERENGIR, odbijanje od 850kn do 920kn???
Mora biti da se šalite jer TA koju ste sad stavili ne poklapa se s nikakvim valovima!
Dobro proučite gdje je 1.val završio, pa pogledajte 2. val i sad treći.
Tko shvaća TA i ELLIOT valove onda mu je jasno da ćemo se odbiti poprlično iznad 950kn.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

kao sto sam danas napisao poceo sam malom skolom tehnicke analyse,idem korak po korak
tako da pocetnik ima priliku nauciti citati chart i tako biti na sigurnoj strani.
prvi clanak:
Technical analysis "The Trend is your Friend" (Uptrend line) mozete procitati na:
http://bnd-dionica.blogspot.com

dan poslje sutra

S obzirom da je kolega PLAVI kao i obično prodao na dnu evo malo i graf gdje će luka Ploče!
Iako bi bilo lijepo meziti i po 750,780, 800kn. Al ne brinite se jer sve uredno vratim na 1800kn.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Za one koji su prodali ELVAWE daje 2 scenarija i nažalost oba su optimistična!!!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


Za one koji su prodali ELVAWE daje 2 scenarija i nažalost oba su optimistična!!!

ša kaže elwave za dalekovod?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

@Machete

Uz dužno poštovanje i uvažavanje, kolega,
ja osobno ne vjerujem u EWT. Moji su targeti uvijek jako kratkoročni.

Evo primjer sustava :
http://www.collective2.com/cgi-perl/system57436717#

Kolega ga je napravio, po mojim uputama. Pa ga pratite ako Vas zanima drugačiji način razmišljanja
od EWTa i klasične TA. Ako ne, opet dobro.

@ Bullrun

Pa otprilike tako nekako.
Računam da će 50ak posto biti vraćeno od svakog ekstrema,
što veći ekstrem to bolje. I treba kupovati po NElinearnom modelu.

Primjerice na drugom valu padanja, kad je izašao signal trebalo je kupiti 100 dionica
na 1000. Zatim kad to dno nije ipak izdržali imali smo sljedeću strelicu na 850. Tu po svakoj
logici treba kupiti više. Bar 200 komada.

To bi dalo prosjek 100 x 1000 = 100 000
+ 200 X 850 = 170 000

Ukupno 270 000 kuna / kroz 300 kom = 900 prosječna cijena.

Dakle kad dođe cijena na 920 počet ask postavljat i do 950 rasprodat sve.

To na elastičnim likvidnim tržištima radi jako dobro.

I tako treba imat za bar 4 koraka dovoljno keša.
Na četvrtom koraku ako je slom mora se pametno stopat.

I backtest pokazuje,
da takvim načinom kroz period od dosta godina, ako se trguje index, se ostvaruje plus.

I tak.

Uostalom evo onaj sustav gore pokazuje da se na elastičnost cijene može trejdat i zarađivat
[tongue]


@all

Kolege,
šta vi mislite, jel počeo bear market vani opet, ili nije.
Ja se dvoumim pa bi cijenio ako netko ima neki pametan i konstruktivan komentar.
Hvala.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Kolega FERENGIR, onda za Vas nije burza već banka i oročenje na 6mjeseci ako tako mislite trgovati.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

@proudMary
Evo Vam graf koji ste tražili [tongue]

Opisani sistem gore,
i na tom valutnom paru donosi novac već duže vrijeme.


@Machete

[lol]

Evo vi priložite jedan EWT sistem koji radi.
Ja sam Vam gore priložio jedan sustav koji se bazira na elastičnosti cijene i trend followingu, koji RADI.

Eto.
I debata neka bude riješena brojevima.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

@all

Kolege,
šta vi mislite, jel počeo bear market vani opet, ili nije.
Ja se dvoumim pa bi cijenio ako netko ima neki pametan i konstruktivan komentar.
Hvala.

Kolega, jeste pogledali moj graf od sinoć koji sam stavio?
Prvi post na str 3637.
Po meni SMA74 linija na tjednom grafu prilično dobro ocrtava "tanku liniju" između bulla i beara.
Kao što spomenuh prije, tijekom dana, na DAX-u je ona sad na cca 6666. Bit će zanimljivo vidjeti kako će se on ponašati u sljedećim danima (trenutno vidim da su DAX futures na cca 6690), da li je ovaj današnji proboj bio samo testiranje ili će značiti nešto više.
SPX-u je SMA74 na cca 1215 koji danas nisu dostignuti…

DAX for Thursday, 04 August 2011:
http://bnd-dionica.blogspot.com/

dan poslje sutra


Hm, izgleda da sam bio vidovit s onim scenarijem, već su dogurali do 1.235, još samo 20ak bodova dolje [lol]

Inače, DAX je svoju SMA74 probio, bila je na oko 6664, a sad je već 6565. Vidjet ćemo kako će se ponašati sljedećih dana u odnosu na nju.

Slažem se. Treba imati u vidu, da je 1370,58 boda na indexu sp500 bio moguč vrh. Kao što sam napisao sada sljedi Backtesting the Neckline prema targetu cca. 1270 za one, koji vjeruju u završetak rasta. Sigurnu potvrdu u taj scenario ćemo ipak dobiti ako index padne ispod 1220 boda. Dok se to ne dogodi gazde mogu još uvijek odlučiti za još jedan up prema ++ 1400.


ša kaže elwave za dalekovod?

Kaže: ODE GLAVA!!! [thumbsup]

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

New Report

Close