Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo, jasno sam napisao što činim, str. 335.

28.04.2008. 22:11
vlad1111

korisnik od: 09.08.2007.
lokacija:
broj poruka: 1526

mnoge dionice se naglo narasle i već danas su precijenjene.

trenutačno sam 53% u kešu.
ništa ne kupujem.
preostale dionice prodajem nakon pojave prodajnog signala u skladu sa strategijom izlaza iz dionica.
dakle,
za neko vrijeme 100% keš pozicija.

potom čekam korekciju.
i kupujem dionice s ca 80% sredstava nakon nje tj nakon pojave kupovnog signala u skladu sa strategijom ulaza u dionice.
20% keša uvijek držim za interventne potrebe (najčešće unosno dnevno trgovanje).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

kad kažeš da ćeš biti 100% u cashu da li postoji šansa da je neka od dionica promakla analizama i možda ipak nije za prodati tj. promakla ti je u kupovini pa o njoj niti ne razmišljaš bez obzira na sve izgledniju korekciju

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

krpa:

coyote.sk: ” vlad1111: ” danas je crobex bez ine i ht-a u minusu. ” …ako ćemo ht i inu izolirati…onda bi prethodnih tjedan – dva postotci porasta crobexa trebali biti puno veći od prikazanog… ” Izoliramo prema osobnim potrebama…

ne.
danas su fondovi potegli po ini i ht-u.
samo utvrđujem da je lijepi broj dionica danas u minusu.

a osobne potrebe nemam.
moj sustav trgovanja ne ovisi o prihvaćanju mojih postova/grafova od forumskog publikuma.

stvarno su se fondovi danas istrošili na HT-u 31293 komada ….o čemu pričaš , a i drugo tvoje pisanje ukazuje da priželjkuješ pad cijena…….ne pratim baš ovu temu , ali čini mi se do prije neki dan da si pisao kako crobex ide gore…….bez ljutnje dapače cijenim tvoj trud…..pozdrav

pisao da ide gore.
do granica otpora.
za koje ne znamo hoće li se probiti.
dec’it.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


kad kažeš da ćeš biti 100% u cashu da li postoji šansa da je neka od dionica promakla analizama i možda ipak nije za prodati tj. promakla ti je u kupovini pa o njoj niti ne razmišljaš bez obzira na sve izgledniju korekciju

ogromna većina dionica redovito podlegne jačem trendu.
hoće li biti iznimaka, ne znam…
brodari bi realno, u slučaju korekcije ovog nivoa, mogli manje pasti od ostalih sektora.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Svi ovi grafovi izgledaju jako realno ali me zanima koliko se u njima nalazi neke nepredviđene situacije? Dva primjera toga, 1. pozitivni vlada najavi daljnju privatizaciju INE i razno raznim spletom okolnosti INA dostigne cijenu od cca 4000kn na burzi, u tom trenutku svi zarađuju nadprosječne prinose i polako se prebacuju u ostale dionice koje također rastu Crobex —–4000 do ….. 2. negativni radikali pobjeđuju u Srbiji postavljaju pitanje Bosne i njene podjele- veliki nemiri nama u susjestvu, veliko povlačenje stranog kapitala, jako loša turistička sezona itd. Crobex 3… do …. Naravno oba dva primjera su extremna ali me zanima koliko se u tim analizama i grafovima nalazi sličnih nepredviđenih situacija Malo ili nimalo Hvala

ako se ne kužiš u TA onda ti nitko ne može pomoći, ali ako zdravorazumski pokušaš proniknuti u bit problema, onda će ti jednostavana grafikon sve otkriti: ovo o čemu ti pričaš može se vrlo lako detektirati ako usporediš kretanje indeksa, cijene dionice i njenog prometa,

da se razumijemo, pravo tehničara uopće ne zanima zašto je pao promet: jel’ to zbog stanja u susjedstvu, zbog loših rezultata, izbora ili nečeg drugog, njega samo zanima grafikon koji mu kaže da situacija nije blistava …

treba puno da se skuži bit TA, a kada se to skuži onda je vrlo jednostavna …

Još jedna stvar: svaki pogled na graf je tehnička analiza: jednostavna, ali ipak tehnička. Nije sigurno fundamentalna.
[wink]

I love the Smell of Profits in the Morning

Goran8:

Svi ovi grafovi izgledaju jako realno ali me zanima koliko se u njima nalazi neke nepredviđene situacije?


Što god tko rekao, ne nalaze se, nažalost. Nepredviđene događaje nitko ne može predvidjet na osnovu TA.[smiley]
Nadalje, oni svojim nastankom remete “prirodan” slijed ciklusa kretanja te tako oslabljuju prediktorne alate koji spadaju pod TA. IMHO.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Vlad, tvoje analize su zadnjih petnaestak dana subjektivne.
Pogrešno si uletio u cash, i od onda u svojim analizama tražiš razloge za pad crobexa i dionica pojedinačno.

Tvoj post od 23.04.:


ja sam od jučer 2/3 u kešu. do petka bio 2/3 u dionicama. čekam.

Vaš link

A sve to vrijeme na crobexu i većini dionica rast, rast, i samo rast…
Od onda je crobex otišao 7,5%, ingr 14%, atpl 15%,….

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@ krpa
morao si već naučiti da se kapitalizira pri rastu, ne padu.

dionice koje imam prodajem u skladu sa svojom strategijom ulaza / izlaza iz dionica.
sve dionice koje sam prodao imale su signal prodaje, osim jedne- to je bio jedan manji, preventivni iskrcaj.

za preostale dionice iz portfelja čekam sell signal.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


fazan: ” Goran8: ” Svi ovi grafovi izgledaju jako realno ali me zanima koliko se u njima nalazi neke nepredviđene situacije? ” Što god tko rekao, ne nalaze se, nažalost. Nepredviđene događaje nitko ne može predvidjet na osnovu TA.[smiley] Nadalje, oni svojim nastankom remete “prirodan” slijed ciklusa kretanja te tako oslabljuju prediktorne alate koji spadaju pod TA. IMHO.

normalno da TA ne može predvidjeti potres, oluju ili nešto slično, ali sve ‘ljudskim faktorom’ izazvane poremećaje može … zašto? e pa to se zove trgovanje povjerljivim info… a takvo trgovanje ostavlja tragove …

ne kažem da ih ja mogu skužiti, ali ima ljudi koji mogu …

I love the Smell of Profits in the Morning

Ja mogu. [smiley]

BTW, imaš PM.

Pessimism Is Your Friend

evo obecao sam jutros

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close