Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravo je fascinantno kako se neke stvari događaju "slučajno".
Najprije smo u prosincu imali sindrom INA, koji je CROBEX podigao iznad SMA74 linije (tada cca 2010 bodova), a danas imamo sindrom ZABA koji će, kako se čini, taj isti crobex ponovno spustiti do SMA74 linije od cca 2077 bodova – sve na tjednom grafu.
Još je zanimljivije da je SMA20 na mjesečnom grafu na cca 2079 bodova, što će reći da na tim razinama imamo, hajmo reć, solidnu potporu SMA linija.
Iako je i onaj rast, kao i ovaj pad zapravo "slučajan"… [lol]

NIŠTA NIJE SLUČAJNO NA OVOJ BURZI, KAD TO SVI SHVATE BIT ĆE MI LAKŠE [lol]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Upravo je fascinantno kako se neke stvari događaju "slučajno".
Najprije smo u prosincu imali sindrom INA, koji je CROBEX podigao iznad SMA74 linije (tada cca 2010 bodova), a danas imamo sindrom ZABA koji će, kako se čini, taj isti crobex ponovno spustiti do SMA74 linije od cca 2077 bodova – sve na tjednom grafu.
Još je zanimljivije da je SMA20 na mjesečnom grafu na cca 2079 bodova, što će reći da na tim razinama imamo, hajmo reć, solidnu potporu SMA linija.
Iako je i onaj rast, kao i ovaj pad zapravo "slučajan"… [lol]

jel? objasni ti meni tehnički ovaj pad na zabi

Pa naravno da nema logike, i da bi se to trebalo drukčije računati (valjda će od sutra tako i biti, pa isto je bilo i sa splitom na INGR, KNZM…), ali trenutno su brojke takve kakve jesu, graf samo prikazuje rezultat iz brojaka.

Puno se piše na temi adpl, a kako nemam puno iskustva u TA, malo sam zbunjen,
pa bi zamolio kolege koji više znaju da me isprave ako nešto propuštam.
Imamo običnu medvjeđu divergenciju koja označava okret trenda, zatim proboj linije trenda na
rsi, da li je moguće da slijedi testiranje tog proboja na rsi i daljnji pad?
Ovo nije nagovor na kupnju niti na prodaju.

@hrca01

To moraš pitat plavog..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Zadovoljit ću se i tvojim odgovorom


Zadovoljit ću se i tvojim odgovorom

Mislim da je pad neizbježan.. Kratkoročno barem.. Što se testiranja tiče, vjerojatno će do njega doći samo ne tako brzo.. Vidjet ćemo..

ps. al’ ovo je samo moje viđenje, a ponekad i zeznem..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Zahvaljujem


Upravo je fascinantno kako se neke stvari događaju "slučajno".
Najprije smo u prosincu imali sindrom INA, koji je CROBEX podigao iznad SMA74 linije (tada cca 2010 bodova), a danas imamo sindrom ZABA koji će, kako se čini, taj isti crobex ponovno spustiti do SMA74 linije od cca 2077 bodova – sve na tjednom grafu.
Još je zanimljivije da je SMA20 na mjesečnom grafu na cca 2079 bodova, što će reći da na tim razinama imamo, hajmo reć, solidnu potporu SMA linija.
Iako je i onaj rast, kao i ovaj pad zapravo "slučajan"… [lol]

ako to probijemo, je li crobi onda ide na 1900?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@all

Dakle, prestrašno.
Link na ZSE : http://zse.hr/default.aspx?id=179
Izdvajam :

"Revizije

Revizija Indeksa obavlja se po završetku trgovine, svakog trećeg petka u mjesecu ožujku i rujnu te se primjenjuje od sljedećeg trgovinskog dana.
Ukoliko se dionica isključuje iz Indeksa, u Indeks će se uključiti dionica s najvećim vaganim tržišnim udjelom.
U slučaju izvanrednih događaja koji mogu utjecati na realnost i vjerodostojnost indeksa CROBEX® u razdoblju između dviju redovitih revizija, Komisija za Indeks može izvršiti izvanrednu reviziju načina izračuna indeksa CROBEX®, na način da se nekoj dionici u Indeksu smanji težina ili da dionicu isključi iz Indeksa.

Izvanrednim događajem smatra se osobito sljedeće:
• izvanredni korporativni događaji (npr. stečaj ili likvidacija društva, povećanje ili smanjenje temeljnog kapitala društva, preuzimanja društva, spajanje i pripajanje društva).• ukidanje uvrštenja određenog vrijednosnog papira
• dugotrajna suspenzija trgovine određenim vrijednosnim papirom
• ostale okolnosti vezane uz izdavatelja ili vrijednosni papir koje mogu utjecati na realnost i vjerodostojnost indeksa CROBEX&#174
;. "

Moje je osobno mišljenje bilo da će se voditi računa o ovome, te da se ovakva blamaža neće dogoditi.

Ne znam da li ste primjetili, ali na bilo kojem ozbiljnijem indexu, ovakve su stvari nemoguće. No dobro.
Vrlo je teško raditi analizu kretanja cijena na osnovu tehničke analize, ako se dopuštaju ovakve nevjerojatne oscilacije indexa, unatoč nepromjenjenom fundamentalnom momentu dotične dionice koja ide u split. Al ok.

Ako je indeks reprezentativan za stanje u gospodarstvu, te predstavlja sumirajući neko buduće očekivanje rasta bdp-a (korelacija rast bdpa – rast burze je dokazana), onda bi trebala vrijediti ona
trejderska logika, odnosno TA logika, da fundamenti počinju biti vidljivi iz grafa, prije nego što počnu biti
vidljivi na brojkama tj after the fact.

Uz ovakav indeks, koji je u najmanju ruku "očajno" vođen, čitava ta priča postaje .. poprilično besmislena. Napominjem, takve stvari se vani ne dešavaju.

Što se tiče projekcija za individualne dionice , evo update-a.

ATPL, LKPC, ATGR. I dalje sve ide po planu.

Ok, stavio sam Zabu 15.07.2011 na forum, da je vrh. A to je naravno bilo za tadašnju relativnu cijenu.

Evo i crobeks slika.
Zelena strelica na satnom [lol]

Evo neki su tražili čini mi se LKRI. Pa sam i to stavio.
A i da nam nije svima dosadno, evo i IGH daje neke minimalne signalčiće … ali samo na satnom.

Obey Ferengi Rules of Acquisition



Upravo je fascinantno kako se neke stvari događaju "slučajno".
Najprije smo u prosincu imali sindrom INA, koji je CROBEX podigao iznad SMA74 linije (tada cca 2010 bodova), a danas imamo sindrom ZABA koji će, kako se čini, taj isti crobex ponovno spustiti do SMA74 linije od cca 2077 bodova – sve na tjednom grafu.
Još je zanimljivije da je SMA20 na mjesečnom grafu na cca 2079 bodova, što će reći da na tim razinama imamo, hajmo reć, solidnu potporu SMA linija.
Iako je i onaj rast, kao i ovaj pad zapravo "slučajan"… [lol]

ako to probijemo, je li crobi onda ide na 1900?

[/quote]

evo ponavljam još jednom , molio bih odgovor (posebno khmm, ferengihr )

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close