Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve je to najs, samo što ako se dnevni prometi na Lkpc realno idu sagledati ˝jače skupljanje˝ je nešto što zvuči ko izraz iz Harija Potera [yawn]

dulcolax - vidi mi ruku

@dulcolax
Pa jasno da su prometi mizerija. Na dan na koji sam spomenuo termin "jače skupljanje" je bilo prometa oko 170 000 kuna, ako se ne varam. Naravno da do nisu ozbiljne količine za bilo kojeg ozbiljnog investitora ili trejdera. Ono što sam ja mislio je sljedeće : dakle od one količine koju je uopće moguće kupiti te od one količine koju osoba je namjenila da će kupiti u LKPC za taj pojedinačni trejd, tada je bio dan za kupnju većine "naumljenog".

@scot
Kolega me na PM tražio sliku DLKV. Pa je prilažem u privitku.


@all

Evo još kako se sustav iscrtava u praksi. Nije idealan, ali stopa "pogađanja"
mu je poprilično visoka, oko 80%.

http://www.youtube.com/watch?v=DkmdBMwUnXE

Kad se pojavi zelena strelica, to je znak da cijena ulazi u oversold i da će ta razina cijene biti
"popravljena" odnosno vraćena. S time da se zelena strelica može "voziti" dolje određeni iznos,
ali ne previše. Ponekad (kao sad na LKPC na dnevnom) doslovno upikne u dno, a nekad se i malo "vozi"
dolje.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

@FerengiHR

Fenomenalno precizna projekcija na LKPC. A tehnička projekcija.
Za razliku od kolege "plavog" koji stalno nešto grunta protiv TA, a fulo je LKPC nebrojeno puta u zadnjih par mjeseci.

[thumbsup]


INGRA skrivena bull divergencija, trostruka linija potpore na 15,50 ( fibo, uzlazni trend i horizontalna potpora ), slijedi odbijanac prema 16,50. Probojom te kote otvoren put prema 22 – 24 kn uz preduvjet proboja otpora na 18,50 kn. Molim kolege Khmmma i ferengija da daju svoj komentar.

po satnom grafikonu je trokut vec probijen jer je donja stranica trebala bit nacrtana pod vecim nagibom…dakle ide se na dolje prema onom dnu sa dnevnog grafa [bye]

LKPC – update.
Nakon buy signala na 1070, došla je skoro do 1200. Vrlo lijepo.

Satni već lagano signalizira, downtrend continuation, dakle iako je dionica u reboundu,
ali sad je već polagano pre pre kasno za kupovat. Bar gledajuć i trejderske perspektive.

I tak …

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Ne samo da je kasno kolega Ferengir, već je vrijeme za žešću prodaju!
Bit ćemo uskoro na 900kn!!!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


Ne samo da je kasno kolega Ferengir, već je vrijeme za žešću prodaju!
Bit ćemo uskoro na 900kn!!!

Izašao si sa 100 kn per share pa dionica opet nevalja…koji lik, tipičan Rodriguez-ovski [lol]

@FerenghiHR

može šira slika za LKPC, npr rezultanta gornje linije trenda od ATH 2007/2008.
tnx !

@Machete

Kolega, znate ja vam nemam nikakvo mišljenje o dionici LKPC, te samo navodim ono što mi kaže graf i tehnička analiza. Ništa više.
Graf i TA su oko 1070 sugerirali kupnju, a sad na 1200 sugeriraju da je odbijanac gotov ili da je "pri kraju". Obično kad se pojavi downtrend continuation strelica, cijena može još malo gore 2-3 svijeće i onda 2 svijeće bočno i onda dobije akceleraciju prema dolje.


@Mecka

Što se tiče "dugoročnijeg" pogleda na LKPC, to nebi išlo. Nemam ni približno pouzdan alat za dugoročne analize. Moje iskustvo, a tako i iskustvo mnogih koje znam a koji se bave ovim poslom, je da vrijedi pravilo – što je dugoročniji graf, teže je sa TA odredit trenutke za ulaz izlaz.

Na dugoročne grafove jako utjeće fundamentalna analiza. Za kratke oscilacije cijene se može koristiti
činjenica da je cijena "elastična", dakle može se dionicu kratkoročno zatrejdat.

Tako da nažalost,
ne mogu vam dati dužu analizu. Ali ono što mogu je dati sliku kako to sad izgleda u ovom trenutku.

Kako za LKPC, tako i za Crobex.

Crobeks je na dnevnom grafu danas dobio žutu strelicu, što bi bila sugestija za nastavak uptrenda.
Ja sumnjam u nju, al eto .. pojavila se.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Poštovani kolege,

s obzirom da sam 21.06.2011 dao projekciju za LKPC i ATGR, te pošto je LKPC tehnički odradila,
evo stavit ću update stanja.

Dakle 21.06.2011 po satnom je došao buy signal. Preporučio sam početak laganog skupljanja.
Naknadno 27.06.2011 smo i po dnevnom dobili buy signal => jače skupljanje.
Danas 30.06.2011 trejderi mogu prodat s profitom, a ako netko misli da može još odraditi, neka čeka,
a kome je dovoljno par posto zarade, neka proda.

Što se tiče ATGR, ona je na 700, a kad je dan signal za kupnju bila je 695. Dakle čekamo da vidimo što će biti dalje.

Usput,
kad sam već ovdje, prilažem i update stanja na Crobeksu.

Sretno svima u trgovanju.


sjajno kolega! imam pitanje:koji to alat koristite i odakle strelice jer ne vidim rsi ili macd.da li j prema rsi? ako da kojemu? i za kraj,jeste zaradili sto na lkpc? [wink]

@elijah

Hvala na pohvalama prije svega. Koji je to Alat?
Pa to je jedan algoritam, custom made, čak bi se usudio reć relativno složen.

Također kolega što se tiče indikatora RSI ili MACD, preporučam da ih se ne koristi. Naime za njih
je znanstveno dokazano u više studija da ne vrijede skoro pa ništa, ako i toliko.

Također,
moram naglasiti da ja ne trgujem uopće na Crobeksu, već isključivo na US tržištu. Ove analize koje dajem, dajem iz čiste dosade, te znatiželje. A također i u nadi da ću nekome tko trguje na crobeksu, možda donekle i pomoći.

Eto.

PS : evo “alat” je odradio perfektno na LKPC, dok je na projekciji za ATGR za sada na nuli. I čak se čini da bi mogli još jedan kraći dan – dva šus prema dolje dobit prije dna, odnosno da bi “privremeno” mogli otić malo i u minus. Al tako to ide ponekad [sealed]

Obey Ferengi Rules of Acquisition



@elijah

Hvala na pohvalama prije svega. Koji je to Alat?
Pa to je jedan algoritam, custom made, čak bi se usudio reć relativno složen.

Također kolega što se tiče indikatora RSI ili MACD, preporučam da ih se ne koristi. Naime za njih
je znanstveno dokazano u više studija da ne vrijede skoro pa ništa, ako i toliko.

Također,
moram naglasiti da ja ne trgujem uopće na Crobeksu, već isključivo na US tržištu. Ove analize koje dajem, dajem iz čiste dosade, te znatiželje. A također i u nadi da ću nekome tko trguje na crobeksu, možda donekle i pomoći.

Eto.

PS : evo "alat" je odradio perfektno na LKPC, dok je na projekciji za ATGR za sada na nuli. I čak se čini da bi mogli još jedan kraći dan – dva šus prema dolje dobit prije dna, odnosno da bi "privremeno" mogli otić malo i u minus. Al tako to ide ponekad [sealed]


pa,rsi ,macd i drugi imaju opsi kako se sastavljaju,jel ovaj vas ima neko ime? na temelju kojih podataka se sastavlja?ocito je kratkorocan kako ste i pisali…

New Report

Close