Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


šta je LKPC tako loša?

dan je najsvjetliji pred sumrak. (prodaj u euforiji)

noc je najmracnija pred svitanje. (kupuj u depresiji)

Kolega Machete, molio bih vas jedan graf kodt-a, ali ako može na temi kodt, pa da tamo možemo nastaviti argumentiranu raspravu i razmjenu mišljenja.
Unaprijed hvala!

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

Kolega T1000 evo i zadnji moj graf KODT za duže vrijeme, to je naravno moje mišljenje i nije poziv ni na kupnju ni prodaju dionica. Ovaj graf uzima u obzir novopristigle dionice.
Klin je probijen, RSI potvrdio, ovdje PAD tek slijedi.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Dali ja to vidim divergenciju na Dlkv – 15 min. grafu. Što kažu iskusnije kolege, posebno Khmmm ?

Evo, nakon tjedan dana ljetovanja, došlo je vrijeme za update projekcija.

21.06.2011 dao sam sliku LKPC i ATGR.

Kod LKPC je bilo rečeno da se radi o signalu za početak, laganog skupljanja, jer smo po satnom imali oversold, a kod ATGR sam rekao da se radi o ozbiljnijem signalu za jače skupljanje.

Sada, sa danom 27.06.2011 imamo i na LKPC na dnevnom strelicu za oversold, a koju nismo imali 21.06.2011 dakle i taj signal postaje ozbiljniji, jer smo prije imali samo oversold po satnom grafu.

Dakle, kako za LKPC, tako za ATGR, tehnička kaže da sve kupljeno ispod ovih cijena mora bit vraćeno u odbijancu, te bi trejderi tu trebali ostvariti profit.

Intezitet skupljanja, tj model rasporeda naloga, je stvar osobnog stila.

I LKPC i ATGR su s obzirom na volumene danas dale šansu za kupiti čak i nešto količine,
za prvi buy.

Evo i update za Crobex.

Eto,
pa da vidimo kako će se odigrati ove projekcije.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

ferengiHr

to inače zovu "snake oil". Sorry.

Elastičnost cijene računa se preko derivacija funkcije (kad ih ne vidiš – funkcije). Kad ih vidiš (funkcije) ne treba ti računanje derivacija, jer vidiš što se zbiva.

Problem, matematički, je u tome što funkcija može načiniti više uzastopnih lokalnih minimuma ili maksimuma. Zbog toga sama elastilčnost cijene nije dovoljan kriterij za ulazak ili izlazak iz dionice. Što više.

Oprezno s time.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Dali ja to vidim divergenciju na Dlkv – 15 min. grafu. Što kažu iskusnije kolege, posebno Khmmm ?

Divergencije su tu.. Vjerojatno zbog blizine potpore na dnevnom grafu.. Inače, prilično nezavidna situacija ovdje gledajući širu sliku.. Otpora kao u priči, a ako pukne potpora na 220, odeee.. A target padajućeg trokuta nacrtanog crveno bi bio cca 130Kn (što naravno treba uzeti s rezervom, ali opet)..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



@ferengiHr

to inače zovu "snake oil". Sorry.

Elastičnost cijene računa se preko derivacija funkcije (kad ih ne vidiš – funkcije).
Kad ih vidiš (funkcije) ne treba ti računanje derivacija, jer vidiš što se zbiva.

Problem, matematički, je u tome što funkcija može načiniti više uzastopnih lokalnih minimuma ili maksimuma. Zbog toga sama elastilčnost cijene nije dovoljan kriterij za ulazak ili izlazak iz dionice. Što više.

Oprezno s time.

Elastičnost cijene promatram u kontektstu, s obzirom na određene funkcije, a ne apsolutno,
čime bi trebao izbjeći ovo o čemu Vi govorite kolega.

I pitao bih Vas da se malo pojasnite oko ovoga da kada se ne vide funkcije, onda se elastičnost računa preko derivacije, a kada se vidi funcija, onda je derivacija nepotrebna jer se funkcija vidi.
Koliko ja poznam matematiku, a poznam relativno dobro, funkcija je uvijek nužna da bi računao derivaciju. Ako ne vidiš o kojoj se funkciji radi – nemaš od čega izračunati derivaciju.

Cijenim Vaš komentar i nadam se doprinosu na ovu temu sa Vašim odgovorom.

PS : I moj sustav računa derivacije.

Pozdrav

Obey Ferengi Rules of Acquisition

@ferengiHr

baš tako kako piše: kad vidiš sliku (graf) funkcije, tada vidiš i točke infleksije, pa ti ne treba nikva računica I i II derivacije. Kad nemožeš zamisliti kako funkcija izgleda, odnosno kad je ne vidiš, onda – jasno – moraš to računati.

Ponavljam, problem je što nakon točke infleksije može doći još do nekoliko uzastopnih istih takvih točaka, pa još i na nižoj od postojeće razine (kod pada cijene), i obrnuto (kod rasta cijene).

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



@ferengiHr

baš tako kako piše: kad vidiš sliku (graf) funkcije, tada vidiš i točke infleksije, pa ti ne treba nikva računica I i II derivacije. Kad nemožeš zamisliti kako funkcija izgleda, odnosno kad je ne vidiš, onda – jasno – moraš to računati.

Ponavljam, problem je što nakon točke infleksije može doći još do nekoliko uzastopnih istih takvih točaka, pa još i na nižoj od postojeće razine (kod pada cijene), i obrnuto (kod rasta cijene).

sva ta silna matamtika se moze izbjeci jednostavnom kupnjom na samom dnu,
odnosno prodajom na vrhu kao sto to obicno cini Brutalni Kapital.

[wink]

Brutalac,

jel još čekaš lkpc na troznamenkastoj?


Brutalac,

jel još čekaš lkpc na troznamenkastoj?

tko pita?

New Report

Close