Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dobro uočeno, evo samo šta nije…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo

Usporedba građevinara i brodara u zadnjih godinu dana

Koncar familija…




VIRO, proboj trokuta, target oko 550kn

može li mi Tony, Ulix, Croman ili netko ko zna bolje od njih potvrditi da li je ovo dobro nacrtano i izbrojeno.
hvala

#Nosor0g

Sorry ali ja sam odavno prestao pisati o Ewt analizama na HR-forumima.
Procitam svako toliko ono sto se pise na poslovnom ali to je sve.
Pa nek ti Tony ili Ulix pomognu.

Sretno
[/quote]

@cromane,
ako nisi primijetio ni tony već duuuuugo ne piše ovdje kao ni na drugim forumima.
Uostalom kao ni većina stare ekipe…
Pozdrav svima i sretno! [bye]
[/quote]

dobro, hvala obojici.
vidjet ćemo šta će Ulix reći.

Frankly my dear, I don't give a damn!


Ingra…

zanimljivo, ja sam dobio slične targete sa više patterna.

ovaj veći bi mogao biti inverted HS a možda i Cup and handle, nije važno i zastavica daje target od 24kn, što bi se slagalo sa EWT korektivnim obrascem.
evo slika

Frankly my dear, I don't give a damn!

Može TA za dalekovod?

hvala

DLKV – inverted HS (W), target 300, crveno je linija podrške, ljubičasta i narančasta otpor



Ingra…

zanimljivo, ja sam dobio slične targete sa više patterna.

ovaj veći bi mogao biti inverted HS a možda i Cup and handle, nije važno i zastavica daje target od 24kn, što bi se slagalo sa EWT korektivnim obrascem.
evo slika
[/quote]

tvoje TA su vrhunske
uživam jednostavno
nepogrešiv…

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


DLKV – inverted HS (W), target 300, crveno je linija podrške, ljubičasta i narančasta otpor

HM, zar nije ovajko praktičnije ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Moj post od 21.1.2011


Pozdrav svima,

evo piskarao sam nešto oko dna, a pošto mi se čini da smo pri vrhu, opet ću malo piskarat.

Evo sad kako mi se čini da idemo prema vrhu ili smo već na njemu. U svakom slučaju korekcija
bi bila sasvim razuman razvoj događaja.

Evo moja je projekcija nakon 6 mjeseci još uvijek ostala neporažena. Crobeks JOŠ uvijek nije prešao 2300 koliko je bio na dan pisanja projekcije. No, vrijeme se mijenja, odnosno okolnosti sazrijevaju.

Ova situacija sa Grčkom, oscilacije u tečaju eur/usd (važnim driverom za burze), će se rasplest u idućim danima, također i QE2 završava, ekonomija US-EU usporava, fiskalna borba u US se vodi, analitičari špekuliraju da je oporavak neodrživ bez stimulansa do besvjesti itd … sve u svemu vjerojatnije je da ćemo imati u lipnju i srpnju neke šokove, te nakon toga QE3, poduplavanje bail-out love za EU i onda krećemo i mi.

Tehnički po najduljem grafu (mjesečnom) smo još bear. (vidi sliku).

No htio bi naglasiti da prvi put od početka krize, dakle prvi put u nekoliko godina vidim na crobeksu buy signale na dnevnom grafu, koje inače koristim za trgovanje na normalnim (čitaj američkim indeksima).

Ono što mi kaže osjećaj da ćemo još jednom zaroniti kao indeks, te dotaći krajnje dno na kraju tog vala padanja, a onda crobeks ide u duži bull. Nakon svih ovih prije navedenih stvari dok se raspletu.

Stoga bi preporučio oprez još neko vrijeme.

A ukoliko se gore navedene fundamentalne stvari raspletu tako da i US postane fiskalno odogovorna i prihvati recesiju kao lijek koji joj očajno treba, ako Grci prihvate štednju kao i ostali, onda možemo očekivat 2-3 godine žešće recesije, a onda sve ovo pada u vodu, te crobeks može u neslućene dubine.

S obzirom na neriješenost te čitave priče,
mislim da je bolje se ne pravit pametan te izbjeć ovaj potencijalno zadnji dip down pred konačni kraj bear marketa na Crobeksu.

Ako se doista bližimo kraju beara na Crobiju, onda će biti PRE MNOGO vremena za uključivanje i za lijepe zarade, a do tad bolje bit oprezan, te zanemariti bull signale koji se javljaju prvi put nakon dugo dugo vremena.

Pozdraf svima.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Vezano za Crobex..

Ovo bi po meni bila nekakva kvazi bitna linija.. Potpora na cca 2240.. Vidjet ćemo..

I pohvale kolegi Ferengi-u na uvijek iscrpnim analizama..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

FerengiHr

Svašta ste Vi ovdje napisali, pa nacrtali. Što je ovo neki Babaroga tekst?

Zaključak koji proizlazi iz vašeg pisanja glasi da je najsigurnije ne baviti se burzom i pobjeći od ovog posla. To je u redu stav za nekoga tko se ne bavi burzom ali Vi se očito bavite.

Što se dogodilo ?

sanja

New Report

Close