Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a partija zavšava sa šah-matom

(short slling se ko slučajno, baš sada uvodi na ZSE!)

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Nekako mi je TA prilično usporediva s astrologijom.
Postoje pravila cikličkih kretanja što cijena i volumena, što planeta i mjeseca.

E sad, kako netko čita dnevne horoskope po dnevnim i tjednim novinama,
tako se i o TA piše i diskutira kojekuda i kojekako.

Na ovoj se temi pljuje, vrijeđa i ismijava, ali i hvali i diže u nebesa.
Ima li išta jednostavije: staviti graf i pojašnjenje, odrediti cijenu i vremenski rok.
Nakon toga usporediti predviđeno i ostvareno.
Ja to ovdje nisam pronašao.
Bilo bi mi drago ako netko pronađe neki sličan primjer s ovog foruma i navede ga.


a partija zavšava sa šah-matom

(short slling se ko slučajno, baš sada uvodi na ZSE!)

moguće, vrlo moguće…iako mislim da će barem još jedan val gore kako bi short dobio efekt ..

jer manje je vjerojatno da će se rušiti sadašnje cijene – barem što se tiče građevinara, brodara, luka, todexa …. bemu miša pa ostaju jedino dionice xy-a [tongue]


Nekako mi je TA prilično usporediva s astrologijom.
Postoje pravila cikličkih kretanja što cijena i volumena, što planeta i mjeseca.

E sad, kako netko čita dnevne horoskope po dnevnim i tjednim novinama,
tako se i o TA piše i diskutira kojekuda i kojekako.

Na ovoj se temi pljuje, vrijeđa i ismijava, ali i hvali i diže u nebesa.
Ima li išta jednostavije: staviti graf i pojašnjenje, odrediti cijenu i vremenski rok.
Nakon toga usporediti predviđeno i ostvareno.
Ja to ovdje nisam pronašao.
Bilo bi mi drago ako netko pronađe neki sličan primjer s ovog foruma i navede ga.


pomocu Ta nije problem zaraditi 6-10% tjedno na zse, nekad se taj postotak penje i puno puno vise, pomnozite sa brojem tjedana u godini… na likvidnijim burzama od zagrebačke moze se daleko vise zaraditi samo na osnovi TA


pomocu Ta nije problem zaraditi 6-10% tjedno na zse, nekad se taj postotak penje i puno puno vise, pomnozite sa brojem tjedana u godini… na likvidnijim burzama od zagrebačke moze se daleko vise zaraditi samo na osnovi TA

kolega siguran sam da bi Vam i za 5 puta manje prinose barem pola forumaša dalo portfelje na upravljanje

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

ingra-15 min. graf… duga konsolidacija,smanjeni volumeni, potpora na 16.6 kn, formiranje trokuta

adris pov.- 2 zlatna presjeka, ROC i momentum probili 0 i usli u pozitivnu vrijednost, ne izgleda lose

Gosodo
Molim da sutra ujutro vidjenje TA za CROBEX pa da usporedimo sa moji grafom
hvala

[/quote]
pomocu Ta nije problem zaraditi 6-10% tjedno na zse, nekad se taj postotak penje i puno puno vise, pomnozite sa brojem tjedana u godini… na likvidnijim burzama od zagrebačke moze se daleko vise zaraditi samo na osnovi TA
[/quote]

Baš sam se dao u računanje, kolega ako ste prvu godinu počeli sa 10000kn uz dobit od 6% tjedno na kraju ove godine, dakle nakon 52 tjedna, portfelj Vam je na impresivnih 195.253,64kn… Ukoliko ovako poduzetno nastavite zarada na kraju iduće godine portfelj Vam je na još impresivnijih 3.812.398,21kn…A ukoliko budete imali volje investirati i u trećoj godini, a ne bi bilo loše kad vam već tako dobro ide, vaš cijenjeni portfelj će biti nemalih 74.438.460,98 kn … Četrvrtu godinu vašeg poduzetnog investiranja bit ćete milijarder…
BRAVO SAMO TAKO NASTAVITE!

neo to je sigurno nis se ne brini.

Uglavnom Kada kolega otvori fond neka se odmah javi i ja bum mu dal lovu na majke mi.

Sto se tice S&P tehnicki je probio otpor i kolega DELUX je upravu samo ja se ne slazem da ce market dolje iz jednostavnog razloga sto sve ostalo upucuje na daljnji rast a vrlo vrlo rijetko se dogodi da samo dionice budu nekakav indikator.

Rast Eura npr, commodities su ostale iznda potpore, terminska trzista upucuje na povecanje rizika, apsolutno svi equity fondovi upucavaju lovu povecevajuci izlozenost … ukratko nema bas prevelike sanse, a lose vijesti su i manje vise ispucance tako da se moram sloziti sa MAČETOM u globalu

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



pomocu Ta nije problem zaraditi 6-10% tjedno na zse, nekad se taj postotak penje i puno puno vise, pomnozite sa brojem tjedana u godini… na likvidnijim burzama od zagrebačke moze se daleko vise zaraditi samo na osnovi TA
[/quote]

Baš sam se dao u računanje, kolega ako ste prvu godinu počeli sa 10000kn uz dobit od 6% tjedno na kraju ove godine, dakle nakon 52 tjedna, portfelj Vam je na impresivnih 195.253,64kn… Ukoliko ovako poduzetno nastavite zarada na kraju iduće godine portfelj Vam je na još impresivnijih 3.812.398,21kn…A ukoliko budete imali volje investirati i u trećoj godini, a ne bi bilo loše kad vam već tako dobro ide, vaš cijenjeni portfelj će biti nemalih 74.438.460,98 kn … Četrvrtu godinu vašeg poduzetnog investiranja bit ćete milijarder…
BRAVO SAMO TAKO NASTAVITE!

[/quote]
1.pravilo je da nikad ne ulažete cijeli porfelj u određenu dionicu, dakle 6-10% se zarađuje samo na iznos ulaganja taj tjedan…
2.pravilo je da se takva zarada može ostvarivati na relativno malom iznosu ulagnja, osim u iznimnim slucajevima kad se pojavi buy signalal na nekoj od par likvidnijih dionica
3.pravilo je- visina ulaganja ulaganja i profit su na zalost na zse vrlo cesto obrnuto proporcionalni, jer kod velikih ulaganja najprije treba dizati cijenu da pocistis sve naloge na prodaji, a onda cistiti sve naloge na kupnji i sam sebi rusiti cijenu da mozes prodat… u takvim situacijama se profit minimalizira
nadam se da ce polako i likvidnost na zse doci na svoje, a sa time i veci profiti na veca ulaganja

VIRO, proboj trokuta, target oko 550kn

može li mi Tony, Ulix, Croman ili netko ko zna bolje od njih potvrditi da li je ovo dobro nacrtano i izbrojeno.
hvala

Frankly my dear, I don't give a damn!

New Report

Close