Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ knecht19
mogao bi ovo biti malo veci pad zbog:
1. negativne divergencije na tjednom RSI
2. proboja na dnevnom RSIu

[smiley]

Nemoj biti tako siguran. Treba pratiti razvoj svakog dana. Za sada index sp 500 radi rastući trokut i pad ne bi smeo biti veći od targeta cca. 1317. Probojem tog targeta ide se prema 1257. Ako ne, onda idemo u rast prema 1400+++. Za sada više – primaran mi je count rast.
[undecid]

SPX

Update.
Iako je jedan od dva triangla probijen.
Potencijal za korekciju je minimalan.
Razlog, Pattern višeg reda Kanal (trend linija) ne dopušta to.
Početak kanala je 31.8. prošle godine.

flyer . grijesis u brojanju. Neces jos dugo vidjeti tih down razina, koje tako zelis.


flyer . grijesis u brojanju. Neces jos dugo vidjeti tih down razina, koje tako zelis.

Moguće. No, ako već tvrdiš da grešim onda bi trebao staviti svoje viđenje, pa da vidimo za čije ima više argumenata. Ja ću ti nakon tvog grafa navest sve argumente za svoje brojanje, a ti navedi za svoje.
Ovako, kako tvrdiš bez ikakvih protuteza, izgleda smješno….

Za one , koji prate index sp 500.

Prognozirao sam jučer pad indexa sp 500 na cca 1317. Ispalo je pad na 1318,51. Sada sljedi vjerovatni rast prema cca. 1381.

flyer, tigrus…. sretno u očekivanju pada ispod 1280.

Volim kad pogodim. Ajd. [cool]


Za one , koji prate index sp 500.

Prognozirao sam jučer pad indexa sp 500 na cca 1317. Ispalo je pad na 1318,51. Sada sljedi vjerovatni rast prema cca. 1381.

flyer, tigrus…. sretno u očekivanju pada ispod 1280.

Volim kad pogodim. Ajd. [cool]

Knechte….za zadnji pad na 1250 si isto pisao da do njega neće doći…no, eto desio se (što sam i upozoravo) ….
šta će sada biti vidjet ćemo….

Znaš bolje što sam pisao nego ja (daj stavi to na forum, da se podsjetim).

Max. pad ove godine bio je na 1249 i stvarno nisam očekivao to. (najviši pad mislim, da sam očekivao negdje oko 1370).

Inače flyer upozoravaju te forumaši; dugoročni graf xa sp 500 ti je stvarno pogrešan. Pa daj stavi već jednom, kako to pravila EWT zahtjevaju (ako već želiš raditi po tim pravilima) na završetak petice veliku jedinicu (završetak druge petice ti je velika trica). Stavio sam ti već jednom taj graf u diskusiji sa tobom na forum). Slika će ti biti onda sasvim drukčija i po mome puno ispravnija i što je navažnije manje će boljeti. Pozdrav.

Ajde, kad baš tražiš…Evo postova od 24.02.2011…

osvrnuo bi se više na SPX. Neki dan dan sam stavio graf Dow-a gdje je bilo vidljivo da je udario u zadnji fibo otpor (na mreži razvučenoj od cijelog pada).

Kod SPX-a situacija nije bila takva, ali zato ga uspoređujemo i s drugim indexima kako bi se stvar bolje sagledala (u ovom slučaju s Dow-om).

Trenutna situacija na SPX-u daje naslutiti da će se trend linija prekinuti i da smo trenutno završili jedan veliki impuls (1-5 valova), prema gore….

Svih 5 valova svojom veličinom i usporedbom međusobno se poklapaju s fibo omjerima ta time daju težinu ovoj pretpostavci. Naime u slici ispod dan je count te situacije, a lako je vidljivo da je

val 1 = 0,5 vala 3
val 5 = 0,764 vala 1 + 3
val 4 = 0,236 vala 1+ 3,

ta da je val 1 leading diagonal val….

Dakle, nakon ovog impulsa, trebala bi uslijediti korekcija od minimalno 20% istoga, kako bi zadovoljili EWT pravila. (Naime ovaj impuls predstavlja veliki val 1 nakon kojeg slijedi veliki val 2)…
Drugim rječima SPX bi trebao pasti ispod 1265 bodova…..

Naravno da se stvari mogu i drugačije razvit, no ove činjenice (omjeri) daju nam ipak neku sigurnost pri težini ovog zaključka…

P.S.
Fibo mreža nije razvlačena jer u jTraderu nema brojkica sa strane, pa bi takva sličica mogla napravit pomutnju da li je sve ovo dobro ili nije…


Leonidas – posudio tvoj graf za index sp 500. Nacrtao sam donji target indexa sp 500 cca. 1290 (moguce, da je pad već završen). Nakon toga očekujem rast prema 1400+++. Naravno za za mesec – dva.

Prilika je to za dobar šoping. [cool]

Da to je bilo to.

Ispao pad na 1249 i nakon toga index porastao je na 1339 pa pad na 1295 i opet rast 1370 (kod targeta 1295 prognozirao sam rast na 1267 – što je ispalo tačno). Target daleko preko 1400+++ do kraja godine i dalje stoji.

Prateći ove targete (kod one veće korekcije na 1249 nisam prodao) ispala je mala zarada ove godine. Želim to i ostalim forumašima. Ajd.

P.S. Pošto mislim, da će indexi rasti, dolar izgleda za sada, nema šansi prema targetu 1,37. Znači do kraja godine prema 1,50++

nekako se čini kako je to brojanje valova i određivanje trendova vrlo ovisno o trenutnom stanju keš-dionice u portofoliu..

kako sam imam više ovog prvog predviđam korekciju na 1230-1250 [tongue].

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Da to je bilo to.

Ispao pad na 1249 i nakon toga index porastao je na 1339 pa pad na 1295 i opet rast 1370 (kod targeta 1295 prognozirao sam rast na 1267 – što je ispalo tačno). Target daleko preko 1400+++ do kraja godine i dalje stoji.

Prateći ove targete (kod one veće korekcije na 1249 nisam prodao) ispala je mala zarada ove godine. Želim to i ostalim forumašima. Ajd.

P.S. Pošto mislim, da će indexi rasti, dolar izgleda za sada, nema šansi prema targetu 1,37. Znači do kraja godine prema 1,50++

…kolega, dajte stavite graf EUR/USD sa vašom TA daljnjeg razvoja događaja…meni je sve malo mutno, … neznam kuda taj valutni par ide…. [cool]

"Istina je neotkrivena laž"

New Report

Close