Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tvoj problem što pratiš i što trguješ.
Od tebe ionako nema osim svađe nikakvog konstruktivnog doprinosa na ovom forumu. [yawn]

#KNECHT19

Ja se sjecam tebe kao ne bas prijazne osobe (barem kad se radilo prema meni)!
Konstruktivni doprinos sam dao mnogo puta u smislu Ewt analiza (i na ovom forumu i odredenim osobama direktno)…u 2006 vecina nisu znala sto je stoploss a kamoli Ewt,a kad sam pisao o padu nasdaqa i o drugim Ewt analizama, ono sto sam dobio nazad je bilo izrugavanjem (imam dobro pamcenje).

To je "summary" mog iskustva za ovaj forum .Ali postoje i prijazne osobe sa ovog foruma.Sa jednim diom njih imam kontakt.

thats the fact …you don’t need love everyone

ps onaj ko zeli jos izrugavanja Cromana …izvolite.. nece me iznenaditi…al nista novo sa tim; plus toga imam vaznijih stvari za ciniti…vi ses nån gg

Da je malo manje taštine i ega u Cromana sve bi bilo OK a ovako na svaki komentar ili različito mišljenje od njegova nasane pravi mali triler na PD.
Nego cromane hoće li crobex na xxx bodova ili si možda mislio na crobex 10 da će na xxx bodova.
Ovo me stvarno interesira jel možda autor u svojoj analizi pobrkao crobexe.


Da je malo manje taštine i ega u Cromana sve bi bilo OK a ovako na svaki komentar ili različito mišljenje od njegova nasane pravi mali triler na PD.
Nego cromane hoće li crobex na xxx bodova ili si možda mislio na crobex 10 da će na xxx bodova.
Ovo me stvarno interesira jel možda autor u svojoj analizi pobrkao crobexe.

RE:nikson

> citiram "Da je malo manje taštine i ega u Cromana sve bi bilo OK a ovako na svaki komentar ili različito mišljenje od njegova nasane pravi mali triler na PD."

odgovor ; O cemu to govoris? mali triler zato sto sam pitao nekoga koga ne poznajem i sto prica o nekome Lafu ? mali triler? nevjerovatni ste

> citiram "Nego cromane hoće li crobex na xxx bodova ili si možda mislio na crobex 10 da će na xxx bodova.
Ovo me stvarno interesira jel možda autor u svojoj analizi pobrkao crobexe."

Odgovor je ; …Time will tell …and I will tell to my friends…sa time zavrsavam konverzaciju…

Ovako na taštinu i ego sam mislio općenito kad netko iznese drukčije mišljenje od tvoga (bez obzira bio čovjek u pravu ili krivu) Dosta često si išao u raspravu sa ljudima koji ne vjeruju u TA, imam osjećaj da si to doživljavao na osobnoj razini premda oređeni ljudi samo ne vjeruju u TA. Di je kvaka?? Ja sam na ovoj temi ponekad iznosio dosta različite poglede na razvoj situacije. Svak bi iznio svoje argumente priložili bi svak svoje grafove i citate ponekad bi se složili ponekad ne. Nekad bi rasprava završila malo žustrije kad se ne bi mogli usuglasit, fala bogu život ide dalje i nove bitke se vode na PD ali sa nikim se nisam svađao bar ne pretjerano.

Ovaj lik koji te poslao Lafu mi balkanci bi rekli posla te je po ćevape, ni ja nemam pojma tko je Lafo a i nije me briga. Ovdje na forumu dosta puta su te natezeli likovi koji stvarno nemaju pojma o TA a ti si se upecao na udicu jeb ga ne kontaš ti našu zezanciju a velikoj publici si pružio dobru komediju u režiji komedijaša koji pojma nemaju o TA.

Svi tvoji zadnji postovi se svode na vrijeme će reći, daj pobogu za sve postoji razuman rok godina, dvi tri ili neka druga mjera. Ajmo reć pokvari ti se auto zovneš mehaničara a on kaže popravit ću auto ali ne i koje godine će ga popravit. Tako u svemu postoji RAZUMAN ROK. Evo mene stvarno zanima u kojem razumnom vremenskom roku bi se mogao ostvarit taj target 6 mj 1god 18 mj 2 godine…??

Svi tvoji zadnji postovi se svode na vrijeme će reći, daj pobogu za sve postoji razuman rok godina, dvi tri ili neka druga mjera. Ajmo reć pokvari ti se auto zovneš mehaničara a on kaže popravit ću auto ali ne i koje godine će ga popravit. Tako u svemu postoji RAZUMAN ROK. Evo mene stvarno zanima u kojem razumnom vremenskom roku bi se mogao ostvarit taj target 6 mj 1god 18 mj 2 godine…??

kolega nikson,
prema pisanju kolege Cromana, moze se zakljuciti da niti Croman nema pojma sto slijedi.
zato stalno i dobivate odgovore – "time will tell".
ustvari nije niti bitno sto ce se uistinu dogoditi, bitno je da ste napravoj strani trzista – a to Vam Croman ne moze reci.

[wink]

analiza SP500

ide dole do cca 1294
izvolte graf
[wink]


Svi tvoji zadnji postovi se svode na vrijeme će reći, daj pobogu za sve postoji razuman rok godina, dvi tri ili neka druga mjera. Ajmo reć pokvari ti se auto zovneš mehaničara a on kaže popravit ću auto ali ne i koje godine će ga popravit. Tako u svemu postoji RAZUMAN ROK. Evo mene stvarno zanima u kojem razumnom vremenskom roku bi se mogao ostvarit taj target 6 mj 1god 18 mj 2 godine…??

kolega nikson,
prema pisanju kolege Cromana, moze se zakljuciti da niti Croman nema pojma sto slijedi.
zato stalno i dobivate odgovore – "time will tell".
ustvari nije niti bitno sto ce se uistinu dogoditi, bitno je da ste napravoj strani trzista – a to Vam Croman ne moze reci.

[wink]
[/quote]
#tigrus

Malo sam pogledao starije poruke pisane u 2007 godini.Intressantno maram priznat kad se gleda unazad.
Ovako je pisao cartman o smislu/pogledu ljudi na TA i EWT:

"cartman
———————————-
Mislim da nikog ne tlaci, koga nije briga za TA – ne mora citati, jedino ne znam da li bi on pisao
kad bi znao da 99% clanova foruma nije ni na kraj pameti procitati bilo sto vezano uz TA ili
nekakvu slicnu A, osim "odokativne".
Ali, mozda za godinu-dvije netko bude zelio citati, nikad nije na odmet da napise par slova..
"
———————————
Moram da pohvalim covjeka…tako se i razvilo

Jedna druga poruka u slicnoj vremenskoj periodi je bilo sledeca:

"fanat_kupa
———————————
Kad bi TA funkcionirala, onda bi svi znali koje ce dionice sutra narast, a koje ce past.
A kad bi to svi znali onda niko ne bi kupova one koje ce past, a nitko ne bi prodava one koje ce
narast. I tako nitko ne bi ništa prodava i nitko nebi ništa kupova, pa ne bi ni bilo trgovine.

I onda one dionice koje su trebale past nebi pale, a one koje su trebale narast ne bi narasle!
I TA bi bila u k***u. A i burze bi odumrle. "
———————————–
Zbog toga dok burze postoje bit ce manjina sto zaradi a vecina ce izgubiti.

TA funkcionira…ali ne za sve!

Ne igra ulogu sto ja pisem na poslovnom ili na drugim forumima ili sto ti pises.

Zbog gore navedenog vise ne pisem javno ni o analizama ni slicnim temama.

PS a dali ce biti ili nece biti xxx razina…kao sto si ti pisao..vazno je "da smo na pravoj strani"

to tigrus
Iako priželjkujem korekciju.
Ja to ne vidim iz tvoje analize.
Triangle uzorak koji si postavio nema smisla.
Ovo je primjer kako to trebaš raditi.
Isti Chart.

4 Triangl Uzorka.
2 Koji su dali pravovaljane profitabilne signale.
Jedan na Long i jedan na Short Strani.
Dva aktivna Triangle uzorka koji tek trebaju dati signal.
Ili proglašena nevrijedećima.

@croman

kolega, mislim da Vam ne bi trebao biti razlog za ne-postanje analiza komentar neukih forumasa.
to jednostavno ne zvuci uvjerljivo.

s druge strane, osnovni cilj postanja analiza je pomoci sirotinji da zaradi koju kunu kroz trejdanje u americi.
puno mi je draze da kolege labb, machete, viadukt, hrco01 i slicni likovi iz bajke zarade,
nego da im ameri uzmu ovo malo sirotinje sto su ustedili…

evo jos jedan graf sa argumentima za dole.

tjedni SP500
[wink]


@croman

kolega, mislim da Vam ne bi trebao biti razlog za ne-postanje analiza komentar neukih forumasa.
to jednostavno ne zvuci uvjerljivo.

s druge strane, osnovni cilj postanja analiza je pomoci sirotinji da zaradi koju kunu kroz trejdanje u americi.
puno mi je draze da kolege labb, machete, viadukt, hrco01 i slicni likovi iz bajke zarade,
nego da im ameri uzmu ovo malo sirotinje sto su ustedili…

evo jos jedan graf sa argumentima za dole.

tjedni SP500
[wink]

#tigrus

Drago mi je da si dobrodusan.Pa nadam se da ono sto preporucujes "da pomozes sirotinji" bude uspjesno.
Ali mozda neka "druga sirotinja " bude izgubila…ko ce se brinuti o toj sirotinji?
…kao sto vidis svi smo sebi najblizi..nije li tako ???

Pa neka vam bude sretno…nadam se da tvoji "savjeti /grafovi" budu pomogli…

Tigrus – napokon se slažem se tobom. Stavio sam graf prije par dana sa mogučom korekcijom. Po mome index nije smeo pasti ispod 1339 – zato mislim, da je počela velika četvorka (P4). Zato u slučaju proboja linije trokuta target indexa sp 500 do kraja meseca iznosi 1257 i nakon toga rast do kraja godine daleko preko 1400.

Alternativa je moguč odbijanac sutra i rast do 1381 (pa tek nakon toga korekcija P4) u što nisam baš siguran. Znači korekcija.

Dolar – velike šanse, da ide prema 1,37 nakon toga ide preko 1,50.


to tigrus
Iako priželjkujem korekciju.
Ja to ne vidim iz tvoje analize.
Triangle uzorak koji si postavio nema smisla.
Ovo je primjer kako to trebaš raditi.
Isti Chart.

4 Triangl Uzorka.
2 Koji su dali pravovaljane profitabilne signale.
Jedan na Long i jedan na Short Strani.
Dva aktivna Triangle uzorka koji tek trebaju dati signal.
Ili proglašena nevrijedećima.

@ apprentice,
temelj analize je proboj RSI linije, a trokut sluzi samo za projekciju targeta pada.

@ croman
ameri imaju puno vise love od nas u hrvatskoj.
mi smo mozda pred drzavnim bankrotom i svaki dolar koji se dovuce u hrvatsku je bitan.

@ knecht19
mogao bi ovo biti malo veci pad zbog:
1. negativne divergencije na tjednom RSI
2. proboja na dnevnom RSIu

[smiley]

New Report

Close