Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sada smo na ca 3800-3820.
a bili na maksimumu od ca 30-ak bodova više.

a šta nam te brojke govore otprilike?
jesmo se odbili, učvrstili, hvatamo zalet za 3900/4000….?

otprilike kao na ovoj brčkariji…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Cromane stavi svoju EOD analizu s 30.04.2008. pretpostavljam da ti nije danasnji dan ključan da bi se uspostavila jedna analliza s srednjoročnim horizontom….pretpostavljem da vecinu ovdje zanima upravo tako nešto…intraday nam nije od značaja zbog visokih naknada brokerskih kuća… Poz

xman

Ja se ne slazem sa onima koji misle da je ewt ovisan o jednom ili drugom.Ewt pokazuje moguci put a taj put je vec unapred ocrtan..dali je to Crobex ili Nasdaq.
Sad ..svako ima pravo svog misljenja kako vidi Ewt..croman vidi na svoj nacin

*Ja nisam govorio o analizi 30.4 nego 20.4 je spomenuto 2 moguca scenaria(i oni su bili dostupni svima u ono vrijeme)

natrag na OMX burzu

trebalo je još docrtati otpor na 3800-3900, koji je sasvim razvidan.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@bajki

Ewt se bavi sa analizom psiholoske reakcije masse…nista drugo


Da, hvala. Krivo sam postavio pitanje- Kako da na to gledam sada kad ucrtavam na intraday graf, a i EOD? Ispadne da je crobex pao, a ustvari realno je porastao. Na to sam mislio da li je i to ukalkulirano jer crtajući dobijam podval pada, a ne rasta.


Croman: ” @bajki Ewt se bavi sa analizom psiholoske reakcije masse…nista drugo ” Da, hvala. Krivo sam postavio pitanje- Kako da na to gledam sada kad ucrtavam na intraday graf, a i EOD? Ispadne da je crobex pao, a ustvari realno je porastao. Na to sam mislio da li je i to ukalkulirano jer crtajući dobijam podval pada, a ne rasta.

@Bajki

U mojih 10 godina pracenja svjetskih burza prvi put da sam dozivio da podaci tog istog dana nisu tocni .
Da tehnicki prestane se dobivati podatke i slicno se desilo ali i rijesilo isti dan.

Vazno je da su podaci sto realniji a ako se desi ovakav slucaj upotrebi ono sto je moguci najtocnije…posto u dugorocnom smislu nije vazno (jedino se smanjiva delomicno vjerovatnost analize)

Kao sto sam ja cesto pisao …kvaliteta podataka je vazna…zbog toga smatram americke podatke kao najbolje

pozdrav

sad je vrijeme za druge stvari nego burza


Hvala na savjetu.
Izmijenili su crobex zaključni na ZSE=3.836,11+1,14 %
Na bloombergu intraday je zaključna 3699.46. Razlika 136,65. To se dodaje onda intraday podacima i dobija se približno prava vrijednost u datom trenutnku.


trebalo je još docrtati otpor na 3800-3900, koji je sasvim razvidan.

Znači po svemu sudeći otpor od 3900 bi nas mogao gadno istestirati.
Već smo se odbili ako se ne varam jednom.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Evo malo sam se potrudio. Pogledajte TA dijela od osnovnih najlikvidnijih dionica.
Da ne kažete da nisam rekao. Signali se naziru kolega Vlad.
Pogledajte VDKT koji je ispred svih vremenski u rastu. Kod njega je sell signal vrlo blizu.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Cromane stavi svoju EOD analizu s 30.04.2008. pretpostavljam da ti nije danasnji dan ključan da bi se uspostavila jedna analliza s srednjoročnim horizontom….pretpostavljem da vecinu ovdje zanima upravo tako nešto…intraday nam nije od značaja zbog visokih naknada brokerskih kuća… Poz


@Xman

Ti si vjerovatno vidio analizu o DowJ (na ewt-blogu) gde je ca 13000-13200 je bio moguci nivo pocetka jednog veceg pada..

Dali je pad poceo ili ce jos jednom okrenuti na gore prije pada?
U svaki slucaj …. zanimljiv tjedan

> Imati pravo ili imati krivo nije vazno…vazno je biti na pravom mjestu <[bye]

znam,znam mnogo puta sam rekao good bye hehe


trebalo je još docrtati otpor na 3800-3900, koji je sasvim razvidan.

U većem dijelu se slažem, kolega. Vrlo kvalitetno promišljanje. Ipak, dozvolite komentar i razmjenu mišljenja u svezi ovog plavo ucrtanog rastućeg klina. Naime, čini mi se previše okomit i “trom” za pretpostavljenu formaciju. Gornja granica istog prilično točno izvire iz sjecišta prethodnih linija otpora koje su se dotad uvjerljivo slijedile, a ukoliko unutar novog obrasca kretanja spojimo 3 donje točke otpora, dobit ćemo pravilan uzlazni cjenovni tunel u kojem se trenutno krećemo. Imho
Da pojasnim, navedene trendovske linije su se dosad prilično striktno slijedile i vrlo dobro uklapale u Fibonaccijeve proporcije, pa nije loše nedavno dno razmatrati kao evidentno ispadanje iz navedenih okvira prilikom down pretjerivanja.
Moje isprike zbog črčkanja po Vašem grafu.

Croman ja znam da je VLAD rekao da je dno 3200 dok si ti tvrdio da još dna nema.Zato svaka tvoja sljedeća analiza je vrlo upitna.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close