Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SPX 1h :
– (Knecht19)
– inv.H&S, T = 1328
– otpor 1305 (SMA20dn)

Krepat ma ne molat

Nismo napravili ni pošten retracement rasta koji je počeo u 8. mjesecu, 38% bi bilo na oko 1225 taman na otporu iz 11. mjeseca. Treći dan zaredom otvaramo s gapom. 1300-1305 je krajem 2. i početkom 3. mjeseca bila potpora nekoliko puta, sad je otpor [undecid]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Nastavak….

2.-a opcija je otpala jer smo probili 1294…

Iako postoji još jedna varijanta koja govori o korekciji, ono je vrlo malo vjerojatna i ja osobno joj ne dajem previše značaja. Naime radi se o korekciji 3-3-5 (flat), po kojoj bi sada bili u njenom drugom valu prema gore.
No, flat korekcije se jako rjetko pojavljuju u drugom valu u kojoj smo sada bili tako da ovoj mogućnosti ostavljam jako malo šanse…

Dakle, kad sve zbrojimo ostaje jaka bulčina, tj. krenula je velika 3-a (tj. 1-a od iste), koju sam ja nažalost dočekao nespreman…. [smiley]
Potvrda ove pretpostavke doći će probojem ucrtane linije na priloženom tjednom grafu…


Nasdaq – index sp500 prešao je danas prema očekivanju liniju otpora od 1291 – zato nema više ako "ako" oko rasprave o rastu. Sljedeći otpor postoji na 1315. Postoji i inverse head and shoulders lako vidljiv na grafu od 15 minuta sa targetom od cca. 1328.

Knele -Delux. Mislio (samo pomislio), da sa tobom može rasprava na osnovu argumenata ali u biti si primitivčina -zato – ignore. Ajd [bye]


Plusevi na europskim burzama tope se kao Ledo sladoled u srpanjskim vrućinama izgleda da će biti iskrcavanje pred vikend .

@MuratO aka Šef

Tebi su se čipovi izgleda otopili..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

khmm može ta za adpl?

Hvala


khmm može ta za adpl?

Hvala


Može.. Već sam pisao o šaliciSdrškom.. target oko cca 190..
Također, već sam pisao o measured move-u do cca 150.. To je odrađeno.. Sada, po meni, slijedi još jedan measured move up do cca 190Kn..

Na dnevnom je probijen klin, kolege su već pisale o tom, pa tu nemam što dodati..

Uglavnom, osobno mislim da je ovo još uvijek jako dobra investicija.. Kako za trejd, tako i na duže staze.. A sada je dobro vrijeme za šoping..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Khmm, moze Belje?
Fala!

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Za kolegu Waltera..

VLDS-R-A

Uh.. Na dnevnom je na potpori (fibo + prošli otpor).. Mislim da je to odlična razina za kupnju..
Na tjednom je probijen RSI.. Po meni je to odličan znak da bi se uskoro stvari ovdje mogle promijeniti na bolje..

Kratkoročno, mislim da je jedan trejd s ove razine do cca 11-12 više nego realan.. E sad da li će pritom probit i ovaj klin na tjednom, ne znam.. Miriši mi da hoće.. Ali ovo je samo moj osjećaj.. E sad, da li je to dovoljno, nemam pojma.. Baš me zanima..

Sretno!

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

ako probije klin na tjednom onda će bit vatromet. ne smijem ni promislit na target [thumbsup]


Khmm, moze Belje?
Fala!


Na dnevnom je sell jer je probijena trend linija.. Na tjednom je probijen RSI i mislim da slijedi testiranje (vidi VLDS).. Dugoročno, dvostruko dno kad se odradi gore navedeno..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



khmm može ta za adpl?

Hvala


Može.. Već sam pisao o šaliciSdrškom.. target oko cca 190..
Također, već sam pisao o measured move-u do cca 150.. To je odrađeno.. Sada, po meni, slijedi još jedan measured move up do cca 190Kn..

Na dnevnom je probijen klin, kolege su već pisale o tom, pa tu nemam što dodati..

Uglavnom, osobno mislim da je ovo još uvijek jako dobra investicija.. Kako za trejd, tako i na duže staze.. A sada je dobro vrijeme za šoping..
[/quote]

Šalica s drškom na tajmfrejmu od 5 godina, ajmo biti ipak malo ozbiljniji… kolega.

A i ove dole procene su prilično nepouzdane, jer zbog ograničene (čitaj: nikakve) likvidnosti investitori na temelju ovakvih preporuka pokušavaju da nacrtaju povoljan graf za tehničku i na taj način privuku investitore / uvere sami sebe u opravdanost kupovina, umesto da dogadjaji i realnost to čini, a tehnička bude posledica povoljnih dogadjaja u stvarnbosti… Dem toga na ovakvim akcijama sa par hiljada dinara more da nacrtaš uzorak koji ti paše, a onda o kakvoj "tehničkoj" mi ovde pričamo?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close