Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jedan nedavni graf za nasdaq i jedan star 7-8 mjeseci

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


nudim svoj target Nasdaqa – 2541.50

postavljam pitanje najboljim analiticarima da odgonetnu kako sam dosao do targeta.

ps. pomozite si s TYPom, logom, gapom…

najbolji crtez ce biti nagraden.
[smiley]

dosadili ste…

evo.
[proud]


jedan nedavni graf za nasdaq i jedan star 7-8 mjeseci

Ova tema se koliko znam zove :
Poslovni forum > Financije > Tržišta kapitala – Hrvatska (ZSE) > Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize , a postoji posebna tema za strana tržišta kapitala

neznam zasto se tu govori o nasdaqu, SPX, NIKKEI-u i slicno



jedan nedavni graf za nasdaq i jedan star 7-8 mjeseci

Ova tema se koliko znam zove :
Poslovni forum > Financije > Tržišta kapitala – Hrvatska (ZSE) > Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize , a postoji posebna tema za strana tržišta kapitala

neznam zasto se tu govori o nasdaqu, SPX, NIKKEI-u i slicno
[/quote]
Vučko
zasto te smetaju grafovi, izuzetno kvalitetni, precizni, tocni…
bojis se istine?

Ako ti toliko umara oci, kliknes na ignore i vise ne vidis kaj ja pisem

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Sve je ovo krivo, ja sam o tome dobio spoznaju davno.
Tržišta će gore ili dolje, ovisno o vijestima iz svjeta, ekonomskim i političkim.
Ako će biti dobre ide gore, i obrnuto.

Ujutro su počeli hladiti reaktor u Japanu, pa su indexi odmah skočili.
Tako vam je to, surovo ali istinito.

Postoje dugoročni trendovi, ali oni su ovisni o stvarima koje sam gore spomenuo.
Ne može graf predvidjeti buduće ekonomske i političke događaje, to je glupost.

Eto vam sada.[tongue]

lp i sretno

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pitanje za bolje poznavatelje TA. Da li je TA ikako mogla uračunati prirodnu katastrofu, sa svim tehnološkim posljedicama, u Japanu?

Ne znam smatrate li me boljim ili lošijim ali nudim odgovor…
TA je prije par tjedana nagovještavala jaci pad, on je neminovno morao doc…Potres i nuklearke su samo "opravdanje " za pad, da nije bilo toga, napisali bi da pada jer jekriza u africi, da nije toga bila bi opasnost od globalnog zatopljenja, da nije to bilo bi nesto drugo…
u vijestima ljudi traze razloge i opravdanje za pad…potres je samo malo taj pad ubrzao…
da je u svijetu tek poceo snažan rastuci trend, vjerujte da ovaj potres gotovo da i nebi uzdrmao trziste…bilo bi dan dva manjeg minusa i onda opet raketa gore..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

potres i nuklearna kriza u japanu su povod ali ne i uzrok.
da je ta ista kriza došla u 10.mjesecu prošle godine tržišta bi pala jedan dan i kasnije nastavila s rastom.

kada je kruška trula i zrela za pad dovoljan je i lagani povjetarac da ju sruši.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


potres i nuklearna kriza u japanu su povod ali ne i uzrok.
da je ta ista kriza došla u 10.mjesecu prošle godine tržišta bi pala jedan dan i kasnije nastavila s rastom.

kada je kruška trula i zrela za pad dovoljan je i lagani povjetarac da ju sruši.


[thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


…bilo bi dan dva manjeg minusa i onda opet raketa gore..

DAX
6.604,00
+1,38%
Vortag*: 6.513,84

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Sve je ovo krivo, ja sam o tome dobio spoznaju davno.
Tržišta će gore ili dolje, ovisno o vijestima iz svjeta, ekonomskim i političkim.
Ako će biti dobre ide gore, i obrnuto.
—-
Ne može graf predvidjeti buduće ekonomske i političke događaje, to je glupost.

Eto vam sada.[tongue]

lp i sretno


@plavi
,
slažem se s tobom da graf ne more predvidit buduće ekonomske i političke događaje. Ali, to mu nije ni svrha. Graf i TA služe ranom otčitavanju trenda. Allora, da se uoče već i najmanji znakovi nadolazeće promine ili pak nastavka trenda. Ako/kad tim ovladaš, sve ostalo ti je prilično jednostavno i ne triba od TA praviti gatanje iz kristalne kugle, nego je koristi za to čemu primarno i služi i u čemu daje najbolje rezultate.

Gledujaći novo lokalno dno U Amera jedino što možemo zaključit da to još nije to…Ide se dalje..Možda je danas predh (gledajući futurese), ali ide se niže…

Možda se ide a možda i ne ide.Dolar tone kao sjekira. A što je još važnije cijelo ovo krizno vrijeme, Libija, Japan, Grčka i slično ništa nije ojačao.To znači samo jedno, dolar i treasuries down a sve ostalo UP.Vrlo uskoro.
imo

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

New Report

Close