Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I sad sve je ovo džabe, ako nema nikakvih targeta i naznaka gdje ući…Ja ću iznjeti svoje mišnjenja, te navest argumente za i protiv istog….

Dolje sam stavio graf DOW-a s crtom povučenom na fibu 23%…Tu ga ja čekam….
Zašto ? U padu se razvio korektivni obrazac koji najviše izgleda kao zig-zag. A val je bio čisti impulsni pad, B je trokut i sad ide C-val (nedavno je poslao Delux graf kako bi to trebalo biti)…Kada bi C završio na ovoj liniji pasalo bi po fibu…
Tj.
Val C = 1,61 * Val A…
Nadalje, odgovaralo bi i po tehničkoj tj. kada projeciramo visinu trokuta (B val) prema dole dobijemo također target između 11.750-11.800…
I na kraju sve pada na 23 fibe od rasta….

Ono što je protiv ovog da po samoj definiciji kod zig-zag obrazca B val se ne smije retrace-at više od 61% što se ovdje dogodilo…

No, pad ispod toga je manje vjerojatan, ali itekako moguć…Target tog pada mi je 1230 na SPX-u…(neka nova priča). No, ako to probijemo onda bi uistinu moglo bit belaja…

a kaj ak je ovak
nema veze kaj je val c malo kratak

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


a kaj ak je ovak
nema veze kaj je val c malo kratak

Ak je tak onda SPX probija 1230….
Ovoj opciji dajem malu vjerojatnost…
Zašto malu vjerojatnost ? Zato jer na višegodišnjem grafu to odgovara korekciji koja je počela 2000 g.
Tada bi izgled te cjelokupne korekcije bio produženi flat, koji je po statistici rjedak korektivni obrazac…


Pukla linija – kako kome.
Ne kažem, da ne može najviše do 1251 ali tipujem na rast prema 1370.
Usput desilo se trostruko dno.

usput se dogodio proboj trokuta prema dolje, tocno onako kako sam vam nacrtao
evo vam graf od prekjucer

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

mercator

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Luka Ploče

Ewt je pokušaj da se oslika naizgled kaotično kretanje, pa je tako primjenljiv na bilo koji oblik ljudske zanimacije. Zašto 5 koraka, 1 val. pada/rasta dešava se onako bezveze uslijed bilo kakvih +/- vijesti, 2/4 val proizvode malo jači igrači da bi lagano izišli/ušli po većim/nižim cijenama. Ovce ove valove slijede stihijski, ili se samo prepuste sudbini. A još najgore ali najčešće, kad su u + prerano iziđu ili uopće ne kapitaliziraju dobit već traže još, a kad su u minusu prekasno ili uopće ne iziđu, već se uzdaju u vrijeme kao kategoriju koja liječi sve rane. Prosječnom čovjeku je potrebno oko 10-tak godina da skuži ovu u biti priprostu igru tj. da kupiš jeftinije a prodaš skuplje, obrnuto ne ide.

test

SPX-1h :
– za sad nismo vidjeli zatvaranje ispod 1294
– bikovska divergencija MACD 385 na dnu kanala
– koliko će biti snage u njoj : 1315-1320 ili će prerasti u nešto drugo…

Krepat ma ne molat


SPX-1h :
– za sad nismo vidjeli zatvaranje ispod 1294
– bikovska divergencija MACD 385 na dnu kanala
– koliko će biti snage u njoj : 1315-1320 ili će prerasti u nešto drugo…

dobar….ovi kvazi -znalci-sindikalci odmah skrabaju moguce paterne godinu dana unaprijed…usput..odbijanac je poceo vec danas …

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

sp 500 mora preko 1312,59 (val i), da bi se potvrdio rastući trend prema targetu od cca. 1370. Vjerovatno, će to biti tek u ponedeljak. Inače mogao bi pasti prema 1282, što bi bio vrlo vjerovatan završetak padajućeg trenda. Mislim, da će ipak odmah gore prema 1370.

Inače katastroficari ponudit će svoje verzije sa padom u ….. [thumbsup]. Treba shvatit, da smo u rastućem trendu. Ajd.

Pogledajte o cemu sam jutros mljeo i zasto minisi pricaju "svoju pricu"!!!!

Naime minisi su botomirali jos jutros oko sedam ujutro na donjoj linijici!
Europljani vise manje bauljaju di su i jucer bili i sad Ameri otvaraju spy pravi novi low, ali minisi su vec solidno naprijed i napravili su vec i HL i HH. Imamo divergenciju minisa i spy(ili cash svejedno), juhu to bi trebalo biti to.
Usliko sam minise i spy u isto vrijeme nesto poslije otvaranja Amera da se vidi kako za to vrijeme
spy radi klin, znaci jos i ako klin odradi….

Zatvaranje pozicije na donjoj liniji velikog trokuta, poslije je i malo prebacilo, ali nema veze nemam
zelju drzati to preko vikenda!
Ostavio sam nesto long Europe jer su oni kilavili puno danas, a malo mi to lici na neko dno, mozda se u ponedjeljak trznu!
Ako se neko sranje izrodi preko vikenda hedgacu se preko Amera ili istoka u nedjelju navecer tako da je ta pozicija skoro bez rizika!!!

New Report

Close