Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DLKV :
– trenutno (14.00) nema naznaka da ovaj odbijanac završava, tj.čini se da slijedi još barem 1 val
– očekivani zastoj oko dnevnog i tjednog SMA20 (267-269)
– otpor : 273-275 : fibo+ vrh kanala
– otpor 282-285 : značajan, (vjerojatan završetak odbijanca) fibo+ sLT
– otpor 297 : za hrabre, pratiti oscilatore

Krepat ma ne molat

EWT se ustvari ne bi smio primjenjivati na dionice.
samo na indexe.

[wink]


Ima šanse i ta "alt" verzija (nekih 20 %).

Ali više tipujem na onu, koju sam nacrtao crvenom sa targetom 1370 i izgleda ovako:


Izgleda kolega Knecht da cu opet ja biti u pravu, pa makar i sa samo 20 % šansi [wink]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



Ima šanse i ta "alt" verzija (nekih 20 %).

Ali više tipujem na onu, koju sam nacrtao crvenom sa targetom 1370 i izgleda ovako:


Izgleda kolega Knecht da cu opet ja biti u pravu, pa makar i sa samo 20 % šansi [wink]

[/quote]

kad se probije support na RSI nema majci stajanja.

sad ako se i drugi RSI probio – letiti ce perje!



dolar index

da, odbijanac je počeo, i garteley i proboj trenda na D1
[/quote]

@inverter
AUDUSD
evo to sam očekivao, USDX je okrenuo i odmah imate proboj trenda prema dole, oscilatori OK, sveukupno dobar ulaz na dole na D1.

Da ponovim, na tjednom grafu je jasan impuls od 0.6 do 1.025, i ovo je sada najvjerojatnije početak korekcije. potvrda korekcije po EWTu tek na 0.98.

Ja igram uglavnom na H1-H4, na većim TFovima su preveliki SLovi za moj ukus.

Evo malo predviđanja za JDPL, povratak na 133kn, ne moram govoriti da pucanje istog targeta znači dublji pad do 85kn. Ameri u gadnom minusu, otvaranje s GAP-om, početak novog negativnog trenda. Potrajat će!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


SPX 1h – lijepi uzlazni trokut
R= 38, T1 => 1370, T2 => 1256
– oscilatori sugeriraju proboj trokuta petim valom prema gornjem targetu 1370, sačekati potvrdu

SPX : ono što je izgledalo kao lijepi uzlazni trokut preraslo je u simetrični trokut koji je danas probijen a čiji nas je target odveo na dno kanala
– zabava počinje ukoliko budemo imali završnu cijenu ispod 1294

Krepat ma ne molat



oko 270 i 280 su otpori. teoretski bi mogao doći do gornjeg otpora, pa se odbiti, no s time nije baš uvijek za računati. tako da ako kažem da je target 270-280 to znači da će vjerojatno napraviti vrh između ta dva otpora, i to bi bio ovaj slučaj.
ja ne znam da li će on sutra još narasti preko 280, možda hoće, no forma na koju ja računam je zadovoljena.

Otpori su na 277 , 285 a ako probije i 293 ide preko 300 – 310.
[/quote]

Otpori se mogu određivati na više načina. Pivot, fibo retrace, po prijašnjim ‘gomilištima’, psihološki otpori, EWT granice pada/rasta.
Ja koristim sve metode, a iskustveno procijenjujem i odabirem one koji bi bili najbolji u određenom slučaju, otprilike kako kolega laki strike trguje 😛

U ovom slučaju najlogičnijim su mi se činili gomilište oko 268 pa tome dodate psiho granicu 270 pa ispadne 270, pa gomilište oko 280 + psiho 280.
A sada vidim i EWT:258-235+251=274. a tu vam je negdje i fibo 62%.

ni ovaj vaš 285 nije loš, njega sam sugerirao ranije. Kako ste došli do 277, to ne mogu skužiti.

Nemojte se uzrujavati, bit svega je da ja vidim ovu situaciju kao korektivno kretanje prema gore u silaznom trendu pa sam vam zato sugerirao izlaz sada, kao što sam sugerirao i ulaz kada sam ga vidio.

Jedino što bi vas trebalo zabrinuti je što vam je delux izašao 😉 ali to je opet bila frka u pitanju jer je prejako i prerano ušao.



dolar index

da, odbijanac je počeo, i garteley i proboj trenda na D1
[/quote]

da, odbijanac je krenija
i nije to gartley


Stvoren je višak deviza (dakle krivo sam to interpretirao bio), pa se situacija poklapa i sa tehničkom analizom.

Kolega, zahvaljujem se na jučerašnjem i današnjem komentaru odnosa EUR i HRK, kako u TA svjetlu, [/quote]

Zahvaljujem i ja na vašem komentaru, nadao sam se da će diskusija krenuti u nekom sličnom smjeru, dakle malo zakvačiti monetarnu politiku, no kako ste to i sami primjetili, to i nije baš tema za TA.

Glede žalopojki raznih zainteresiranih strana na pod/precjenjenost rekao bih sljedeće:
pogledajte molim vas graf €$: pa u zadnjih ajmo reći 5 godina imate kontinuirane oscilacije od 10 -40%, malo u jednom pa malo u drugom smjeru. po tome bi trebalo propasti 80% njemačkih izvoznika i 60% američkih. Makar su brojke malo karikirane, nadam se da je poanta jasna: ne vjerujem da ovaj faktor može baš toliko utjecati na uspješnost raznih izvozno orijentiranih tvrtki.

Valutne klauzule kredita rezulatat su monetarne politike, tu se bez sustavnih promjena ne može ništa. Za utjehu je to da iako ne mogu biti siguran da je CHF odradio svoje, trenutni razvoj situacije pokazuje prema gore. Imamo jedan impuls od dna tako da mora sljediti još barem jedan impuls prema gore.




dolar index

da, odbijanac je počeo, i garteley i proboj trenda na D1
[/quote]

da, odbijanac je krenija
i nije to gartley
[/quote]

nego leptirić. a ne znam napamet koji je koji.
znam samo da nisam profitirao prateći harmonike.


Kupio 400kom jdpl u zadnja 2 ipo dana. Prosjek 149,77kn


Evo malo predviđanja za JDPL, povratak na 133kn, ne moram govoriti da pucanje istog targeta znači dublji pad do 85kn. Ameri u gadnom minusu, otvaranje s GAP-om, početak novog negativnog trenda. Potrajat će!

Pogledaj koliko si kontradiktoran u samo 3 dana

Daj se uozbilji više, nije ni cudo sto ti stalnoi moderatori gase nickove..
Il si se opet gljiva ludih najeo

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close