Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što govori taj USD chart? [lol]

Ide li u USD u raspad? Burze up nominalno, a realno nikam?
I kakav to ima utjecaj na CROBEX?

Po Vašem mišljenju, jel [smiley]

kaže da smo na prekretnici: lagano probija prema dole, ako probije, $ ode na duži rok u carstvo medvjeda.

nisam zagovornik traženja korelacija između kretanje vrijednosti valuta i vrijednosnica.

Zagovornik ili ne, pairs trading je moćan alat.

Možemo raspravljati o tome, ali da me uvjerite da to funkcionira morate to nekako i izmjeriti.

Ne vidim konzistentnu korelaciju na grafu, a i uzorak je premalen.

I na priloženom grafu je uzorak još uvijek premalen, no nepostojanje korelacije je očito.
Vaš link

Kako se uopće računa ovaj vaš USD index?

ma to je taj isti

SPX 1h – lijepi uzlazni trokut
R= 38, T1 => 1370, T2 => 1256
– oscilatori sugeriraju proboj trokuta petim valom prema gornjem targetu 1370, sačekati potvrdu

Krepat ma ne molat

Ne pada mi na pamet s tobom ulaziti u raspravu, jer sigurno si matematički jači, a možda i inteligentniji, ali o trgovačkim sposobnostima bi se dalo raspravljati . Tu ne treba mnogo mozga, dapače višak smeta. Prema tome samo sam htio naglasiti odokativnu korelaciju, koja je valjda vidljiva, mislim prostim okom.


SPX 1h – lijepi uzlazni trokut
R= 38, T1 => 1370, T2 => 1256
– oscilatori sugeriraju proboj trokuta petim valom prema gornjem targetu 1370, sačekati potvrdu

a ja bi po ovom grafu sada ušao i izašao na 1330. minimalan SL, najniže 1302.
ma trailing SL od 10.

Može li friška analiza INGR-a, hvala unaprijed.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Ne pada mi na pamet s tobom ulaziti u raspravu, jer sigurno si matematički jači, a možda i inteligentniji, ali o trgovačkim sposobnostima bi se dalo raspravljati . Tu ne treba mnogo mozga, dapače višak smeta. Prema tome samo sam htio naglasiti odokativnu korelaciju, koja je valjda vidljiva, mislim prostim okom.

vaš novac vaš rizik.
poanta tehničke analize je da se odrede vjerojatnosti neke pojave, i ako statistički gledano na dovoljno velikom uzorku imate neku pojavu onda možete računati da ćete igranjem na tu pojavu dobiti u većem broju situacija nego izgubiti.
vi uopće odbijate izmjeriti vjerojatnost te pojave. pa ne treba vam nikakva matematika nego čista logika, dakle valjda ovo na što se pozivate. koliko puta kada jedan okrene okrene i drugi, a koliko puta ne?
ako idete odokativno onda vidite ono što želite vidjeti.


SPX 1h – lijepi uzlazni trokut
R= 38, T1 => 1370, T2 => 1256
– oscilatori sugeriraju proboj trokuta petim valom prema gornjem targetu 1370, sačekati potvrdu

bome ti je fino isprobijan "trokut"

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


SPX 1h – lijepi uzlazni trokut

gledam SP500 na ovom grafu, na google finance i na metatraderu.
npr. zadnje dno je ovdje cca 1303, na googleu 1304.1 a na mt 1296.9

šta svatko računa za sebe taj index?

New Report

Close