Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Same stručne analize. Adris se priprema na isplatu dividende, i analitičarima paše niži ulaz.
Razumljivo.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



ADRS : kupovni signal

– zatvaranje ispod 265 = oprez, SL =260

adris – analiza grafa [wink]
-nema kupovnog signala, ide još doli
-stop loss=260 ??!! – užas!!

komen je baš stalo do kupnje adrisa, more probati baš tu ispod, na 255-260
SL – 5% niže, 240-245

p.s. srednji rok – nebi ulazila iznad 220

[/quote]

– oscilatori potvrđuju odbijanje od dna kanala i SLT od 23.04 2010 => rani kupovni signal uz visoki SL

– visoki SL : već bi zatvaranje ispod 265 na satnom grafu označilo prekid novonastale UP LT cijene . Zatvaranje (dn) ispod 263 označilo bi proboj osnovice malog trokuta i otvoren put padu prema 250 – potpori do sad potvrđenoj 2x

– linija potpore koju ste označili za sad nije potvrđena pa se zato za nju nisam odlučio

– pravi kupovni signal sam naveo : zatvaranje i ostanak iznad 275 ( probijanje otpora od 13.10 2009, SMA20, prelazak +DI iznad -DI itd…)

– srednji rok ulaz 220 : moguće, kao i mir u svijetu, zašto ne?

Krepat ma ne molat

užas
definitivno, poslidnja tvoja analiza koju san pročitala, i graf koji san otvorila
svakin novin grafon, diskreditiraš tehničku u svakon pogledu

crtaš linije bez ikakva smisla, bez oslonca u grafu
dokaz – zelene trend linije sa prvog grafa nema na drugom. ucrta si nekakvu novu, s novim nagibom

ja san se poturdila dodat je na tvoj drugi graf (lila crta)

nek se splićo ne uvridi, ali i njegove crte i grafi imaju više smisla



do sad sam radio TA sa programom hermes lite kojeg su danas ukinuli, pa ako ima neko neki prijedlog koji program da si nabavim bio bi zahvalan da mi kaze( po mogucnosti da se moze skinut sa neta)…Hvala! Lp

ja ti savjetujem da se umjesto tehničkog crtanja baviš matematikom. fundamentalna analiza ti je puno sigurnija od tehničke analize. prodaj koncem travnja /početkom svibnja, kupuj koncem studenog/početkom prosinca.
[/quote]
ok, ali ja sam pitao u vezi programa za TA, a ne dali trebam analizirat po TA ili po fundamentu

@ Nasdaq
Hvala i ja vas pozdravljam….
– opće poznata stvar da u TA postoji samo jedan način ispravnog analiziranja ( vaš ) i samo jedna ispravna strategija ( vaša )
– lila crta koju ste stavili na moj drugi graf pokazuje da niste shvatili što sam htio reći, ali to vas ne smeta da dokazujete kako ste jedino vi u pravu
– na prvom grafu je povučena pomoćna linija (zeleno) po završnim cijenama u tom razdoblju (vrhovi 29.09 i 09.12) što daje moguće lokalno dno – koje se tek treba dokazati. Trenutno oscilatori upućuju na to.
– na drugom grafu povučena je stara linija trenda sa vrha 26.04 2010 preko vrha 14.12 2010. Takav način korištenja starih linija trenda ( VV=>D, DD=>V ) vrlo često precizno definira otpore i lokalna dna ili vrhove. U kombinaciji sa oscilatorima mogu poslužiti kao rani ulazni(izlazni) signali te način za određivanje target razina.
lp

Krepat ma ne molat

@ Nasdaq
Hvala i ja vas pozdravljam….
– opće poznata stvar da u TA postoji samo jedan način ispravnog analiziranja ( vaš ) i samo jedna ispravna strategija ( vaša ) [lol].
U čemu je nesporazum ?!, možda ste i jedan i drugi u pravu. Najprije gore, pa dolje. Toliko ima buy/sell kombinacija indikatora, da je izlišno govoriti koji su ok a koji nisu. Iz prakse macd se pokazao kao najvjerodostojniji, pa tako u kombinaciji s drugim daje odlične rezultate. Nema tu previše mudrolije, kladi se na sigurno i to po uspostavi trenda, o preokretima je izlišno govoriti. Konkretno za adrs postoji velika TA vjerojatnost za gore, (uzevši u obzir i moguću dividendu), to znači uzlet desnog ramena. Potom recimo mogući neredi u arabiji koje će amerikanci popratiti kao i ostali svijet, te ovisno o dužini mogućeg sukoba, eto adrisa na 220 tj. realizaciji ovog h&s.

Ovako ja vidim adris
Svaki komentar je dobrodošao.


do sad sam radio TA sa programom hermes lite kojeg su danas ukinuli, pa ako ima neko neki prijedlog koji program da si nabavim bio bi zahvalan da mi kaze( po mogucnosti da se moze skinut sa neta)…Hvala! Lp

I mene muči isti problem. Koristio sam dugo Sfera station pa još duže Hermes Lite. Kako im je ono pisalo na web-u "besplatno zauvijek" ili tako nešto slično. I stvarno je bilo besplatno, ali ono zauvijek su usrali.
[angry]

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.


Ovako ja vidim adris
Svaki komentar je dobrodošao.


to je to…. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ovako ja vidim adris
Svaki komentar je dobrodošao.


Za dobrim konjem se dize prasina.



zanimljiv valutni par [rolleyes]

na tjednom radi 5icu i onda ide korekcija. i to vuče na LD. i kako je pri kraju, nije baš neka sreća od ulaza na dnevnom.

Na H1-H4 skroz korektno.

[/quote]
obrazac jos drzi ,ceka se proboj

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




zanimljiv valutni par [rolleyes]

na tjednom radi 5icu i onda ide korekcija. i to vuče na LD. i kako je pri kraju, nije baš neka sreća od ulaza na dnevnom.

Na H1-H4 skroz korektno.

[/quote]
obrazac jos drzi ,ceka se proboj
[/quote]

vjetar trenutačno puše u vašem smjeru.

meni se moj predloženi count i dalje čini OK.

New Report

Close