Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@ Khm
hm hm mislim da je predugo razdoblje da bi se govorilo o klinu. Dionica slaže nove više vrhove i dna dakle još uvijek je u rastućem trendu. Na razini od 510 kn bio je dvostruki vrh pa pad pa su se cijene dosta vremena vrtile nešto ispod 500 kn da bi konočno uslijedio proboj preko 500 kn.
Ja bi se fokusiorao na razine od 500 kn tu bi trebao biti jaki otpor padu pa tek eventualno padanjem ispod ove razine razmatrao mogući razvoj situacije.

Slažem se s tobom.. 500Kn potpora.. Treba pratiti..

A vezano za klin, ja nemam spoznaju da imaju rok trajanja.. Možda su rijetki ovako dugoročni klinovi, ali to ništa ne mijenja..
[/quote]
John J.Murphy kaže :
"Klin obično traje više od jednog mjeseca al ne više od tri , što ga stavlja u srednjeročnu kategoriju cjenovnog obrasca."
[/quote]
"Average formation length. I used a minimum wedge length of 3 weeks with no upper limit. However, it is rare for wedges to be longer than 4 months. In my study of 542 patterns, the average length was less than 2 months." Bulkowski
[/quote]
Ok ti šibaš po Bulkovskom zašto ići u nategnuto područje kad sam autor kaže da na 542 formacije prosječan klin je trajao oko 2 mjeseca, a mi ovdje pričamo skoro o dvije godine na tickeru KOEI.
Ok i da je vremenski rok klina neograničen kolike su šanse da se nekakva takva formacija i ostvari.
Iz ovog razloga nisam sklon mega dugim formacijama klinova.

@nikson

Ja ću samo postat primjer klina od skoro godinu dana, pa da završimo s ovim.. lp

ps. THNK, ista stvar..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



Jdpl se zasad odbio od sma100, kao što khm kaže da ne vjeruje u broad.wedge, ja da, sve dok se ne poništi. Uglavnom nije vrijeme za kupnju/prodaju.

kolega ako nije vrijeme za kupnju /prodaju………pa šta je onda…… [lol]
[/quote]
Malo glupo zvuči, ali to znači ne djeluj. Ne kupuj zbog klina, ali ako si u njemu i ne prodaji obzirom na divergenciju. Kupuj ako prođe donju strelicu, u međuvremenu macd bi se prekrižio, kao i di+/di-. Ako pogledaš malo bolje na graf, vrijeme za kupnju je bilo na sjecištu 3 sma, i s križanjem gornji indikatora, a rsi prešao pedesetu. A ako si dugoročni, ne gledaj i uživaj.

khmm kakvo ti je vidjenje tiska nakon ovog dubokog pada od 30 %

pepe7

Posljednja nada za medvjede u Americi prije novog vrha je Gartley!!!



@nikson

Ja ću samo postat primjer klina od skoro godinu dana, pa da završimo s ovim.. lp

ps. THNK, ista stvar..


Kakvi bi bili cjenovni targeti za ove rastuće klinove na VDKT i THNK trebali bi roknut ispod samomog početka klina??




@nikson

Ja ću samo postat primjer klina od skoro godinu dana, pa da završimo s ovim.. lp

ps. THNK, ista stvar..


Kakvi bi bili cjenovni targeti za ove rastuće klinove na VDKT i THNK trebali bi roknut ispod samomog početka klina??
[/quote]
Target je najniža točka klina.. Ucrtao sam strelicu s projekcijom cijene.. Kao što vidiš, savršeno odrađeno..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


khmm kakvo ti je vidjenje tiska nakon ovog dubokog pada od 30 %

Ovako nekako ja to vidim.. Tko bi ga znao..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

KHMM,
može li nešto za KORF – please!!!

A rasući klin je formacija nastavaka padajućeg trenda po meni da je bio idealan klin cijena je morala još malo past tamo ispod oznake. Ok to su bila pre luda vremena pa ne treba tražit dlaku u jajejetu.

A u P.M. izgubio sam cijelo jutro na PD al mi nije žao kad se normalno komunicira.



khmm kakvo ti je vidjenje tiska nakon ovog dubokog pada od 30 %

Ovako nekako ja to vidim.. Tko bi ga znao..
[/quote]

Zanimljivo. [thumbsup]

petina slobodno prokomentiraj , jako šturi komentar. dobrodošao svaki stav i mišljenje [thumbsup]

pepe7

New Report

Close