Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle, koji je razlog današnjeg skoka DDJH zasad se još ne zna (valjda neki postoji), ali grafički stoji više no dobro (tjedni graf):

Dok je bullish cross s EMA 11/55 bio još pred 5 tjedana, ovaj tjedan će izgleda (kako zasad stvari stoje) završiti i s bullish crossom s EMA 11/66 linijama, koji je precizniji, tj. daje manje "fake signala", s obzirom na duže staze. [thumbsup]

Nešto što je, npr. na građevincima još daleko od nastajanja…

Sve u svemu, grafički zanimljiv razvoj situacije.
No, ostaje da vidimo i realan – što, zašto, kako…

P.S. Bearish cross, dogodio se u tjednu 14.3.2008. (pred skoro točno 3 godine), kad je cijena bila oko 170 kn.


zamolila bi kolegu khmma-a sto ima za reci za koei-r-a. unaprijed zahvalna.

Izvolite..

Rastući klin.. Došao je do targeta koji sam dao prije par mjeseci (cca 600).. Imate potporu na donjoj liniji klina.. Nakon toga, tko zna.. Probojem na dolje, target Vam je zaokružen na grafu..
Postoji još jedna šansa da zapne u kanalu, ali o tom po tom..

Ima puno boljih prilika, IMHO..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


a može i jdpl kda je već…………..thx [thumbsup]

Uh.. Već sam pisao o velikom klinu s dugoročnim targetom od cca 240-250Kn..

Kratkoročno, probijen je Broadening Wedge.. Uglavnom, kratkoročni target bi bio cca 130Kn..
Osobno sumnjam da će past do tamo jer ima brdo potpora označenih zeleno..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Tankešn……… [smiley]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

khmm

mogu li zamolit jednu analizu za vdkt
hvala

@ Khm
hm hm mislim da je predugo razdoblje da bi se govorilo o klinu. Dionica slaže nove više vrhove i dna dakle još uvijek je u rastućem trendu. Na razini od 510 kn bio je dvostruki vrh pa pad pa su se cijene dosta vremena vrtile nešto ispod 500 kn da bi konočno uslijedio proboj preko 500 kn.
Ja bi se fokusiorao na razine od 500 kn tu bi trebao biti jaki otpor padu pa tek eventualno padanjem ispod ove razine razmatrao mogući razvoj situacije.

Jdpl se zasad odbio od sma100, kao što khm kaže da ne vjeruje u broad.wedge, ja da, sve dok se ne poništi. Uglavnom nije vrijeme za kupnju/prodaju.


@ Khm
hm hm mislim da je predugo razdoblje da bi se govorilo o klinu. Dionica slaže nove više vrhove i dna dakle još uvijek je u rastućem trendu. Na razini od 510 kn bio je dvostruki vrh pa pad pa su se cijene dosta vremena vrtile nešto ispod 500 kn da bi konočno uslijedio proboj preko 500 kn.
Ja bi se fokusiorao na razine od 500 kn tu bi trebao biti jaki otpor padu pa tek eventualno padanjem ispod ove razine razmatrao mogući razvoj situacije.

Slažem se s tobom.. 500Kn potpora.. Treba pratiti..

A vezano za klin, ja nemam spoznaju da imaju rok trajanja.. Možda su rijetki ovako dugoročni klinovi, ali to ništa ne mijenja..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



@ Khm
hm hm mislim da je predugo razdoblje da bi se govorilo o klinu. Dionica slaže nove više vrhove i dna dakle još uvijek je u rastućem trendu. Na razini od 510 kn bio je dvostruki vrh pa pad pa su se cijene dosta vremena vrtile nešto ispod 500 kn da bi konočno uslijedio proboj preko 500 kn.
Ja bi se fokusiorao na razine od 500 kn tu bi trebao biti jaki otpor padu pa tek eventualno padanjem ispod ove razine razmatrao mogući razvoj situacije.

Slažem se s tobom.. 500Kn potpora.. Treba pratiti..

A vezano za klin, ja nemam spoznaju da imaju rok trajanja.. Možda su rijetki ovako dugoročni klinovi, ali to ništa ne mijenja..
[/quote]
John J.Murphy kaže :
"Klin obično traje više od jednog mjeseca al ne više od tri , što ga stavlja u srednjeročnu kategoriju cjenovnog obrasca."


khmm

mogu li zamolit jednu analizu za vdkt
hvala


Dugoročnu znate.. Padajući klin, target cca 450Kn..
Kratkoročno je uhvatio potporu na fibo razini na cca 250Kn.. Za nešto više traba pričekat.. Možda tu bude i cup&handle, ali ovo je već nagađanje..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Jdpl se zasad odbio od sma100, kao što khm kaže da ne vjeruje u broad.wedge, ja da, sve dok se ne poništi. Uglavnom nije vrijeme za kupnju/prodaju.

kolega ako nije vrijeme za kupnju /prodaju………pa šta je onda…… [lol]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA




@ Khm
hm hm mislim da je predugo razdoblje da bi se govorilo o klinu. Dionica slaže nove više vrhove i dna dakle još uvijek je u rastućem trendu. Na razini od 510 kn bio je dvostruki vrh pa pad pa su se cijene dosta vremena vrtile nešto ispod 500 kn da bi konočno uslijedio proboj preko 500 kn.
Ja bi se fokusiorao na razine od 500 kn tu bi trebao biti jaki otpor padu pa tek eventualno padanjem ispod ove razine razmatrao mogući razvoj situacije.

Slažem se s tobom.. 500Kn potpora.. Treba pratiti..

A vezano za klin, ja nemam spoznaju da imaju rok trajanja.. Možda su rijetki ovako dugoročni klinovi, ali to ništa ne mijenja..
[/quote]
John J.Murphy kaže :
"Klin obično traje više od jednog mjeseca al ne više od tri , što ga stavlja u srednjeročnu kategoriju cjenovnog obrasca."
[/quote]
"Average formation length. I used a minimum wedge length of 3 weeks with no upper limit. However, it is rare for wedges to be longer than 4 months. In my study of 542 patterns, the average length was less than 2 months." Bulkowski

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

New Report

Close