Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vlad1111: ” na prethodnoj stranici je graf djia-e postan jučer. kanal je probijen već danas. ako se ameri stabiliziraju ili, još bolje, krenu još više s velikim volumenom, mijenja se ozračje u cijelom svijetu investiranja. ” a kako ce to pomoci onima u cashu?[cry] cijenjenoj kolegici michel99?[kiss] ili cuvenom Von Braunu?[huh]

A tek nakon sutra? Bit će to težak vikend nekima…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


mise99: ” krpa: ” fazan: ” Krpa što kažu jučerašnji grafikoni, ovako napamet čini mi se puno hamera i dugih svijeća … ” Kažu da nema potvrde prokreta [smiley] ” Molila bih sada pomoć; da li je sada trend rastući ili padajući. Stvarno ste me prije nekoliko dana zbunili. Da li je rastući nakon 10-tak dana trgovanja ili tek kada budemo imali potvrdu da smo u rastućem trendu? Kod HT mi je naravno jasno. Hvala. ” Alooo, kolegice ,MISE99 PA OVO JE POST od nočas u 01.19 i sada ponovo popodne pišete na PRVI MAJ, so,what are vi radite,but zaista, lijepo vrijeme a vi ovisnik,ima puno ljepih stvari u životu,puno ljepših od burze, a ako želite malo zaraditi,i usput uživati bez stresa, uzmite HT i mirno i strpljivo…garant 30% godišnje bez po muke,živjeli [thumbsup]

Vidiš kolega, ja sam bila na forumu noćas, spavala do 13 sati, otišla van na lijepi ručak, dok si ti na ovom forumu i čitaš što i kada ja pišem. I ja mislim da ima puno ljepših stvari od burze. A HT neću uzeti iako će sutra malo gore. Mogu ga uzeti na jedan dan.


ima li tko kakvu analizu nasdaq, dji, s&p, lijen sam tražiti, ali me zanimaju granice o kojima vlad zbori … thnx

Granice su probijene.

Sad lijepo crobex preko 4000 u ponedjeljak.
Nije sala ljudi sjetite se onih blokada prosli tjedan, tri dana zaredom ako se dobro sjecam
E sad se stvar ponavlja pa si mozete zamislit promet, bit ce po asku brzo i puno ode sve gore u pi…u materinu
Ali nemojte se rugati ovima u cashu, pa na njima cemo mi svi zaraditi u ponedjeljak, utorak i srijedu, da nema njih ne bi bilo ni nas[proud]
Samo bih htio primjetiti kako mi danas bez veze ne trgujemo i nije mi jasno zasto[huh]
Pozdrav svima i sretno slijedeci tjedan

BEZ PANIKE, MOLIM

Ne trguje se zato da bi ljudi koji imaju cash ljepo sjeli, odmorili i razmislili što dulje šta kupit. I onda panika u ponedeljak i daj šta daš.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


zg28: ” Ne trguje se zato da bi ljudi koji imaju cash ljepo sjeli, odmorili i razmislili što dulje šta kupit. I onda panika u ponedeljak i daj šta daš. ” Razmisljanje je stetno i pogubno[smiley]

Slažem se samo bez panike.


Ne trguje se zato da bi ljudi koji imaju cash ljepo sjeli, odmorili i razmislili što dulje šta kupit. I onda panika u ponedeljak i daj šta daš.

Upravo zato se danas ne trguje, da ne bi ljudi panično kupovali u jutro, a poslijepodne ili u ponedjeljak plakali. Ovo je super što se dogodilo. Čini mi se ZSE spašava ljude od skupe kupnje.

U ovom trenutku (do daljnjega)samo najveći luzeri su u Cash-u,Osobno od 22.04. potpuno u dionicama.

[url]http://[/url]

Ako Dow ponovo završi preko 13.000 – da li je to potvrda prekreta ?
Ako ne završi preko 13 onda su nas zeznuli sa neradnim petkom, jer će svi osim nas kapitalizirati proboj . Inače, uglavnom sve moje dionice (100% sam u dionicama) daju prodajne signale (bar ih ja tako tumačim ) ,pa sam na sto muka što raditi u ponedjeljak.

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

***obrisano***

i, jedan naputak za sve one koji se plaše jačih korekcija:
prodajte sve dionice nakon pada index-a od ca 5% tijekom najmanje 2 dana.
time nešto gubite u slučaju naglog pozitivnog preokreta, ali minimizirate gubitak u slučaju nastavka korekcije.
[cool]
i, ne treba vam ewt…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

i, savjet za ponovni ulaz…
1. TA indeksa (macd, rsi) s buy signalom;
2. indeks narastao barem 4% (od zadnjeg minimuma) tijekom barem 2 dana (najčešće se to ostvari usporedno s ispunjavanjem 1. uvjeta)

i, opet vam ne treba ewt…[cool]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vidim na većini dionica da se MACD graf vinuo u visine i da bi vrlo brzo mogao se prekrižiti za SELL signal.
Williams je dosta dugo u području BUY, tako da bi uskoro mogao u SELL.
RSI se počeo dvoumiti oko signalne linije 50.
Gornji bollinger smo skoro dotakli i krenuli dolje, a ako krenemo gore, mislim da ćemo još samo 4-5%.
Usporava se rast na većini dionica. Umjesto da je bio lagani rast pa onda jaki, obratno se dogodilo, što ukazuje na zaustavljanje rasta i odbijanje od psihološke granice.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close