Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo da se slozim s kolegama koji su ustvrdili sto jednostavnije to bolje!
Upravo na tragu jednostavnosti otkrivaju nam se najuspjesniji setupi.
Europa; ocekivati uspjesan proboj proslogodisnjeg vrha nakon ovog zadnjeg sprinta mogu samo junaci
svakog trzista (oni sto uvujek kupe na vrhu,a prodaju na dnu)!
Spremao se jedan klasicni Bull Trap, imali smo raznorazne divergencije, lupali u gornju liniju kanala..
Ja sam cekao divergenciju dax-a i europe (pisao sam o tome u 9 mjesecu,na dnevnom tf su i dalje nepogresive pa sam ih poceo koristiti i na kracim tf)
U petak se pojavila i to je bilo to,medjutim ponedjeljak ujutro je donio novi hihg na dax, na koji europa nije nije ni trznula i pojavila se dupla neg. div. znak da se podeblja short!
Izlaz je bio jucer kao sto sam i jucer napisao, ali 70% pozicije jer ionako ocekujem podrsku na euro50 oko 2900 i nije mi se dalo riskirati sigurnih 30 puntica za eventualno jos 30(omjer rizika koji rijetko toleriram)!
Ovih 30% je za slucaj da prosvira razinu 2900 jer bi onda mogao biti vodopad, ali toj opciji ne dajem previse sanse(barem ne odmah sada) Ako trziste pokaze snagu zatvara se i ostatak!

Nafta je uvijek jednostavna, ali ovaj put je bilo stvarno lagano.

Spread izmedju wti i brenta je prije dva tjedna dosao na 15$. Wti je i dalje pomalo padao brent rastao i prosli tjedan ta je razlika dosla na 20$. To je vec bilo smijesno i morao se dogoditi nekakav obrat, medjutim trgujemo na osnovu TA, a ne onoga sto bi trebalo biti ili sto je smijesno ili tuzno.
Trend je padajuci dok se ne dokaze suprotno, tek u proslu srijedu futuresi su probili liniju padajuceg trenda testirali je sve onako skolski i od onda samo grabe!
Pravi vatromet je unatoc svom sranju koje se dogadja poceo tek u ponedjeljak zato sto je u petak bio ex. date i jos poneke gluposti da skroz na zagnojim nije bitno…
Meni je na nafti pomogao i kukulela-paralela obrazac kojeg sam jednom predstavio ovdje cini mi se ovog ljeta nisam siguran….

Evo jos i na kraju Ameri, s njima nisam trgovao uopce, ali jedan pogled na ovaj mjesec……
Na kraju jos jednom da ponovim sto jednostavnije to bolje….

DDJH – zastavica, trend up, volumen ok

Leonidas – posudio tvoj graf za index sp 500. Nacrtao sam donji target indexa sp 500 cca. 1290 (moguce, da je pad već završen). Nakon toga očekujem rast prema 1400+++. Naravno za za mesec – dva.

Prilika je to za dobar šoping. [cool]

Što je s mojom INGRom ?

Trebala je rast sa 16.50 – 17 kn na više bar 18-20 min. po vašim targetima …
a ona otresla 10% i više ….
Nemože niti tehnička protiv INGR-R-A .. [thumbsup] takvo loše poslovanje je još neviđeno….

INGR-R-A – može li gore , mislim up…..

smanjuje se minus.......


DDJH – zastavica, trend up, volumen ok

Što mislite koji je target i u kojem vremenskom roku, hoće li sada do 5x ili će korekcija?

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "



DDJH – zastavica, trend up, volumen ok

Što mislite koji je target i u kojem vremenskom roku, hoće li sada do 5x ili će korekcija?
[/quote]

Procijenio bih 60 kn za cca 2 mj, pod uvjetom da probijemo 52 kn.
Moguća je korekcija.

@crveni

zahvaljujem

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Da li Hammer svijeća u up trendu znači još uvijek bullish buy signal. Formirala se na SPX prilikom odbijanca od MA 50?

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..


Leonidas – posudio tvoj graf za index sp 500. Nacrtao sam donji target indexa sp 500 cca. 1290 (moguce, da je pad već završen). Nakon toga očekujem rast prema 1400+++. Naravno za za mesec – dva.

Prilika je to za dobar šoping. [cool]

Ne bi se složio. Zašto ? Svatko tko prati SPX index zna da je isti imao veliki rast od 1010-1345 bodova. U tom rastu su dobro vidljiva 5 valova koji odgovaraju fibo omjerima.
Nakon takvog velikog impulsa (1010-1345), mora uslijediti korektivni obrazac (velik val 2) koji po EWT pravilima mora iskorigirati taj rast bar za 20%. Dakle SPX bi trebao još pasti. Moguće da ide odbijanac , ali nakon toga trebalo bi biti još pada.
Kada se radi notacija, onda bi se trebalo voditi računa o velikim valovima (na dugoročnom grafu) i paziti da se notocijom ne prekrše njihova pravila.

Da se razumjemo, to je moje viđenje i ne mora značiti da je ono 100% točno…

Interesantno je da uvaženi kolega delux je već mjesecima min 60% u kešu a u ovim dionicama kojima je
prinis mu je kao u stambenoj štedionici………

Pa moglo je se već uzet od 20-40% na nekim dionicama ove godine………

Toliko o njegovom znanju…..

cmokač kolega
[kiss]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

A kad je bio najveći pad 2008 bio je ful u dionicama…………

Samo konta deluxa i nemože se falit……….

[bye]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Interesantno je da uvaženi kolega delux je već mjesecima min 60% u kešu a u ovim dionicama kojima je
prinis mu je kao u stambenoj štedionici………

Pa moglo je se već uzet od 20-40% na nekim dionicama ove godine………

Toliko o njegovom znanju…..

cmokač kolega
[kiss]

ispričavam se ali ovo nije komentar za ovu temu…
nemam namjeru nikog branit ali u vašem potpisu stoji JDPL-ZVZD-ADRS-još jednu skupljam tako je i u potpisu vašeg kolege deluxa jedno vrijeme stajao i KSST a sad ga više nema…razmislite koliki mu je mogao biti prinos samo tu …toliko o tome…

jučer sam zamolija poštovane tehničare da se malo zabave grafom naše burze, analizom i predviđanjima, te da i u tom smjeru razviju dio diskusije…
nadam se da u skorije vrime će rasprava krenit i u tom smjeru…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo

New Report

Close