Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Definitivno ATPL puno bolja -sigurnija- kupnja od ingre…..
ATPL je zacimentirana i već duže vremena stoji na mjestu za razliku nekoliko purana koji su letjeli po 50%-100%……
I sad bi na preokretu vozarina trebali bit povoljniji ti purani od ATPL…..
Definitivno atpl……i po TA i fundamentima….

Kolega ivano prestanite obmanjivati korisnike ovog foruma i pogledajte malo graf atpl. vidjeti ćete da cijena atpl ne ovisi toliko o rastu ili padu bdi-a već isključivo o fondovima i velikim investitorima.
stoga kako cijena nije pratila bdi u padu neće ga pratiti niti u rastu ako to velike ne odluče. držite se vi jdpl tu ste kod kuće i u pon. pripremite dosta casha trebati će vam ako budete željeli održati cijenu iznad 158 kn i 153 kn jer će onda lako probiti i fibo na cca 150 kn, a onda ni ispadanje iz rastućeg trenda nije nemoguće jer je 146 kn vrlo blizu, a nakon toga možete je braniti na 140 jer će tu biti dosta jakog otpora.

Evo kol .pogledajte post na ksst od 26.o1.,sa malim novcima mogli ste zaradit pa i moderator iako sam na 24%,nekima sam pisao i privat ,znači sa 20 000kn neto cca10 000kn za 3 dana ,uživajte u biznisu….. [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


I sad bi na preokretu vozarina …..

priokret?
sad?
kakav? iz pada u poniranje?

ajde, kad već ti bez argumenata lupetaš po ovoj temi, mogu i ja šarati po grafima

Ovo je zanimljivo. Američki Dow Jones Industrial Average od 1900 godine do danas. Što sljedi? Mislim, da ipak rast ove godine.

http://stockcharts.com/charts/historical/djia1900.html

Da se vratim malo na INGR.
Vrag mi nije dao mira, učinilo mi se da sam nešto slično vidio na BLJE (ne pratim ga baš otkako je prešao 60ak kn).
I doista, jako puno sličnosti… [huh]

U privitku – TJEDNI grafovi obje dionice.

Dakle ovako:

U proljeće 2009. imali smo skrivene medvjeđe divergencije na OBJE:
cijena – LH
oscilator – HH
Uz to, promet je bio veći na nižim vrhovima, što je isto tako sličnost (a i medvjeđa div., ne? )

Druga divergencija (kraj 2010-poč 2011) je obična bikovska:
cijena – LL
oscilator – HL

Kod Belja je bio prisutan porast prometa na dotad najviše količine ikad (sjetimo se – "radnici su prodavali dionice", ići će to na 50, 40, 30… [lol] ) a kad tamo, divergencija je učinila svoje (kao i medvjeđa u 2009.) – cijena je značajno porasla, dogodio se sad i tjedni BUY signal po EMA10/55 linijama, a promet sve veći i veći ("radnici sad prodaju dionice po puno većim cijenama").

Doista me zanima kako će se stvari na Ingri odvijati, ali nakon ovih grafova nameće mi se ona filmska: "svaka sličnost je slučajna" [huh]

@shefsale

Odlična paralela.
Ponašanje kretanja cijene kod Belja je vrlo logično. Kad neko želi iskrcati veću količinu odgovara mu prast cijene, ne bili namamio kupce, a kod Belja se dogodio suprotni scenarij.
Što se tiče Ingre složio bih se s citatom o slučajnim sličnostima. To je zasada na "we’ll see".

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ako mene pitate, a ne pitate, onda mislim i da INGRA i ATPL imaju trend rasta.

Tko veći ? Ovisi o fondovima u oba slučaja !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Definitivno ATPL puno bolja -sigurnija- kupnja od ingre…..
ATPL je zacimentirana i već duže vremena stoji na mjestu za razliku nekoliko purana koji su letjeli po 50%-100%……
I sad bi na preokretu vozarina trebali bit povoljniji ti purani od ATPL…..
Definitivno atpl……i po TA i fundamentima….

Brodarima tek slijedi najteže razdoblje, jer se bore na globanom tržištu, koje će dugoročno biti pretrpano konkurencijom, što se i očituje u zadnjem padu BDI-a. Možda (vjerojano) će proći i godine dok dođe do pozitivne konjukture za tu industriju.
Naši purani kaliko su i do sada bili ovisni o mikroklimi, koja ih u zadnje tri godine gazila. Smjena vlasti, MMF itd, može im samo poboljšati položaj.
Dakle purani mogu postati albatrosi, dok brodari u međuvremenu imaju dobru perspektivu postati nojevi.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Odličan graf kolega shefsale. Osobno mislim da će INGRA do 40kn proći kao kroz maslo stoga kupujem i dalje.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....

pozdrav
imam 2 pitanja ,pa ako je netko voljan…

1.da li postoji TA ili neki graf kojim bi se moglo predvidjeti buduce kretanje BDI-a?ako postoji mozete li to objaviti(i malo objasniti)
nikad nisam ulagao u dionice voden TA i grafovima pa ne znam protumaciti sta znace sve te crte krivulje i ostalo…
2.sta mislite o ksst-r-a?(molim savjet-kupiti ili ne)
savijet i komentare za ovu dionicu sam molio na temi best buy,a umjesto savjeta izbombardirali me jedinicama.nadam se da to nece biti slucaj i ovdje,jer mi se cinite ozbiljniji i profesionalniji.

unaprijed hvala

svakoga dana u svakom pogledu...

1.ne postoji…sve je to ko i Nostradamus, bit će, hoće, neće…ko horoskop, otprilike, pa ako hoćeš ulagati na to, okreni u novinama horoskop i ako ti kažu da je dobar dan za ulaganja, opali neku dionicu pa šta bude.

2.ko to zna, za bilo koju dionicu si mogao tako pitat. da neko zna da će rast kupio bi prvo sebi i obratno…to vrijedi za sve dionice, indexe itd…

nadam se da sam pomogao,
laku noć

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

CROBEX

Potpora numero uno..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

New Report

Close