Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospodine Leconte, može li tehnička analiza za ATPL u sljedećih mjesec dana?

http://finance.yahoo.com/echarts?s=DSX+Interactive#chart3:symbol=dsx;range=3m;indicator=volume+macd+stochasticslow;charttype=candlestick;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Gospodine Leconte, može li tehnička analiza za ATPL u sljedećih mjesec dana?

http://finance.yahoo.com/echarts?s=DSX+Interactive#chart3:symbol=dsx;range=3m;indicator=volume+macd+stochasticslow;charttype=candlestick;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

može
proboj 780 pa rast do 900…
preporučam kupnju jer firma danas vrijedi 200 milja $ a u roku dvije godine stiže 7 brodova vrijednih 270 milja $ … nema frke za AP



evo ponovo bi zamolija sad kad je trgovina gotova analizu za IGH…

Evo pa si guštaj.. Građevina, od prije mjesec i kusur.. Sad ne izgleda tako nevjerojatno, zar ne..

Vaš link
[/quote]

Poštovani,
nisam slučajno zatražio analizu nakon vašeg komentara… [thumbsup]
zahvaljujem vam na trudu, nadam se guštate koliko i ja… [rolleyes]

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo

Još malo tehničke o Ingri:

A) Ingra dnevni graf:

1) RSI je napravio higher high, cijena lower high -> skrivena pozitivna divergencija
2) EMA 10 ide prema EMA 55 i iako se još nisu prekrižile kao kod VLDS, čini se da bi se mogle ubrzo prekrižiti, jer:
3) od pada na 14,x do rasta na 19,x (odigrano u 3 dana) imali smo trokut, cijena se kretala unutar njega (nije nacrtan, ali može se lako predočiti) plus što se kretala 10 dana skoro pa u lipu između EMA10 i EMA55 linija (doista interesantno!) da bi danas napravila proboj iz tog trokuta na povećem prometu (4. najveći promet ikad, nakon ta 3 dana kad je bio veći).

B) Pogled na tjedni graf i ADX (DM system) daje još zanimljiviju sliku:

ADX je napravio higher high kako u odnosu na 10/2010, tako i na 3/2009 (crna crta), dok je cijena napravila lower low – kako prema 10/2010, tako još više prema 3/2009.
Implikacije ADX-a iznad 50, kad je DI- iznad DI+ mogu se lako uočiti usporedbom proljeća 2009 sa sadašnjim razdobljem.

Tehnički gledano Ingra je zrela za značajniji rast.
A uz to, tu je i ova zastavica koju je tigrus spominjao.

Što se tiče targeta, bacaju se razni, od 20-22, ali ja bih hrabro spomenuo i gornji boll na tjednom grafu od nešto preko 24, pa ćemo vidjeti dokud će dogurati. [smiley]


Još malo tehničke o Ingri:

A) Ingra dnevni graf:

1) RSI je napravio higher high, cijena lower high -> skrivena pozitivna divergencija
2) EMA 10 ide prema EMA 55 i iako se još nisu prekrižile kao kod VLDS, čini se da bi se mogle ubrzo prekrižiti, jer:
3) od pada na 14,x do rasta na 19,x (odigrano u 3 dana) imali smo trokut, cijena se kretala unutar njega (nije nacrtan, ali može se lako predočiti) plus što se kretala 10 dana skoro pa u lipu između EMA10 i EMA55 linija (doista interesantno!) da bi danas napravila proboj iz tog trokuta na povećem prometu (4. najveći promet ikad, nakon ta 3 dana kad je bio veći).

B) Pogled na tjedni graf i ADX (DM system) daje još zanimljiviju sliku:

ADX je napravio higher high kako u odnosu na 10/2010, tako i na 3/2009 (crna crta), dok je cijena napravila lower low – kako prema 10/2010, tako još više prema 3/2009.
Implikacije ADX-a iznad 50, kad je DI- iznad DI+ mogu se lako uočiti usporedbom proljeća 2009 sa sadašnjim razdobljem.

Tehnički gledano Ingra je zrela za značajniji rast.
A uz to, tu je i ova zastavica koju je tigrus spominjao.

Što se tiče targeta, bacaju se razni, od 20-22, ali ja bih hrabro spomenuo i gornji boll na tjednom grafu od nešto preko 24, pa ćemo vidjeti dokud će dogurati. [smiley]

Točno, moram priznati otkad ste se prebacili na poslovni forum,da svojim postovima značajno pridonosite kvaliteti istog.

Molim kompetentnu osobu za komentar AUHR-R-A. Izgleda mi dosta zanimljivo glede mogućeg proboja, ali bi htio čuti mišljenje. Hvala.

bdi.. ide on polako
od prošle sedmice već minus 14%
ide dalje

DLKV-R-A

Za kolegu evomeopet.. Rastući trend netaknut.. Potpora na 312Kn, ako popusti imate zaokruženu zelenu zonu, a onda ćete vjerojatno dobit i skrivenu poz. divergenciju..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


bdi.. ide on polako
od prošle sedmice već minus 14%
ide dalje

mislim da je čak impozantnije od toga, činjenica da je vrijednost BDI-a danas na istoj razini na kojoj je bio samo 3 mjeseca prije prethodnog dna svih indeksa, iz ožujka 2009.

Nešto se gadno iza brda valja.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Da le je po teh. sve ono što je bilo dobro za INGRu , sad palo u vodu?

smanjuje se minus.......

Nitko?
mislim da nema te tehničke analize , koja može pomoć ovoj paćenici….
Budete li vi tehničari u pravu , skidam kapu i odmah naručujem analize i po tome odsad trgujem.
3 god. sam u INGRi i iz perspektive mi se čini nemoguć dolazak na 22 KN , pogotovo ako će ostali
građevinci padat…
Izuzev ako se poklopi pa slučajno potpiše neki velik ugovor, ne najava već ugovor , al onda to nije po tehničkoj?

smanjuje se minus.......

I da , pitanje možda izgleda zlobno , nije mi namjera ocrnjivati Vaš rad …
Niti ga uspoređivati s drugim analizama , to sam prerastao …
Hvala na odgovoru…

smanjuje se minus.......

New Report

Close