Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Jasno mi je, tu se samo prica i preklapa kao i uvjek. Jel itko u Hrvatskoj napravio backtesting od pocetka burze i testirao oscilatore, indicatore i chart patterns, candlestick patterns, a da i ne govorim o Elliot Waves i Fibonacci (koji mi se cine popularni u HR, a u stvari su najmanje korisni)? Ne vidim smisla diskutirati, a kamoli investirati, na bazi tehnicke analize koja je bazirana na americkim empirijskim podacima, a da se prvo ne provjeri dal li to uopce ima korelacije na HR burzi. Mlacenje prazne slame.

Aj ti to lijepo sve iz backtestiraj pa javi kakva je korelacija između crobexa i SP-a te ima li smisla diskutirati i ulagati po TA na ZSE.
[/quote]

He, he…čovjek se registrira, kaže da prvi put čita forum, a u slijedećem postu da se tu samo priča kao i uvijek…
Hedge fondovi u Americi zarađuju po njemu konstantno 3-5% mjesečno što ispada 60% godišnje…Pa jel tamo onda itko štedi ???
Inače ne volim pisat o novim userima, al kad je previše…
[/quote]
Meni je prejak lik prvo kao ništa nezna a sve zna, a onda najluđe pita te za ključ uspjeha na burzi šta funkcionira od TA alata na tržištu.
Ja sam izbektestira sve i svašta na ZSE i može se zaraditi na osnovu TA ali treba svaku dionicu za sebe štimati nema univerzalnog pravila.

molio bih mišljenje tehničara (khmm, alabama…) za LKRI u ovom naletu?

Ja sam dosao na forum sa dobrom namjerom da kolektivno pomognemo jedan drugom, no odmah se pojavilo ismijavanje, zloba i jal, i primitivizam. Pitao sam pristojno sto da se radi sa dionicama HR-T jer mi to mama ima od privatizacije. Pogledajte kakve sam odgovore dobio pa sami prosudite.

Zatim, pitao sam dal ima tradera u HR koji posluju profitabilno po par % mjesecno. To se protumacilo da svi hedge fondovi u USA zaradjuju 60% godisnje. To je tako glupi odgovor, koji nema nikakvog logickog smisla.

Da samo se prica kao i uvjek u HR. Suhoparno prepricavanje bez i konkretnih akcija. Intelectual and academic masturbation.

Prvo, u USA ne zaradju svi hedge fondovi 60% (ja to nisam ni rekao u svojem pisanju, to si ti sam ‘zakljucio’ kao i ostale gluposti o kojima pricas), ali ima tradera koji zaradjuju i vise. No rijetki su. Mnogi hedge i mutual fondovi gube novce. Moje licno iskustvo u zadnjih 10 godina, max gubitak 22% max. dobitak 253%, 187% i 72 %, ostalo izmedju -10% do +35%. A za to treba i options, za koje neznam dal ima u HR, i super brza platforma jer koji put pozicija stoji i manje od minute. Zadnja 4 mjeseca: +6.3, +4.2, +12.6, +6.7% with Interactive brokers.
Drugo, ocito neznas, investirati u hedge fund u USA moras biti takozvani "accredited investor" kojih je malo. Pronadji sam sta to znaci pa ce ti bit jasno.
Trece, investirat u hedge fund, obicno je minimum $1,000,000 mada ima i za $250,000.
cetvrto, mnogo penzionih i ostalih fondova ne smiju investirati u hedge fund jer je riskantno.
To su samo neki od razloga zasto SVI ne investiraju u hedge fund u USA. Dali ti je to dovoljno ili ti treba dodatno objasniti?

Koja je svrha vase diskusije? Ja sam se nadao da se formira grupa, odluci se kolektivno 5-6 tradea na mjesec, testira na papiru 6 mjeseci, i ako je uspjesno, formira se mali nesluzbeni fond i krene u pravi posao sa pravim novcima. No sansa za to je, koliko vidim, isto kao i CROBEX 10000.

PS. Vidim dosta oglabanja o CROBEX i gdje ce biti za godinu dana. Jel itko od vas pregledao svaku firmu u CROBEXU, current earnings, projected earnings, sve zbrojio zajedno, historijski pregledao P/E ratio CROBEXA i zatim na bazi ta dva podatka dosao do JEDNE od mogucih prognoza? Da, za USPJESNO investiranje ima puno dosadnog, mukotrpnog i neinteresantnog posla. Lakse je i zabavnije samo pricati gluposti na internetu ili u ‘kaficu’.
Jedna prognoza je sigurna: za 10 godina cete biti isto gdje ste i sad.
Neka vam je sa srecom!


PS. Vidim dosta oglabanja o CROBEX i gdje ce biti za godinu dana. Jel itko od vas pregledao svaku firmu u CROBEXU, current earnings, projected earnings, sve zbrojio zajedno, historijski pregledao P/E ratio CROBEXA i zatim na bazi ta dva podatka dosao do JEDNE od mogucih prognoza? Da, za USPJESNO investiranje ima puno dosadnog, mukotrpnog i neinteresantnog posla. Lakse je i zabavnije samo pricati gluposti na internetu ili u ‘kaficu’.
……

Nimalo maliciozno pitanje, da li si kojim slučajem čitao tekstove prije registracije i aktiviranja u forumskim raspravama?

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

@TehnoCroat, melješ bez veze. Ovdje nas ne zanimaju hedge fondovi. A ak te zanimaju dionice još ti nije kasno kupiti. Ne pljuj po onome u što se ne razumiješ. Crobex je iduće godine već na 5000 bodova sigurno.

Khmm,
molim Vas da li može graf i više mišljenje o TNPL
Hvala!

kolega Lojtra 90% sam u dionicama, prinos mi je nevjerojatan, potpisao bih odma da ću toliko ostvariti ne u par mj, već u 2-3 godine. Pa ne mislim da će crobex na 5000 [embarass]



@TehnoCroat
, melješ bez veze. Ovdje nas ne zanimaju hedge fondovi. A ak te zanimaju dionice još ti nije kasno kupiti. Ne pljuj po onome u što se ne razumiješ. Crobex je iduće godine već na 5000 bodova sigurno.

a 2012 na 10 000 i onda ionako dolazi smak svijeta na kraju godine

kaj ste zabrijali…


hm,svi misle da smo pri vrhu i da smo pre naglo rasli.sada bi kao trebala slijedit korekcija.a mozda je ovaj rast u zadnjih mjesec-dva bio tek dio ili samo pocetak jedne velike korekcije.u svijetu dionicarstva pretpostavke i misljenja vecine obicno kontriraju stvarnom stanju i razvoju situacije.
sretno
[/quote]k
dobro ste me izbombardirali jedinicama za ovaj post u prvih 10 min.,to je dobar znak bas zbog ovog sto sam gore napisao.jedinice sam dobivao i za postove na ini(jos sam u ini 80%) jer sam na 2830 pisao da idemo gore bar jos 30%(velika vecina nije tako mislila)
u svakom slucaju puno uspjeha u daljnjem trgovanju

svakoga dana u svakom pogledu...

Alo tehničari može savjet ulazit sutra il sačekat korekciju ,zadnji put sam bio u dionicama u 10mj 2007g

od tada ponekad malo pogledam i štogod pročitam

KHMM je najbolji koliko sam primjetio čestitam


ajmo tehnicari …koji je korektivni target DAX ,S&P ?

ti ko znaš, pa da vidiš jesmo li ti mi ostali ravni
bilo bi lipo da si i ti iznija svoje viđenje

nu, eto ti dax, graf od prid dva tri miseca

New Report

Close