Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se tiče korekcije koju priželjkuju neki ukeširani samo ću reći da će trebati goriva da povučemo do 3600, a vjerujem kako će na 2500-2600 se to gorivo aktivirati od strane onih koji su sada prodavali, a tada i 4200 ne izgleda nemoguće do kraja godine.
Za one koji ne znaju valove nalazimo se u valu 3 GORE,a taj zna biti ubitačan.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....

CROBEX :
– medvjeđa divergencija RSI-a
– neposredne opasnosti jače korekcije trenutno nema jer još uvijek imamo HH i HL
– formiran uzlazni trokut čiji će proboj označiti daljnji srednjoročni smjer trgovanja
– target gornji proboja trokuta 2465 (sa probojem 2325 i poništenjem medvjeđe divergencije RSI)
– target donji proboja trokuta 2140 sa mogućnošću testiranja tjednog SMA20
– povezanost sa Belexom se nastavlja (što je bila njegova INA??)

Krepat ma ne molat


CROBEX :
– medvjeđa divergencija RSI-a
– neposredne opasnosti jače korekcije trenutno nema jer još uvijek imamo HH i HL
– formiran uzlazni trokut čiji će proboj označiti daljnji srednjoročni smjer trgovanja
– target gornji proboja trokuta 2465 (sa probojem 2325 i poništenjem medvjeđe divergencije RSI)
– target donji proboja trokuta 2140 sa mogućnošću testiranja tjednog SMA20
– povezanost sa Belexom se nastavlja (što je bila njegova INA??)

Mogi se i ne moram s ovim složiti ali jedno je nepobitno: Belex ima jedno 20× više veze sa Crobexom nego tamo neki Russell. Ni Makedonci nisu imali Inu.

who dares, wins


CROBEX :
– medvjeđa divergencija RSI-a

Kolega, molim Vas, ako se ovo što ste napisali, odnosi na ono što ste na grafu ucrtali, onda nažalost moram zaključiti da ste totalna neznalica.
Do sada sam mislio da samo fibo mrežu ne znate razvući, ali Vama niti pojmovi divergencija nisu još jasni.
Proučite malo osnove. Predlažem da pogledate skice za obične i skrivene divergencije koje ste postali prije dan-dva. Uložite malo truda, dobro će Vam doći.

ki bi da bi

Postovanje svima! Prvi put citam ovaj forum, vidim ima pametnih komentara. Imam par pitanja ako bi se netko potrudio odgovorit. Nemam iskustva na HR burzi nego samo u USA.
1. Da li svi indikatori i oscilatori jednako funkcioniraju na nasim HR dionicama kao i u USA? (Ili mozda bolje funkcioniraju?) Zbog 2 razloga: volumen prodaje je daleko manji u HR, i neznam da li je psihologija HR tradera na burzi ista kao i psihologija USA tradera. (fear and greed)
2. Jel ima tradera u HR koji mogu konstanto zaradjivati 3% do 5% svaki mjesec? (hedge fund)
3. Imam nesto dionica HR-T Hrvatski telekom. Prodat, drzat ili kupit jos?
Hvala

Lijepi pozdrav svim forumasima! Evo konacno da se i ja predstavim. Pratim ovaj forum vec cca 8 mjeseci ali sam se tak nedavno registrirao. Zadnjih tjedan dana sam bio i nesto aktivan pa usput i zaradio "topa". Ulazem u dionice zadnjih godinu dana i uglavnom je to sve pred malo bilo na rekla-kazala. U zadnje vrijeme sam poceo pratiti tehnicke analize i polako pocinjem shvacati kako to sve skupa funkcionira pa prema tome nastojim i ulagati. Cinjenica da sam uspio shavtiti kako stvar funkcionira (barem malo) me je povukla da naucim vise o tehnickoj analizi pa bih vas ovim putem molio ukoliko mi mozete pomoci sa odabirom literature. Do sada sam procitao jedino Agramov uvod u tehnicku analizu….

Zahvaljujem,

Lijepi pozdrav!!

@diverter

Obzirom na kvalitetu ovdašnjih analiza i analizatora,sasvim dovoljno si pročitao da bi ravnopravno sudjelovao u lupanju targeta

Frankly my dear, I don't give a damn!

Kolega Khmm daje dobre analize, a on tvrdi i Hause pa ima i onih koji ipak nešto znaju !

Njihove analize su uvijek popraćene jasnim komentarom koji ukazuje na pad, stagnaciju ili rast, a za razliku od mnogih koji nabace analizu i puste da svatko donese vlastiti zaključak. Drugim riječima ne ograđuju se od onoga što i napišu ili u prevodu znaju što crtaju .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Lijepi pozdrav svim forumasima! Evo konacno da se i ja predstavim. Pratim ovaj forum vec cca 8 mjeseci ali sam se tak nedavno registrirao. Zadnjih tjedan dana sam bio i nesto aktivan pa usput i zaradio "topa". Ulazem u dionice zadnjih godinu dana i uglavnom je to sve pred malo bilo na rekla-kazala. U zadnje vrijeme sam poceo pratiti tehnicke analize i polako pocinjem shvacati kako to sve skupa funkcionira pa prema tome nastojim i ulagati. Cinjenica da sam uspio shavtiti kako stvar funkcionira (barem malo) me je povukla da naucim vise o tehnickoj analizi pa bih vas ovim putem molio ukoliko mi mozete pomoci sa odabirom literature. Do sada sam procitao jedino Agramov uvod u tehnicku analizu….

Zahvaljujem,

Lijepi pozdrav!!


Samim tim što ulažeš u dionice zadnjih godinu dana si pogodio,ja sam to učinio krajem 2007 pa ko zna kad ču se izvuć na 0 iako sam smanjivao ulaze,pa sretno


Što se tiče korekcije koju priželjkuju neki ukeširani samo ću reći da će trebati goriva da povučemo do 3600, a vjerujem kako će na 2500-2600 se to gorivo aktivirati od strane onih koji su sada prodavali, a tada i 4200 ne izgleda nemoguće do kraja godine.
Za one koji ne znaju valove nalazimo se u valu 3 GORE,a taj zna biti ubitačan.

Koja komedija [lol] [lol] [lol]

Zašto 4200?
Možda 5800, ili 7200….recimo do 1.6.2011godine ???
Mislim kad je već tako ubitačan val?
[lol] [lol]

Koji druk, presmiješno….. sigurno ste se upravo iskrcali ili se iskrcavate pa drukate tu sa glupostima…



Što se tiče korekcije koju priželjkuju neki ukeširani samo ću reći da će trebati goriva da povučemo do 3600, a vjerujem kako će na 2500-2600 se to gorivo aktivirati od strane onih koji su sada prodavali, a tada i 4200 ne izgleda nemoguće do kraja godine.
Za one koji ne znaju valove nalazimo se u valu 3 GORE,a taj zna biti ubitačan.

Koja komedija [lol] [lol] [lol]

Zašto 4200?
Možda 5800, ili 7200….recimo do 1.6.2011godine ???
Mislim kad je već tako ubitačan val?
[lol] [lol]

Koji druk, presmiješno….. sigurno ste se upravo iskrcali ili se iskrcavate pa drukate tu sa glupostima…
[/quote]

kolega,grijesite.

kladim se da se gospon deniro upravo ukrcao.

vrlo visoko se ukrcao, ne znam što je čekao do sad [lol]

New Report

Close