Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



CROBEX

skrivena bikovska divergencija..

koliko znam , to sto ste nacrtali je bearish a ne bullish divergence, posto RSI ide prema dole , iako je index crobex dosegnuo novi maximum
[/quote]
[undecid]

Krepat ma ne molat

hvala kolega, jasno mi je sada




CROBEX

skrivena bikovska divergencija..

koliko znam , to sto ste nacrtali je bearish a ne bullish divergence, posto RSI ide prema dole , iako je index crobex dosegnuo novi maximum
[/quote]
[undecid]
[/quote]

@MrRi

Moram dodati nešto tvojim sličicama.. Neke stvari mi se čine netočne..

Naime, skrivena bikovska divergencija bi trebala upućivati na nastavak rastućeg trenda.. NASTAVAK!

Znači, morao bi postojati izraženi rastući trend da bi se mogao osloniti na nju.. To se objašnjava slabošću u rastućem trendu koja u konačnici rezultira još većim rastom.. Zašto? Zato što je napravljen HL na cijeni, a oscilatori su se ohladili (napravili LL) i samim tim ostvareni su preduvjeti za nesmetan nastavak rasta cijene..
Isto vrijedi i za skrivenu međeđu..

ps. ovo naravno nije kritika tebi, nego samo objašnjenje onima koje zanima.. ako ih ima..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

MrRI i khm [thumbsup]. Ipak netko umorno djeli jedinice bez obzira na kkvalitetu doprinosa. Sigurno je burza u padu. [lol]
Od mene 100.

od mene stotke takoder,

Nego ima ko da, pošto je sad bi se reklo u fokusu, prati LKPC!

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

@Khmm

– na sličicama (iz Croatiaforexa-koga zanima) je to i prikazano(HL+LL=RAST ili LH + HH=PAD)

– svaka divergencija odradi svoje a skrivena pozitivna dosta često je uvod u stvaranje medvjeđe divergencije na sljedećem vrhu a skrivena negativna uvod u stvaranje bikovske divergencije na sljedećem dnu (mogu sugerirati početak zadnjeg vala postojećeg trenda)

– svaka razmjena mišljenja sa OK ljudima je [thumbsup]

Krepat ma ne molat

– svaka divergencija odradi svoje …

a joooooooooooj, a joooj.
uuf, ajme meni
a kud nam to ranije nisi javija


EUR/USD

Cup&Handle.. target cca 1,39..

najprvo barem na 1,33..
a onda ćemo vidit za dalje

Crobex – mjesečni graf s EMA 10, 55 i SMA20 (srednji bollinger):

S najvišom 2325,70 Crobex je dotaknuo, tj. malo izašao izvan gornjeg bollingera na mjesečnom grafu i zasad se od njega odbio.
EMA55 nalazi se na oko 2383, a srednji bollinger na oko 2017, gdje je otprilike i EMA10 koja će sljedeći mjesec vjerojatno opet bullish prekrižiti srednji boll..
Teoretski, u očekivanoj korekciji, Crobex vjerojatno ne bi trebao pasti ispod srednjeg bolla+ EMA10, a za očekivati je da bi trebao barem dotaknuti EMA55 (cca 2383), možda čak i do 2400.
Svakako treba primijetiti i da je RSI mjesečni trenutno na korak do 50.

Što će biti dalje, vidjet ćemo, ali prelazak EMA55 linije (uz njeno testiranje i odbijanac od nje) svakako bi mogao sugerirati i dalji, značajniji rast Crobexa. To možda neće biti već sad, uskoro, ali u nadolazećim mjesecima (godini dana?) svakako treba očekivati i značajniji porast Crobexa (posredno kroz rast ostalih dionica u sastavu indeksa). [smiley]

znači,na putu smo da dođemo na put …

se možda baviš i politikom?

Kolega Khmm,

čast drugim analitičarima, ali vas bi molio za jednu TA INGRE, ako vam nije napeto .

Unaprijed hvala

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

DDJH-R-A

Skrivena bikovska divergencija..


@loris

vezano za ingru, slažem se s analizom kolege House-a..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

New Report

Close