Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@fotije

možeš li prepričati što si pročitao na grafu za vlds ako nije problem … hvala unaprijed

Je problem je, jer nemam nažalost alat za to. Sem toga, ovde uglavnom raspravljamo o kretanju indexa preko bare i tamo postoji odgovarajuća likvidnost za ovakve analize i analize pojedinih akcija. Kod nas to nije nažalost tako i mislim da nekakvu suvislu tehničku analizu za Validus čoek ne mora ni da načini. Ti verovatno znaš moje mišlenje da je to fundamentalno odavno bankrotisana priča, i po meni to, dok ne predje 10 dinara, ne bi ni pogledao, a tek negde na 20 bi razmislio o tome kamo ide cela priča i postoji li prostor za zaradu. Znam, ti ćeš reći, pa sad je 6,7 ili 8, a do dvadeset je prostor od 150 ili više odsto. Je, ali na ovim razinama i ispod njih je prostor da možda za koji dan ili mesec ne ostane ti ništa…. Daklem, visokospekulativan, nelikvidan stock i kao takav more da se danima napucava bez ikakve logike, gore ili dole. Ko ima volje buljit u ekran, more na tom napucavanju možda i lepo da zaradi, ali ne na ozbiljnijem iznosu para.

Ono šta ovako na prvu znam, nema potvrde ni kratkoročnog ni dugoročnog uptrenda (taj bi se negde trigeriso u prostoru iznad 20-25 dinara), tako da mi ne izgleda ni zanimljivo, a ni privlačno. Eto tolko od mene glede Validusa.

Lep pozdrav.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Katastroficari lakse malo. Mi ovaj puta prelazimo kljucni otpor crobexa od 2320 kao od sale. Sad smo vec na 2995, a glavni skok uzrokovan rastom hta jos nije uracunat. [wink] [wink] [wink] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]


Katastroficari lakse malo. Mi ovaj puta prelazimo kljucni otpor crobexa od 2320 kao od sale. Sad smo vec na 2995, a glavni skok uzrokovan rastom hta jos nije uracunat. [wink] [wink] [wink] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Ini će trebati podići spomenik ako uz to što je pomogla da crobex napokon krene još i pomogne da prevaziđemo taj ključni otpor [smiley] Ini ili Mađarima, sad kako tko gleda [tongue])

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Katastroficari lakse malo. Mi ovaj puta prelazimo kljucni otpor crobexa od 2320 kao od sale. Sad smo vec na 2995, a glavni skok uzrokovan rastom hta jos nije uracunat. [wink] [wink] [wink] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Ini će trebati podići spomenik ako uz to što je pomogla da crobex napokon krene još i pomogne da prevaziđemo taj ključni otpor [smiley] Ini ili Mađarima, sad kako tko gleda [tongue])
[/quote]

Ne slažem se baš sa tom konstatacijom, INA je ajmo reći katalizirala proces, ubrzala ga… no kratkoročni uzlet traje već neko vreme manje-više na svim berzama u regionu, najslabije zasad u Bosni i Srbiji, iako je već i tamo tromesečni rast popriličan.

Pogledajte naprimer Makedoniju, tamo je indeks u tri meseca napravio već gotovo 25 odsto.

Svugde dakle raste, no u Americi i Zapadnoj Evropi to već traje poprilično dugo….

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Da li netko od sudionika foruma zna kvalitetetan link na kojem bih pogledao kretanje cijene čelika u zadnje vrijeme. Unaprjed havala.


Da li netko od sudionika foruma zna kvalitetetan link na kojem bih pogledao kretanje cijene čelika u zadnje vrijeme. Unaprjed havala.

http://www.kitcometals.com/

who dares, wins



Da li netko od sudionika foruma zna kvalitetetan link na kojem bih pogledao kretanje cijene čelika u zadnje vrijeme. Unaprjed havala.

http://www.kitcometals.com/
[/quote]
Hvala ljepo verdi. [smiley]

ingra + divergencija na tjednom grafu . hoće li konačno dati očekivanu reakciju ?
[pray]
peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students



evo u dalekovodu se izgleda nešto veliko valja

Graf ti je jako slikovit. Opis prilično jezgrovit. Informacija savršeno sadržajna:)))
[/quote]
koji si pa ti?

molio bih khmm-a jednu analizu za ATPL….tnx

Hteo bi da Vam kažem…, hteo bi da Vam kažem, …samo dve reči:
Kreće korekcija

P.S.
Niko ne sme da vas bije…


Deca, ovak to nekak zgleda na SPX. Još malo gore a onda puno dole. Pozdrav

Slažem se flyer.
Ali Brankica – ona bi još malo gore prema 1350 i više. Malo…

Niko ne sme da tuce decu.

New Report

Close