Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@fotije
možeš li prepričati što si pročitao na grafu za vlds ako nije problem … hvala unaprijed

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Pozdrav svim forumašima konačno da su došla bolja vremena na našu kao i svijetske burze . Rastemo iz dana u dan i želim vjerovati da to sve veseli . No Crobex nemože ostvariti pravi rast bez jačeg rasta dionica građevinara koje su dio sastavnica Crobexa . Nadam se da će se i to odigrati idućih dana držim palčeve .

evo u dalekovodu se izgleda nešto veliko valja


evo u dalekovodu se izgleda nešto veliko valja

Graf ti je jako slikovit. Opis prilično jezgrovit. Informacija savršeno sadržajna:)))

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..


Pozdrav svim forumašima konačno da su došla bolja vremena na našu kao i svijetske burze . Rastemo iz dana u dan i želim vjerovati da to sve veseli . No Crobex nemože ostvariti pravi rast bez jačeg rasta dionica građevinara koje su dio sastavnica Crobexa . Nadam se da će se i to odigrati idućih dana držim palčeve .

Svi graditelji su bliski gornjih bollingerima i logika kaže privremeno hlađenje! Da li je hlađenje gotovo znat ćemo idućih dana, al da je situacija u graditeljstvu loša jako to je poznato. Hoće li država pokrenuti investicije je samo obećanje i ne bih u to puno vjerovao!
Velike tvrtke IGH i DLKV imaju silne probleme u svakodnevnom poslovanju, upitnika je previše kao i onih koji dobivaju plaću bez rada. Dokle tako?

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....


evo u dalekovodu se izgleda nešto veliko valja

Objavom izlaska na Poljsku burzu moguć je rast i preko 600 kn te stabilizacija na razinama oko 550 kn sa potencijalom laganog rasta ovisno o razultatima poslovanja, objavom novih poslova i kretanjima na stanoj burzi. Do kraja godine moj target je nekih 100 eur +


Pa ako vec javno prikazujes sopstvene grafove, onda moras da budes spreman i na komentare, pa i kritike. Ja se s tobom ne slazem u pogledu kretanja indexa na dugi rok i ukazujem ti i na tehnicke nedostatke istih. Kako more bit graf bez vremenske skale i da bude verodostojan ili da na DJ30 grafu komentarises kretanje SPX indexa? Ja ne umem da crtam, al znam dobro da citam grafove. Lep pozdrav.

Deca, vidim da ste internacionalizirali forum otkad me nije bilo, bik mamicu.
Kaj je to neki uvjet za primanje u EU?


Čovječe, ovi tehničari mogu crtati ove svoje linije kako kome odgovara, za isti grafikon mozes uradit 100 linija- ovisno kako ti paše taj dan.
No dobro ko voli nek izvoli, ja bi se ipak više oslonio na fundamente i intuiciju.

Ma kaj bi…nije svaki dan isto.Ponedeljkom krene sigurno onda tokom tjedna ruka malo i zadrhti.

who dares, wins

baš me nešto kopka …. bi se ovo moglo nazvati "ruski rulet"? Čini se kao da je "bomba" tempirana prije par mjeseci, i da, nekako, otkucavaju, zadnji tjedni, možda, čak i zadnji dani.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


baš me nešto kopka …. bi se ovo moglo nazvati "ruski rulet"? Čini se kao da je "bomba" tempirana prije par mjeseci, i da, nekako, otkucavaju, zadnji tjedni, možda, čak i zadnji dani.

Da i meni je ta divergensija zapela za oko… iako bi trebalo temeljitije proučit koliko je novogradnji dospelo na market, kakav je plan za njih za sledeće dve do tri godine, koliko je bilo odustanaka od gradjenja u krizi i kakva je cena scrapa i isplati li se i po kojim cenama slati brodove u staro gvožđe. Nekako imam osećaj da je ponuda prostora ojačala, a potražnja je flat ili sporije raste od ponude i zato ovkva situasija, iako prema sezonalnim ciklusima u brodarstvu, ovo bi moralo u nekom trenutku da odradi… no još tražimo dno.

S druge strane zanilmljiv je i ovaj tajm-lag na dnu u 2009. gde je dno brodara bilo dobar indikator celog marketa, a onda su se u protekloj godini počele dešavati neke čudne stvari i indeksi su krenuli suprotnim smerom. I mene zanima šta se tačno skriva u pozadini…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

niti s opcijama nije stanje svijetle perspektive, pa … ljubiteljima ruskog ruleta – primjer II

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Ma gle, čeka nas kratkoročna koreksija, no ti na izdvojenim primerima ne more da sagledaš celu dugoročnu sliku … ajde pogledaj NDX naprimer, pa ćeš videti da je isti probio vrh iz 2008. i nastavlja dalje… naravno da će po putu biti koreksija… no ovaj ciklus dugoročnog rasta još nije završen i potrajat će još najmanje godinu, možda i dve.

Već možda za koji dan će krenuti priče na vodećim portalima cnbc-a, bloomberga i sl. s katastrofičnim scenariom, pa će se javiti dr. Doom i drugi, pa će Španija zapasti u nove fiskalne probleme… etc., no to ne znači da će market radi toga prestati da raste… Ovo je ulovilo positivan momentum i neće tako lako dolje, opet ponavljam govorimo o dugoročnom secanriu, na kratki rok i ja očekujem koreksiju.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close