Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Inače danas index sp 500 ide u korekciju

Danas SP&500 ne ide nikud pa ni u korekciju jer je neradni dan

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!


Deca, ovak to nekak zgleda na SPX. Još malo gore a onda puno dole. Pozdrav

Da budem preciznija. Očekujem prvo korekciju do 1240, onda rast do 1375-1400 i onda pad prema doljnjoj stranici megafona. Ukoliko cijena padne ispod točke D, onda je target za SPX oko 500.
Pozdrav

SPX_longterm

target cca 1550.. već sam pisao o ovom.. measured move up.. nema tu ni k od korekcije..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



Deca, ovak to nekak zgleda na SPX. Još malo gore a onda puno dole. Pozdrav

Da budem preciznija. Očekujem prvo korekciju do 1240, onda rast do 1375-1400 i onda pad prema doljnjoj stranici megafona. Ukoliko cijena padne ispod točke D, onda je target za SPX oko 500.
Pozdrav

[/quote]
[lol] [lol]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Da budem preciznija. Očekujem prvo korekciju do 1240, onda rast do 1375-1400 i onda pad prema doljnjoj stranici megafona. Ukoliko cijena padne ispod točke D, onda je target za SPX oko 500.
Pozdrav

Napokon. Hvala dragom Bogu da si se vratila.

evo još malo, da se plavi ima čemu smijati

Frankly my dear, I don't give a damn!



Da budem preciznija. Očekujem prvo korekciju do 1240, onda rast do 1375-1400 i onda pad prema doljnjoj stranici megafona. Ukoliko cijena padne ispod točke D, onda je target za SPX oko 500.
Pozdrav

Napokon. Hvala dragom Bogu da si se vratila.

evo još malo, da se plavi ima čemu smijati

[/quote]

Veoma hrabro, no ništa od toga… malo je neozbiljno komentarisat kretanje SPX-a na grafu od DOW-a 30.

Ovo s koreksijom koja će da usledi na kratkoročnom tajmfrejmu drži vodu, s tim da bi SPX kratkoročno mogao da odskliže i ispod 1.200 poena. Nakon toga je verovatna konsolidacija i rast iznad trnutnog vrha, daklem iznad 1.300 bodova. Dugoročno, bull market i dalje traje i zasad nema niti najmanje naznake da će bilo koji berzovni američki index, daklem ni SPX, a pogotovu ne DOW ili NDX pasti na 500 poena. Lep pozdrav.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


SPX_longterm

target cca 1550.. već sam pisao o ovom.. measured move up.. nema tu ni k od korekcije..

Postoji i takvo mišlenje, no verovatnost da u ovome kratkoročnom cugu SPX dosegne 1.550 bez ozbiljnije koreksije (veće od 5 odnosno barem 10 odsto vrednosti indeka), nije baš izgledna. Ako govorimo o scenariju od više meseci ili godinu do dve, onda je vrlo verovatno da će index doseći pomenutu razinu. I to verovatno već ove ili početkom sledeće godine.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Teničari kako vidite TA za JNAF?

Kune nisu problem, kuna nema


Da budem preciznija. Očekujem prvo korekciju do 1240, onda rast do 1375-1400 i onda pad prema doljnjoj stranici megafona. Ukoliko cijena padne ispod točke D, onda je target za SPX oko 500.
Pozdrav

ovako nekako bi to išlo [thumbsup]

Frankly my dear, I don't give a damn!



Da budem preciznija. Očekujem prvo korekciju do 1240, onda rast do 1375-1400 i onda pad prema doljnjoj stranici megafona. Ukoliko cijena padne ispod točke D, onda je target za SPX oko 500.
Pozdrav

ovako nekako bi to išlo [thumbsup]

[/quote]

Mislim da nažalost ili na sreću ništa od toga…. Osim toga, zaboravio se postavit vremenske intervale na graf, pa ti to opet ispada dosta neozbiljno…

Krize i usponi periodično dolaze, no index se nikada ne vraća na početne vrednosti…. zato ta priča o trostrukom vrhu koji si ti ovde prikazao je samo jedna hipotetska i moram da primetim veoma slaba teorija koja nema nikakvog uporišta u realnosti. Lep pozdrav i malo više se potrudit oko crtanja grafova.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

uf,uf
a čemu ova zadnja rečenica?

glumiš cromana?
ovako je on pametovao bez grafova

Frankly my dear, I don't give a damn!

Pa ako vec javno prikazujes sopstvene grafove, onda moras da budes spreman i na komentare, pa i kritike. Ja se s tobom ne slazem u pogledu kretanja indexa na dugi rok i ukazujem ti i na tehnicke nedostatke istih. Kako more bit graf bez vremenske skale i da bude verodostojan ili da na DJ30 grafu komentarises kretanje SPX indexa? Ja ne umem da crtam, al znam dobro da citam grafove. Lep pozdrav.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close