Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jel se to na ht-u formira cup&handle? [smiley]

Jes it iz, jes it iz. Idemo gore još neko vrijeme [proud]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

adpl

kreće li atgr u nove visine
Target trokuta jos nije dosegnut, dugorocna trend linija ukazuje na skori rast
Kako stvari stoje, atgr bi mogla uskoro put 900 kn

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



Jel se to na ht-u formira cup&handle? [smiley]

Jes it iz, jes it iz. Idemo gore još neko vrijeme [proud]
[/quote]

Nije još ali ima ozbiljne aspiracije da to postane [lol]




Jel se to na ht-u formira cup&handle? [smiley]

Jes it iz, jes it iz. Idemo gore još neko vrijeme [proud]
[/quote]

Nije još ali ima ozbiljne aspiracije da to postane [lol]
[/quote]

Moja je kratkoročna šalica dok je tvoja dugoročna, iako zanimljivo razmišljanje [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

HT završio jučer na oko 285 kuna, a prvi jači resistance nalazio se na cijeni od 283 kune prema analizi sa svjeta dionica..
Trenutno je 289kn

Kakvi su otpori od 285 naviše?


HT završio jučer na oko 285 kuna, a prvi jači resistance nalazio se na cijeni od 283 kune prema analizi sa svjeta dionica..
Trenutno je 289kn

Kakvi su otpori od 285 naviše?

Nema ih [lol] Cijena od 325-330 je sljedeći target.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


HT završio jučer na oko 285 kuna, a prvi jači resistance nalazio se na cijeni od 283 kune prema analizi sa svjeta dionica..
Trenutno je 289kn

Kakvi su otpori od 285 naviše?

Pitaj svijet dionica.

Frankly my dear, I don't give a damn!

Evo,
isčekao sam HT da odradi svoje, da mogu staviti sljedeće :

a) sliku projekcije od 2.12.2010, dok je HT bio na 268 kuna, sa naznačenim rastom do 290
b) sliku ostvarenja te projekcije sa 24.12.2010, sa doista postignutim rastom do 290.
c) sliku kako mi se čini da bi dalje trebalo to izgledati u narednih mjesec dana, => nastavak rasta

Rast tj target je ostvaren u potpunosti, sa time-frameom ne bitno drugačijim od naznačenog.
Ono što je naznačeno kao krucijalno u projekciji, je poštivano, a to je očuvanje integriteta trend linije!! Tehnička analiza, odnosno jednostavno poštivanje elementarnih načela (trend linije) opet se pokazalo kao vrlo efikasno, već po ne znam koji put.

Što se tiče budućnosti za HT, vidim vjerojatno da će uskoro doć jedno "hlađenje" ali mislim ne bitno niže, do maks 270. A onda nastavak rasta. Sve u svemu bull na HTu još uvijek stoji.

Ovo bi dakle bila druga projekcija za HT (prva je bila sredinom listopada početkom studenog),
s time da je nakon prve odrađen rast 265-288, a sada nakon druge 268-290. To je sve skupa preko 15%.

Sretni blagdani svima. [smiley]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

PS : također želim uputiti na svoj post od 24.11.10. | 10:29 u kojem preporučam kupovinu
INE uz HT. Doduše nisam baš znao da će se sa INOom desiti ovo čudo, ali bila je svejedno pokazivala da je buy tehnički.

Možda ovaj primjer zorno pokazuje kako vrijedi ona legendarna izjava,
"fundamentals always come out in the charts first"… jer naime insajderi i ostali dobro informirani su kupovali 1600-1800 onaj prvi val tamo u studenom.

Što je dakle potpuno suprotna logika od one koju imaju kolege Vergilije ili Plavi itd.
A koja se pokazuje kao točna, over and over again.

Tehnička +++
[thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Sretan i blagoslovljen BOŽIĆ svima skupa

Kolega me na PM tražio da stavim DLKV.
Evo kako bi mu ja pristupio, u ovoj situaciji gdje se već realno jako kasni sa kupovinom.

Koliko se sjećam, izjavio sam početkom 11 mj, da je dlkv jako jako blizu svog dna dok je grebao oko
220-230. TAD JE BIO BUY, zato sam i stavio graf.

Sad je već malo "risky" kupovat ga, ali mislim da može odradit još zašto ne.
Da ga imam, ne bi ga ni prodavao sada, stopao bi po trend liniji.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close