Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Presmiješno da kolega PLAVI dijeli lekcije, jer osim LKPC ne vidim da je pogodio ijednu dionicu. Niti KOEI (prodao ga nisko) niti DLKV nije pogodio.
A glede LKPC je samo imao sreće, privremeno jer bit će toga na bacanje.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....


Korekcija da ali zašto tek za mjesec,dva kad je moguća do kraja godine i to iz jednog razloga koji je jako bitan a nema ga ne TA i spada u sferu američke porezne politike. Ja to isto nisam znao ali pošto me njihovo tržište interesira povremeno kontaktiram sa ljudima koji tamo trguju i znaju za taj fenomen. Raspitajte se i Vi pa ćemo zajedno čekati da vidimo je li tomu tako.

"Fenomen" nije ništa drugo nego godišnja porezna prijava. Na dobit ide porez a kao porezni odbitak prizanje se realizirani gubitak, dok se nerealizirani ne priznaje.

Kada bi to bilo sve tako očito onda nitko nebi sada kupovao. Sve činjenice koje "svi znaju" su već ukalkulirane u cijenu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Da kolega. Vidjet ćemo kako to djeluje na tržišta jer prošlu godinu to nisam pratio a ne da mi se sad kopati po povijesnim podatcima a i sad je upitno da li će se knjižiti gubitak za kupnje koje su bile ove godine jer je bio rast. Neka korekcija bi morali biti prije godišnjih izvješća jer će ona biti većinom dobra. Biti će napeto u glavnom.

who dares, wins

zanimljivo.

125X je doista prvi jaci otpor.
ali nezaboravi da je trend jos uvijek pozitivan. stop loss bi trebao biti in place..

*edit –> treba pratiti VIX.


Vrijeme je, da se ponovi stavi graf od 30.08. ove godine. Bilo je to vrijeme kada je index sp 500 iznosio 1064,59 bodova. Prognoza je u ta teška vremena, kada su veliki tehničari prognozirali pad prema cca. 900 bodova – bila rast prema 1251 boda do kraja ove godine. Bilo je i teških riječi sveznalic a na ovom forumu, kao i uvijek do sada ( isada će biti isto).

Jučer je index sp 500 postigao najviši target od 1240,40 boda (a blizu je i kraj godine). Polako počinjem opet sa prodajom,(mada bikovi misle, da mogu još produžiti sa rastom do cca. 1285) jer se očekuje korekcija od nekih cca. 10% u roku 1-2 meseca.

Targeti su mi za sada 1151 (38% fibo) ili 1125 (50% fibo). (grafove ću staviti kasnije).

Ajd čekam komentare i sretno svim bikovima.



može li netko dati graf za podr?
hvala!

može, izvoli
[/quote]

još da ima komentar za ove grafove, ali bez onoga ako ne dolje onda gore.

Jeli tko kupio faza u petak?, ja 900 kom. Kad je kocka, neka bude kocka. Na fazu ionako ta ne šljaka.


Jeli tko kupio faza u petak?, ja 900 kom. Kad je kocka, neka bude kocka. Na fazu ionako ta ne šljaka.

2000 komada. dakle mali jako dio portfelja kao hedge
[rolleyes]

Iako većina vidi target S&P na 125x, ja više vjerujem u 129x….
Naravno, postoje otpori na 125x, ali nekako vjerujem da će se to probit…
Dolaskom na 129x bi se ponovio najčešći omjer 1-e, 3-e i 5-e, a to je 1:1,62:1….

Može netko od tehničara staviti TA za LKPC, zadnji puta su tigrus i Khmm promašili ceo fudbal, pa me zanima što sada grafići kažu?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

jel može i kakv target za TISK 🙂

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Može netko od tehničara staviti TA za LKPC, zadnji puta su tigrus i Khmm promašili ceo fudbal, pa me zanima što sada grafići kažu?
lp

S obzirom na GAP na 1500kn i s obzirom da je RSI preko 70 za očekivati je hlađenje oscilatora.
Dakle rasta neće biti, a da li će biti pada to trenutno ne znam.
Glede Tisk-a, početni target od 200kn je otvoren prijelazom 160kn.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....


Može netko od tehničara staviti TA za LKPC, zadnji puta su tigrus i Khmm promašili ceo fudbal, pa me zanima što sada grafići kažu?

lp


Hehe…. grafici ovdje vise nista ne znace, imamo snaznu fundamentalnu vijest koja TA stavlja van primjene. Odnosno… prolazimo sve otpore kao vruci noz kroz putar::)) No to tako i tako svi znamo, pozdrav drustvo odoh na bildanje pa na pivce::))

Mean people suck and nice people swallow!

New Report

Close