Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cromane, znam da si pisao o NASDAQu, ali ja to iskreno nisam pratio …

možeš li reći gdje smo sada: kako stoje otpori, jesmo ih probili?

I love the Smell of Profits in the Morning

i, naš dragi cromi, još prije 3-4 dana si govorio da ne vidiš dno.
sada smo ga naglo odradili.
valjda na 3800.[tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

pozdrav ekipi.
moram u krpanac.[bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ajde, cromane, ne obmanjuj ljude. u obje tvoje varijante, koje si prekjučer skinuo sa svoje web stranice (imam ih pohranjene), predviđao si pad nakon razine 3800. sada si stvarno pretjerao.

Daj da vidimo i mi.


Peti val je bio…to su mogli videti oni sto su gledali postavljene analize prije par dana.Sada su nove formacije preuzele razvitak.
Buducnost burza …je u istinu interesantna….

…veo mistike te obavija…
…sad sam tako jako zainteresiran za tvoje analize…
…kao nikad do sad…
…hajde…molim te…reci nam…reciiii…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Ako ćemo pošteno, Croman je napisao da mu je od tri navedene solucije najizglednija ona sa 37xx do 4600
bez jačih korekcija


Ako ćemo pošteno, Croman je napisao da mu je od tri navedene solucije najizglednija ona sa 37xx do 4600 bez jačih korekcija

Buduci da zavrsavam sa ewt-analizama(blogom) na mojoj web-stranici pa da i objasnim/zavrsim projekt “EWT za hravtsku burzu”

Ako cemo posteno…onda su one osobe sto prate moj ewt-blog najbolje da odluce sto sam rekao sa mojim analizama i sto ne.Svi ostali su dobili fragmente po kojima stvaraju si sliku.
Bilo je par krivih pogleda u pocetku…ali sa ono malo podataka sto sam imao onda je i razumljivo.
Sada postoje i intradaypodaci sto su poboljsali analize i za svaki dan one su postale preciznije.
Ja sam posle par mjeseca dosao do zakljucka da se mogu stvarat vrlo dobre Ewt analize za Hrvatske dionice i index.
Toliko dobre da bi se cak mogle upotrebljavati za daytrading.Medutim ja ne trgujem na ZSE.

Za vas u Hrvatskoj je EWT relativno nova stvar. Ali danas sam siguran da je EWT moguc upotrebljavati i za Hrvatsku burzu.Ali Ewt ima svoj temelj i njega se ne moze mjesati.Ewt nije perfektan i cine se analize koji po neki put nisu ispravne.Ali jos uvijek je Ewt najbolji TA alat za prognoziranje dionica,valute,sirovina,metala i t d

Projekt “dali se moze upotrebljavati EWt analize u Hrvatskoj” daje odgovor: DA i to vrlo dobro

Pozdrav i sretno vam

Da li je onda sezona za jedrenje?


Ako ćemo pošteno, Croman je napisao da mu je od tri navedene solucije najizglednija ona sa 37xx do 4600 bez jačih korekcija

nema takvog grafa.
ako nastavi s obamanjivanjem, postat ću njegove grafove.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



Vi ste to čini mi se točno objasnili.
Ono moje kad sam stavio trunction vala 5 u bull runu je bilo nadovezano na Vladovo gledanje u kojemu je on padajući trend započeo od ATH crobexa, a nisam znao kako da objanim tih 5 podvalova pa sam na trunction prvo naletio..

Nadam se da vam ne smeta što komentiram vaš pogled pada, ali mislim da ste ubrzali s prvim valom pada. Po meni ovako izgleda taj pad (gledajući volumene trgovanja, bio je otrilike bar duplo veći volumen trgovanja oko tih završetaka valova koje sam ja naveo [1 i 3] nego prosjek)..

P.S. Upozoravam sve da je to amaterski rad vjerovatno s greškom


Naravno da mi niti najmanje me ne smeta, kolega Bajki1212, uvijek slobodno komentirajte. Uostalom, ne mogu se ne uzeti u obzir Vaši argumenti u vezi volumena. U promišljanju mi je misao vodilja bila vezana uz 3. val koji u većini slučajeva najviše ima tendenciju da “povuče”. U tom smislu ima naznaka ekstenzija s podvalovima koji svojim proporcijama u konačnici cijelog ciklusa slijede brojku 9, odnosno slobodnijim tumačenjem zatvaraju brojku 13, ali to na stranu. Naglasak sam u navedenom grafu stavio na zatvaranje padajućeg klina s potvrdom pikea u volumenu.
Ovo Vaše viđenje se ne može isključiti, ali uskoro treba potvrdu, jer taj pretpostavljeni 4. val već sada prilično sigurno nagriza gornju granicu cjenovnog tunela cijele formacije, prešao je liniju potvrde nivoa 4. podvala prethodnog vala i opasno se približava sferi pretpostavljenog 1. vala. Ako to prijeđe, to nije 4. val. Uostalom, već sada cijela formacija dolazi u pitanje, jer 5. val mora prilično potegnuti, a 3. val u konačnici ne smije biti preslab u odnosu na 1. i 5. Ovisno o daljnjem dugoročnijem razvoju linije crobexa, tada bi to recimo mogao biti ili b korektivni ili prvi impulsni val bullish kretanja. Ponavljam, Vaše tumačenje se još uvijek ne može isključiti.

sonjci:

Ako ćemo pošteno, Croman je napisao da mu je od tri navedene solucije najizglednija ona sa 37xx do 4600 bez jačih korekcija

nema takvog grafa.
ako nastavi s obamanjivanjem, postat ću njegove grafove.


Nije Croman kriv, vidio sam i ja. Dao je tri solucije i izgleda da je scenario 1 bio pravi..
Drago mi je da smo utvrdili konačno dno oko kojeg se svi slažu.
Ja sam nagađao EWT jer me zbunjivao onaj val, te napomenuo da je vjerovatno s greškom jer po TA skoro sve je ukazivalo na rast..

evo njegove 1. varijante.

prvo do 3700-3800.
zatim do 3260-3440.
tek potom iznad 4400.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close