Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

malo previše ljudi ovdje misli da TA služi za predviđanje budućnosti,a ne za praćenje trendova,i uočavanje njihove promjene,ali dobro,neka…


Pretcher je bio short cijeli market od SPX 1400 do 700. Onda je bio long od 700 do 1100.
A šta ćete vi?

oni će slušati njegova "predviđanja",a onda se smijati kak je fulao

Evo moj grafek za adpl prije par dana..sve kako treba do sada [cool]

Treba uciti TA

Target bar 140

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Evo moj grafek za adpl prije par dana..sve kako treba do sada [cool]

Treba uciti TA

Target bar 140


svaka čast, pogodjeno u sridu deluhe…..


Pretcher je bio short cijeli market od SPX 1400 do 700. Onda je bio long od 700 do 1100.
A šta ćete vi?

sudeći po njegovim komentarima na tv opet je sad bio short od 1050 do 1200

al zanimljiv je za poslušat. kontam da u biti živi od medija a trejda valjda neki demo account :dunno:

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


evo članak star nekoliko mjeseci, naravno i veliki Prehter opet u krivu, meni sad nije jasno kao da namjerno kaže da će pad, te nakon toga ga poklopi i naraste 10-15 posto. Naravno jednog dana će doći i pad, ali to treba reći kada dođe pad, a ne kada ima još potencijala za rast i onda se izblamira cijeli svoj autoritet.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Tehnicka-analiza-predvida-propast-Slijedi-najveci-pad-u-300-godina

Bez brige kolega, opet će se pojaviti jedan od tehničara koji će pogoditi nekoliko stvari.
Od tolikog broja zaluđenih netko mora nešto i pogoditi.

I onda opet ista priča TA savršeno radi, sve dok naravno opet ne dobijemo novog " Prechtera " koji opet nešto dobro predvidi, sve dok ne .. pogriješi..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

za razliku od fundamentalista koji nikad nisu … pogrješili… [rolleyes]


evo članak star nekoliko mjeseci, naravno i veliki Prehter opet u krivu, meni sad nije jasno kao da namjerno kaže da će pad, te nakon toga ga poklopi i naraste 10-15 posto. Naravno jednog dana će doći i pad, ali to treba reći kada dođe pad, a ne kada ima još potencijala za rast i onda se izblamira cijeli svoj autoritet.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Tehnicka-analiza-predvida-propast-Slijedi-najveci-pad-u-300-godina

Ovdje je vrlo jasna stvar. Funkcija-priča u nečije ime.
Ako pad od prije dvije godine nije bio užasnut, onda ne znam što je. Govoriti da ide još gori je moguće, ali za par godina. DA bi dionice paale netko ih mora kupiti.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


za razliku od fundamentalista koji nikad nisu … pogrješili… [rolleyes]

To nisam rekao niti to mislim, ali fundamenti su egzaktni za razliku od TA – fikcije.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi

Vi ste prodali ADPL tik prije ovog rasta.. TA je ukazivala na rast.. I još uvijek ukazuje..
I kupili LKPC koja vam se trenutno nalazi u padajućem kanalu.. Doduše, na samom dnu kanala, ali da biste tu zaradili trebate je se riješiti na vrijeme..

Pustite nas da se veselimo.. lp

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


To nisam rekao niti to mislim, ali fundamenti su egzaktni za razliku od TA – fikcije.

lp


Ajde da se složimo jednom.
S tim da bi ja još dodao i da točnost TA raste proporcionalno rastu broja ljudi koji u nju vjeruju. I onda je apsolutno svejedno da li na grafu vidiš "šolju", "gap" ili "snjegovića". Ta pozicija će rasti jer jednostavno puno ljudi vjeruje da će rasti i djeluje sukladno tome. Problem nastaje kad je ta pozicija i sa tim povećanim interesom još uvijek nelikvidna, ali to je neka druga priča.



za razliku od fundamentalista koji nikad nisu … pogrješili… [rolleyes]

To nisam rekao niti to mislim, ali fundamenti su egzaktni za razliku od TA – fikcije.
lp
[/quote]
Što nam zvuči preciznije?

– temeljni nacrt, temeljni opis, temeljni trening, temeljna analiza
ili
– tehnički crtež, tehnički opis, tehnički trening, tehnička analiza

hm?

ajd odi na pisat na ATGR, nemoj da te moram lovit tu po topiku, znaš da neću odustat. [tongue]

New Report

Close