Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malo TA emocija na TK.
Mislim da smo mi ušli lagano u fazu euforije.
Usporedite ovaj graf sa sentimenitom Crobexa koje možete naći na raznim web stranicama.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Bravo swami to je na tragu onog što sam napisao na dionici IGH[wink]

Hvala bajki na odgovoru knjigu imam i pročitao. Dobro štivo[thumbsup]

BEZ PANIKE, MOLIM


Vi ste to čini mi se točno objasnili.
Ono moje kad sam stavio trunction vala 5 u bull runu je bilo nadovezano na Vladovo gledanje u kojemu je on padajući trend započeo od ATH crobexa, a nisam znao kako da objanim tih 5 podvalova pa sam na trunction prvo naletio..

Nadam se da vam ne smeta što komentiram vaš pogled pada, ali mislim da ste ubrzali s prvim valom pada. Po meni ovako izgleda taj pad (gledajući volumene trgovanja, bio je otrilike bar duplo veći volumen trgovanja oko tih završetaka valova koje sam ja naveo [1 i 3] nego prosjek)..

P.S. Upozoravam sve da je to amaterski rad vjerovatno s greškom

U zadnje vrijeme sam se intezivno bacio u proučavanje EWT metode i ostalih tehničkih pokazatelja
i postavio bih pitanje.
Da li smo sada ovim rastom tek počeli odrađivati korektivni wave B u bear marketu?
Još nigdje, pretraživanjem na internetu, nisam vidio da bear market prestaje tako naglo i oštro.
Kao da je netko stisnuo prekidač onog ponedeljka i sve je krenulo gore. To mi ne ide u glavu i ne vjerujem
da burza tako funkcionira.
Negdje sam našao lijepu rečenicu o tome da bull market prestaje praskom i u buci dok bear market
prestaje u tišini i smiraju.
Mislim da bi pravi bull market počeo poslije nekih barem mjesec dana smirene i lagane trgovine
kada bi pravi igrači počeli polako i oprezno (naglasak na oprezno!) ispipavati gornje otpore dionica.
Ja u ovom trenutku ne vidim da oprez vlada burzom. Vidim pretjerano euforične i one neodlučne i u
nevjerici (Ja spadam u one u nevjerici [smiley] ). Vidim također da apsolutno sve raste, od fundamentalno
podcijenjenih do precijenjenih i to istim tempom na malim volumenima. Kao da apsolutno nitko nije
ništa naučio. Evo gledam npr. hidroelektru (jednu od par dionica koje pažljivo pratim). Još nije prošao ni
mjesec od kada je bila 600 a sad je netko gura u blokadu na 1000. S tim da je i meni kao ekonomskom
laiku jasno da je i 600 precijenjena cijena.
Moj zaključak je da to mora odraditi još jedan pošteni korektivni val (val C) koji bi se onda
(koliko sam ja proučio EWT) protezao tamo negdje do jeseni. Okidač za početak tog konačnog velikog vala
bili bi oni koji se vode onim pravilom “…sell in may” da bi izbjegli ljetnu stagnaciju.
Ima li tko slično razmišljanje? Ili sam još previše zelen? [smiley]

Ali zaista netko i je stisnuo prekidač. To tako funkcionira na pješćanoj plaži plitkoj 10 centimetara. U americi ne.

A drug Elliot je ipak amerikanac.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Kad bi sve pisalo u knjigama vec bi svi bili milijarderi. Neznam zasto su glavni analiticari utihnuli.

Nema do nas Hrvata. Mi stvaramo povjest. Neka drugi uce na nama.

Pozdravljam ekipu koja ceka 5 val.[lol]

SAM PROTIV SVIH


Ali zaista netko i je stisnuo prekidač. To tako funkcionira na pješćanoj plaži plitkoj 10 centimetara. U americi ne. A drug Elliot je ipak amerikanac.

ma kako ne funkcionira, ovih dana kako pratim amere: jedan daj je kriza, drugi dan je prošla kriza, jedan dan jedno super izvješće, drugi dan loše izvješće … sukladno tome i burzda …

pa ti su gori od nas …

I love the Smell of Profits in the Morning


Pozdravljam ekipu koja ceka 5 val.[lol]

ja čekam, ali pravi peti vali prema gore … do ulaska u EU

I love the Smell of Profits in the Morning


Pozdravljam ekipu koja ceka 5 val.[lol]

“5 val” je vec prosao…
nisu ga uocili…
valjda je bio jako mali…

sad smo na 2 valu rasta.


Pozdravljam ekipu koja ceka 5 val.[lol]

Ne smijes li se mozda malo prerano?[rolleyes]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

New Report

Close