Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



jdpl probio gornju stranu trokuta na vecem volumenu, testirao danas 148, dakle tu istu gornju stranu, a sad je spreman za let prema 165-170

da li ce biti tako?
Tko zna?

tigre fulao si, i trebao bi sada biti tih, dok ne dođe tvoje vrijeme, tj vrijeme pada do tada gledaj kako bikovi analiziraju.
Samo CROMAN

dosle su metle na JDPL…
upravo pocisceno 500 po asku…

[undecid]

sto znaci prema TA dolazak metli na neku dionicu?
[huh]
[/quote]

Ne znam šta bi mislio. Vidim trendliniju ispod što ide. Vidim Hammer Svijeću u listopadu. Vidim kontrakciju monetarne baze unatoč štampariji FEDa.

Također vidim da fundamentalno dollar nema šta radit na 77, već mu je mjesto na 40. Ili niže.
Al pošto ovo nije forum Fundamentalne analize, već tehničke, pustimo to na stranu. [tongue]

Vidim također dva snažna impulsa prema gore 2008 i 2010. Ne vidim nigdje niže dno ili bilo šta šta liči na silazni trend.

Još.

Nemam pojma.
Tržište je navodno uračunalo 1T. Ako izađu sa manje, mogli bi vidjet bounce tu.

Ah.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

.

EURUSD, prosli tjedan lijepi H&S i IH&S na 15 min TF. Ne radim s ovim parom bas, ali ga pratim zbog nafte! Kako sam ja to vidio prosli mjesec…

EURCHF za sve one bisere koji imaju kredit u CHF! Jedan pogled ugrubo..

CHFJPY onak jedan s kojim se igram isto jedan ugrubi pogled, usitno na satnom opaki kanalic……

USD prije nekih mjesec dana neki kao H&S sa targetom na 72, nisam shortao, ali da jesam definitivno izlaz na ovoj donjoj crti sto je kolega Ferengi nacrtio. Trenutno ni ja nemam pojma, cekamo dok ne budemo pametniji!
Duuuugorocno tamo jos od 90- navodno ima neki ogromni shebani H&S, mozda ga on sahrani….
Slika ovog kao mjesecnog H&S-a u prilogu zajedno sa slikom sto ciniti u slucaju onog navodnog drugog
velikog..
Sto se tice Amera nema ozbiljnog shorta dok se ne probije linija trenda (vulgaris) recimo na meni omiljenim cubes-ima!
NE da mi se vise idem spavati…….
Pozdrav!!!!


INGR-R-A

H&S.. target cca 20,4 Kn..

Sretno?

Ingra 22.50

H&S još vrijedi? [yawn]

ki bi da bi



INGR-R-A

H&S.. target cca 20,4 Kn..

Sretno?

Ingra 22.50

H&S još vrijedi? [yawn]
[/quote]

Početnik sam a vidim da vam ide TA. Koji bi bio target za INGR za cca 10 dana? (nemogu nać vaše grafove)?

bolje šutjeti i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju




INGR-R-A

H&S.. target cca 20,4 Kn..

Sretno?

Ingra 22.50

H&S još vrijedi? [yawn]
[/quote]

Početnik sam a vidim da vam ide TA. Koji bi bio target za INGR za cca 10 dana? (nemogu nać vaše grafove)?
[/quote]

kakva TA?
dajte uhvatite se knjige, izvješća i kalkulatora, a ne čaranja-baranja i astro telefona.

ko može znat di će koja cijena, kakvi targeti, šta je vama??
u 21.stoljeću smo, kolega Kris [bye]

izračunajte malo zarade, prihode, kapital, dug, i te stvari, pa će vam biti malo lakše ulagat [cool]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

@ Johny007 / Apoksiomen

zašto onda pišete o TA ako je ne razumjete [sad]

bolje šutjeti i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju

ne znam šta Đoni radi, ali ja baš i ne pišem.
tu i tamo pohvalim nekog kolegu kad pogodi nešto i to je sve.

fundamenti trebaju, kako im samo ime kaže biti temelj svakog ulaganja [thumbsup]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012




INGR-R-A

H&S.. target cca 20,4 Kn..

Sretno?

Ingra 22.50

H&S još vrijedi? [yawn]
[/quote]

Početnik sam a vidim da vam ide TA. Koji bi bio target za INGR za cca 10 dana? (nemogu nać vaše grafove)?
[/quote]

Kolega, ne znam TA, ovdje samo tražim targete. Da znam, vjerojatno bih zakačio grafove.
Vidim da i ostalima ne ide bajno. Da li je problem u tome što TA nije pouzdana analiza, ili nisu pouzdani najproduktivniji analitičari ovog foruma?

ki bi da bi

@ APOKSIOMEN
Ima nešto u toj TA nitko ne može sa sigurnošću reć kakve će cijene biti danas sutra prekosutra, vrlo vjerojatno će fundamenti biti presudni bar u dužem roku. TA funkcionira kod izrazito jakog-intezivnog tržišta kad se vrlo brzo ulazi u prekupljena i potkupljena područja. Tada TA može biti ubitačan alat naprosto dobiti se mogu multiplicirati na rast indexa od 30% može se maznit 50-60% na valovima.
Tko je sprema riskirat na turbo volilatilnim dionicama čija je beta znatno veća od crobexa može i znatno više profitirat ali i popušit.

Kod TA osnovna stvar je TREND pa linije otpora i potpora, formacije , pa oscilatori. Do sad se bar kod mene pokazalo ako posložiš što više tehničkih alata na dionicu te oni "daju" kupovne signale kupi šanse su ti veće od 50% da ćeš i pogoditi jer naprosto ono šta ja vidim to vidi i neki drugi treći tehničar.

Osobno kombiniram FA i TA odnosno ne želim kupovati tickere ipak nastojim pročitat koji izveštaj od te firme. Nastojim utvrdit koja bi bila neka razumna cijena dionice i ako je tržište slupa ispod te cijene bezrazložno bez nekih turbo loših vijesti ili loših FI-ijeva počimam se vrtit kao maca oko vruće kaše i počimam ćirkat po TA crobexa sp-500 dax i te dionice. Jadnom kad dionica uđe u peprodano područje razaspem naloge bo bidu i pecam u tom momentu nastojim ostat što bliže tržištu jer nitko ne zna kad je dno dna uvijek se može i još malo niže zaroniti.

Crobeks. Niš. Malo udario u trendove, dobio po glavi. Al ništa dramatično još. Evo čitave priče zadnjih mjesec dana i najnovije slike kako ja to vidim.

I tak.
Dosadno.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close