Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pokušam kombinirati TA i EWT… TA daje veći značaj zaključnoj cijeni/vrijednosti indeksa nego onima tijekom dana. ewt,pak, naglašava važnost svih cijena/vrijednosti indeksa tijekom dana. stoga prilažem jedan pokušaj ewt analize grobija sa zaključnim vrijednostima istog. pretpostavka je da je korekcija počela nakon dostizanja max. vrijednosti (zaključne) od ca 5400. prema ovoj mix analizi, grobi na razini od ca 3800 bi mogao krenuti prema dole, nakon dostizanja plavog vrha 4. plavi vrh 4. ne mora se nužno formirati za par dana- postoji mogućnost formiranja složenije korekcije u 4., “plavom” koraku.

Da to mi izgleda da se mora formirati barem još jedno dno. Da li se po nekim pokazateljima može pretpostaviti da se baš formira obrazac “glave i ramena” ili neki drugi obrazac, ili se to potvrđuje tek kada se odigra?

vlad1111:

Mislim da je 5 vrh bio ono poslije ATH crobexa..


Vrlo zanimljivo tumačenje oko ATH Crobexa, kolega! Ipak, dopustite da komentiram. Formacija posustajanja prilikom kulminacije bull marketa dobro bi objasnila nepravilno lijevo rame. No, val br. 2 mi se čini prilično neproporcionalno dug i smjelo siječe bitna događanja između prvoga i drugoga vrha, a na tako razvedenom uzorku prilikom povlačenja linija bitno je slijediti liniju grafa. Možda bi se takva formacija bolje uklopila kada bismo završetak 1. vala postavili na prvi vrh, ali tada bismo dobili trend liniju koja bi upućivala na nešto između horizontalnog cik-cak trenda i pripreme korekcije, a rastuće tržište u pravilu uvijek slijedi uzlazni smjer linije spojenih točaka otpora…
Unaprijed se ispričavam zbog šaranja po Vašim prilozima, ali tako mi je najlakše bilo nadovezati se na Vašu misao.

Pardon, osvrt se odnosio na dužinu vala br. 3 iz Vašeg priloga, ne vala br. 2. Tipfeler.

Poštovani analitičari!
Može li se reći da je rezime vaših razmišljanja i tumačenja da nas u nastavku očekuje pad vrijednosti indeksa? Nekako svi zadnji postovi konvergiraju tome[undecid]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

Čini mi se realno odbijanac od 3800
Ako se to ne dogodi onda od 3860
Jako važna linija mi se čini 4000.
To je linija otpora i psihološka linija-okrugli broj
Ali u slijedećih tjedan dva ne bi trebalo biti novog rušenja indeksa nego samo malene korekcije
To je moje viđenje stvari i ja sam za sad u dionicama.

BEZ PANIKE, MOLIM

Bajki1212:

vlad1111:

Mislim da je 5 vrh bio ono poslije ATH crobexa..

Vrlo zanimljivo tumačenje oko ATH Crobexa, kolega! Ipak, dopustite da komentiram. Formacija posustajanja prilikom kulminacije bull marketa dobro bi objasnila nepravilno lijevo rame. No, val br. 2 mi se čini prilično neproporcionalno dug i smjelo siječe bitna događanja između prvoga i drugoga vrha, a na tako razvedenom uzorku prilikom povlačenja linija bitno je slijediti liniju grafa. Možda bi se takva formacija bolje uklopila kada bismo završetak 1. vala postavili na prvi vrh, ali tada bismo dobili trend liniju koja bi upućivala na nešto između horizontalnog cik-cak trenda i pripreme korekcije, a rastuće tržište u pravilu uvijek slijedi uzlazni smjer linije spojenih točaka otpora…
Unaprijed se ispričavam zbog šaranja po Vašim prilozima, ali tako mi je najlakše bilo nadovezati se na Vašu misao.


Da, val 3 i meni se čini dug. Malo sam proučavao ELW te sam ucrtao val 5 jer on ima sve karakteristike s EOD podacima da je dio rastućeg

Bajki1212:

vlad1111:

Mislim da je 5 vrh bio ono poslije ATH crobexa..

Vrlo zanimljivo tumačenje oko ATH Crobexa, kolega! Ipak, dopustite da komentiram. Formacija posustajanja prilikom kulminacije bull marketa dobro bi objasnila nepravilno lijevo rame. No, val br. 2 mi se čini prilično neproporcionalno dug i smjelo siječe bitna događanja između prvoga i drugoga vrha, a na tako razvedenom uzorku prilikom povlačenja linija bitno je slijediti liniju grafa. Možda bi se takva formacija bolje uklopila kada bismo završetak 1. vala postavili na prvi vrh, ali tada bismo dobili trend liniju koja bi upućivala na nešto između horizontalnog cik-cak trenda i pripreme korekcije, a rastuće tržište u pravilu uvijek slijedi uzlazni smjer linije spojenih točaka otpora…
Unaprijed se ispričavam zbog šaranja po Vašim prilozima, ali tako mi je najlakše bilo nadovezati se na Vašu misao.


Slažem se sa vašim tumačenjem, ipak nisam ja neki vrsni poznavaoc (početnik sam) EWTa i svaki komentar je dobrodošao te slobodno crtate po svemu što postam- ali prepoznao sam uzorak na valu da se sastoji od manjih 5 valova kao na slici ovdje tako da mi se nikako ne uklapa u početak pada. Presložen je za prvi val korekcije(koliko sam uspio za sada saznati iz knjige) padajućeg trenda koji je tek započeo (trebao bi se sastojati od 3 manja vala, dva rastuća,jedan padajući), više mi nalikuje valu koji je jedan od “actionary waves”.

Hvala na savjetu

Iz koje knjige Bajki1212?

BEZ PANIKE, MOLIM

obično novinari nekih poslovnih sranica ,uspoređuju GROBEX sa S&P pa nije loše za pogledati,valjda će link raditi http://money.cnn.com/quote/chart/chart.html?symb=spx&sid=3377&time=1yr&Submit1=Refresh

… kad vidim da se o valovima pocinje pisati,
… sjetim se mora,
…, a moru…
se more,…
kaj mu se hti,


Iz koje knjige Bajki1212?

Tehnička analiza financijskih tržišta je knjiga (jedno poglavlje je EWT), a mnogo se korisnih stvari da naći po netu samo utipkaš u google “elliott wave” ili nešto slično..


Nemoj se bojati, ovome rastu će doći kraj kad se budeš najmanje nadao. Kada bi Crobex rasao do 4200 (ne znam od kuda je razina odabrana), onda bi taj rast bio 31% u jednom mahu. Sada smo na 18% rasta u 2 tjedna od kad je se počeo Crobex pumpati. I to bi onda izgledalo ovako. Živi SF. Opasnost od promjene trenda je jako velika. Oprez.

Koliko god se cini da je rast umjetan toliko je i pad kakav smo dozivjeli bio dodatno umjetno isprovociran.
Kad su stranci poceli povlaciti sredstva tako su i nasi domaci nizom poteza gurnuli index dolje i koristili mutnu vodu za jeftni dokup i strasno smanjivanje ulaza. Pogledaj koliko je zapravo pao index kod amerikanaca koje kao trese strasna kriza, a koliko su pljusnuli Europski indexi, a koliko mi. Ona objasnjenja nasih analiticara kako smo rasli toliko i toliko % a da uopce nisu naveli koje kompanije jesu ili nisu bile na trzistu u to vrijeme je jos jedan dokaz o muljanju.
Igra je bila prema dole, a sada kad je jeftino igra je prema gore.
Valovi, analize, TA, EWT igraju vecu ulogu na trzistu gdje je REGULATOR postavljen kako treba, i gdje REGULAOR radi svoj posao.
Bolje bi prosli svi skupa da napravimo svoj mali crni fond za skupe ruckove i zimovanja po Italiji, pa da vidis kako pravi inside info mijenja stvar.

AZ? Hvala, ne.

Slažem se sa vašim tumačenjem, ipak nisam ja neki vrsni poznavaoc (početnik sam) EWTa i svaki komentar je dobrodošao te slobodno crtate po svemu što postam- ali prepoznao sam uzorak na valu da se sastoji od manjih 5 valova kao na slici ovdje tako da mi se nikako ne uklapa u početak pada. Presložen je za prvi val korekcije(koliko sam uspio za sada saznati iz knjige) padajućeg trenda koji je tek započeo (trebao bi se sastojati od 3 manja vala, dva rastuća,jedan padajući), više mi nalikuje valu koji je jedan od “actionary waves”.

Hvala na savjetu


Slažem se Vama, kolega. Taj podval koji Ste ucrtali zelenom linijom se dobro uklapa u flat 3-3-5 formaciju koja se bila stvorila na vrhu i oko njegove strukture nisam polemizirao, već oko njegove uloge. Osvrnuo sam se na moguće tumačenje situacije truncation obrascem koje Ste iznijeli. Dakle, taj veći pretpostavljeni val br.4 ima preduboki tzv. retracement nivo u odnosu na korijen pretpostavljenog vala br. 3 i ide u overlap s 1. valom. Možda bi se uklapalo ako bismo završetak impulsnog 3. vala postavili na prvi vrh, no tada bi i 4. val bio previše razveden u odnosu na extending strukturu 3. vala. Eventualno bi se moglo razmatrati kada bismo sve uspjeli postavili unutar obrnutog trokuta (vrlo razjapljenog) i pretpostavljeni 5. val tumačili kao nedovršeni (truncation)… Ipak bih prije bio skloniji stavljati ga u neki flat scenarij nakon bull runa, a kao prethodnicu korekcije. Cjenovni kanali upućuju na to. Uostalom, početak glavnog korektivnog trenda sam u svojem ewt promišljanju na stranici 331 ovog topica i počeo računati od tog mjesta. Tu se slažemo otpočetka.

New Report

Close